Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell még hogy visszaállítsá...

Szántóvető kérdése:

Mi kell még hogy visszaállítsák a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

egyáltalán:vissza kell állítani?

ugye vannak azok a terroristák akik terrortámadásra/öngyilkos merényletre készültek és elkapták őket.

[link]



2016. márc. 27. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
És gondolod hogy az majd visszatartó erő lesz egy olyan embernek aki amúgy is felrobbantaná magát vagy felkészült arra hogy ámokfutásának csak egy golyó vet véget? Logika, logika...
2016. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Oké elkapják őket, ők amúgy is ha öngyilkosok akkor meg akarnak halni. Most akkor szívességet teszel nekik hogy megölöd őket? Nem jobb a vallatás és kínzás?
2016. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Ezaz, adjuk meg amit akarnak, csináljunk belőlük mártírt!


Vissza nem tart senkit, de legalább van.

2016. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerinted egy végletekig fanatizált ősembert, akit se mások, se a saját élete nem izgat majd visszatartja annyi, hogy néhanapján felkötnek egy embert? A visszatartóerős mítosz már annyiszor le lett rombolva, hogy már nem is számolom. Az öngyilkos merénylők legnagyobb része olyan kultúrából származik (gondolom mindenki tudja melyikre gondolok, csupán nem akarom kimoderáltatni magam), ahol az emberek egyéniségét gyerekkoruktól kezdve következetesen dekonstruálják, arra vannak nevelve, hogy ők értéktelenek és az egyedüli, ami számít az az "eszme" (szintén nyilvánvaló melyik, de ezt se írnám le a fent említett okok miatt) és annak a kiszolgálása, egy ilyen nevelést kapott ember pedig nem retten meg attól különösebben, ha lát egy-két kivégzett hozzá hasonlót, hisz jó eséllyel gyerekkora során olyan mennyiségű erőszakos látott, vagy esetleg követett el, hogy amikor magára ölti a kis durranós mellénykéjét nem igazán zaklatja fel a gondolat, hogy rövid időn belül 500 darabra fog szakadni.
2016. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

eddig volt 5 válasz.

ebből 3-nak mindössze annyi jött le hogy a visszatartó erő lenne a cél.

4-es:szerintem csak akkor lesznek mártírok ha sikerül végrehajtaniuk az akciót.

3-as:nem tudom hogy a börtön-e a jó megoldás ebben az esetben,ezért is tettem fel a kérdést.

vagyis hogy megérdemlik-e a kivégzést ezek a személyek.

2016. márc. 27. 17:05
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Akkor már nem egyszerűbb, ha életük végéig lecsukod és szenvedésre ítéled őket?

Nekem legalábbis rosszabb lenne 30-40 évet kínlódni a szürke sitten, mint 10 perc alatt feldobni a talpam.

Ráadásul, ez az Abdeslam gyerek még fiatal, így lazán élne még 50 évet is, tehát annyit szenvedne.

2016. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Annak sincs visszatartóereje mert akkor fejbe lövik magukat mielőtt elkapnák őket. Meg az tudja csak mi vár rá aki benne van a börtönben ott meg hiába bánja mikor már benn van. A halálbüntetés arra jó hogy az illető ne tudjon ártani másnak. Vagyis nem lényeg hogy van e visszatartó ereje mert halott az halott. A börtöntől sem riadnak vissza sokan pláne milyen az meg milyen ügyvédek vannak.
2016. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
A halálbűntetés bunkóság. Hazánk többsége azonban bunkó. Ezért akkor kerül szóba a halálbünti visszaállítása, ha a Fidesz nem lesz elégedett a népszerűségével és közelednek a választások. Tehát a halálbüntetés visszaállításához a Fidesz jelentős népszerűségcsökkenése kell.
2016. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

" Ezért akkor kerül szóba a halálbünti visszaállítása, ha a Fidesz nem lesz elégedett a népszerűségével és közelednek a választások. Tehát a halálbüntetés visszaállításához a Fidesz jelentős népszerűségcsökkenése kell."


Nem vagyok fidesz fan de ez hülyeség. Amíg az EU tagja vagyunk, addig nem lehet a halálbüntetést visszaállítani, de nem is érdemes, mert nincs semmiféle visszatartó ereje, a börtön nagyobb büntetés egy kivégzésnél és az ártatlanul elitéltet ki lehet engedni, ellenben egy hullával, akit már nem lehet feltámasztani.

2016. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem kellene visszatartó erő. Ki kellene hirdetni, hogy holnaptól az EU területén éles automata fegyver, robbanóanyag bizonyított birtoklása halálbüntetéssel jár. Lenne egy moratórium: két hétig még minden gond nélkül, itt és itt leadhatók az ilyen fegyverek. Utána viszont azonnali bíráskodás.


Akit meg már kivégeztek, az biztos nem fog robbantani, lövöldözni. A tévedés lehetősége sem túl nagy, mert én sem fogok arra ébredni holnap reggel, hogy nocsak, a szekrényemben felejtettem egy Kalasnyikovot.

2016. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!