Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy öngyilkos merénylő érzi,...

Egy öngyilkos merénylő érzi, hallja a robbanást, ha rajta van a bomba?

Figyelt kérdés
Tisztán tudományos kíváncsiságból kérdezem! Normális ember vagyok.

2017. máj. 23. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Én mikor robban nem érez nem hall semmi.
2017. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az orvosok szerint még a lefejezett ember is tudatánál lehet pár másodpercig.Ennek fényében mi a válasz?
2017. máj. 23. 20:14
 3/11 Gugu Gabor ***** válasza:
94%
Szerintem leginkább attól függ hogy mennyire marad egyben a feje, ha nem akkor kétlem hogy érezne vagy hallana bármit is.
2017. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kivételes önuralom szükséges ahhoz, hogy az ennyire sérült ember ne ájuljon el azonnal. A francia forradalom idején végeztek néhány ilyen kísérletet, és igen: VOLT, aki eszméleténél maradt még pár másodpercet.
2017. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyire cseszi szét a fejét, van videó ahol az idő előtt derékban kettérobbant terrorista még mondogatja hogy allah akbar, de leginkább csak az allahig jut a mondandójában :D
2017. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

A robbanás nyomáshulláma a robbanás frontjánál gyorsabb és erősebb is, és a lágy szövetekben az teszi a legnagyobb károkat! Függetlenül attól rajtad van e bomba vagy rád/melléd dobják, ez a nyomáshullám az agyat pépesíti.

Így mire szétszakad és memég a teste illetve elvérzik már nincsen amivel érezzen és elgondolkodjon ezen!

Szóval ez minden esetben "szétcseszi" az agyát ahogy előzőek megfogalmazták.


A guillotinnál valóban van egy ilyen késleltetett hatás, illetve más hirtelen haláloknál is pl ha vonat kettévágja derékban az illetőt akkor még simán eszméleténél lehet percekig is...

2017. máj. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
A légnyomás legjobb esetben is beszakítja vagy megrepeszti a dobhártyát, ami fülcsengéssel jár. Magát a robbanást maximum egy másodperc töredékéig tudná csak hallani.
2017. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Acetiléngáz-robbanásnak álltam már közel az epicentrumához. Kicsi mennyiség volt, veszélytelen, de mindenki szerint nagyot szólt, aki 20 méternél messzebb volt. Én nem hallottam hangot, csak azonnal fülcsengést. Majd azt még órákon át.

Az ember füle nem képes ilyen hangteljesítményt, nyomáslökést hangként leképezni.

2017. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon fontos tudni a választ.

Gratulálok az értelmes kérdéshez!


Azt nem szeretnéd tudni, hogy akit fejbe lőnek az érzi e mikor a golyó átüti a fejbőrét?

2017. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Remélem a válaszoló többség saját tapasztalatból ír!

Ha nem kívánom, hogy minél hamarabb legyen az!

2017. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!