Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az álmainka...

Miért van az, hogy az álmainkat gyorsan, vagy szinte azonnal elfelejtjük, nem emlékszünk már rájuk?

Figyelt kérdés

Amit álmodunk, annak a 80%-át felébredéskor azonnal elfelejtjük, később meg már csak 1-2 rövid emlékfoszlány marad meg belőle, vagy még annyi se.

Miért felejtjük el az egész álmot? Miért nem emlékszünk rájuk?



2017. jún. 9. 21:37
 1/4 anonim válasza:
Én több álmomra is emlékezem, főleg gyerekkoriakra, van egy álmom ami kb 12 éves, de még emlékszek rá. Egyébként engem is érdekel a kérdés
2017. jún. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz, én nagyon sok álomra emlékszem több évre visszamenőleg is. Szerintem mentális állapottól függ, és attól hogy milyen hirtelen ébredsz. Ha óracsörgésre kelsz, vagy túl sok probléma nyomaszt, amint kinyitod a szemed, elfelejted az álmodat. Ha lassan ébredsz, még ott derengenek a foszlányok, és pár percig még vissza is tudod idézni. Ennek feltétele, hogy ne kezd el rögtön gondolkodni azon, hogy milyen feladatok várnak a napodban.

Én ezt tapasztaltam.

2017. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nappal,s ez már ébredésünk után,a bal agyfél dominál elménkben,ami a racionálos gondolkodásért felelős.


Álmainkat,a jobb agyfél készíti,a bal által összegyűjtött emlékek alapján.

Ébredéskor,a jobbagyfél átadja a dominanciát a jobbnak,s ezért felejtjük el álmainkat.

Az,aki gyorsan ébred mindíg,azt hiszi,hogy ő sosem álmodik,pedig az agy sosem áll le.(Mármint,akinek egyáltalán megmozdul.:)


Az álmainkra úgy emlékezhetünk vissza,ha elhatározzuk,hogy álmodáskor felébredünk,és az odakészített íróegyközzel lejegyezzük néhány szóban.A jelszavakból,rendszerint beugranak elménkbe az álmok.

2017. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sőt én álmomban tudom aktiválni a bal agyféltekem, ha kellemetlent álmodok, és szeretnék felébredni. Ezt úgy tudom elérni, hogy valami olyan emléket idézek fel, ami a valós életben történt. Lehet ez bármilyen egyszerű emlék, mint pl. sorban állok a zöldségesnél. Ilyenkor egyből felébredek, de teljesen emlékszek az álomra is. Ez fordítva is működik, ha nehezen alszok el, elég felidéznem egy álmot. Ez inkább a visszaalvásnál működik, ha megébredek, de nem tudok újra elaludni, felidézem az előző álmot. Próbálok rágondolni mit is álmodtam.
2017. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!