Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományban jártas emberek,...

Tudományban jártas emberek, hogy látjátok, lehet a vegán világképnek reális alapja?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, akik szerint mindennemű állattartást teljesen fel kéne számolni, minden termőföldet kizárólag emberi tápláléknak szánt növényekkel bevetni.

A táplálék mennyisége úgy vélem, elég lehetne simán, viszont belegondolva, hogy a legtöbb növényt milyen pazarlóan fogyasztjuk, kizárólag a termését/szárát/levelét/gyökerét, a felhalmozódó növényi hulladék már komoly gond lehet, nem?

Egy részét talán fel lehetne használni bioetanol gyártáshoz, biogáz előállítására, de megoldhatná ez a teljes mennyiség újrahasznosítását?

Esetleg lehetnek a kizárólag növénytermesztő társadalmi berendezkedéssel egyéb problémák?



2017. jún. 26. 18:33
1 2 3 4
 11/37 Wadmalac ***** válasza:
72%

"Ezt a baromságot te komolyan elhiszed? Hogy ki kellene önteni a tejet, mert a borjak nem innák meg?"

Nem, annyit nem.

A tehenek nem a folyamatos terhesen tartástól, hormonoktól tejelnek annyit (bár ilyen "turbót" nem kétlem, hogy használnak), hanem azért, mert több száz évre a tejelésre vannak nemesítve és igen, irreális mennyiségű,a borjak által felihatatlan mennyiségű tejet termelnek, fejés nélkül nem tudnak tőle megválni, a tőgy-gyulladásba meg simán bele tudnak pusztulni.

"Hogy a birka belehalna ha nem nyírod a szőrét?"

Valóban ez biztosan tök életképes természeti körülmények közt:

[link]

"Hogy a méhek nem eszik meg a gyűjtött, felhalmozott mézet (te jó ég, saját tartaléknak, élelemnek gyűjtik"

Tény, hogy a saját tartalékukat nyúljuk le, hogy ne dobják fel a bakancsot, vissza is kell nekik pótolni cukorsziruppal, de a nemesítés révén a mézelő méhek is jócskán szükségletük felett termelnek. Azt viszont igaz, hogy ebbe nélkülünk sem dögölnének bele.


De összességében a háziasított állatokkal az a baj, hogy nagyon kevés van köztük, ami a természetbe visszaengedve be tudna illeszkedni.Vagy nem élne meg természetes környezetben, vagy éppen ellenkezőleg, invazív fajként kiirtaná az őshonos fajok nagy részét.

Ha az állattartás befejeznénk, akkor sok háziasított alfajt, fajtát simán ki kéne irtanunk.


" te eszetlen)."


Miért kell paraszt stílusban reagálni itt sokaknak arra, amivel nem értenek egyet?

2017. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%

Megoldható lenne, akarat kérdése. (Én nem akarom.)

De inkább vallási, mint gazdasági alapon van esély a megvalósulásra.

Végülis sok hülyeséget csinált már az ember a vallás miatt.

Az afrikai éhezők meg pl engem éppen nem gátolnak meg abban, hogy húst egyek.


"Arra gondolok, akik szerint mindennemű állattartást teljesen fel kéne számolni, minden termőföldet kizárólag emberi tápláléknak szánt növényekkel bevetni. "

Nem csak az élelmezés (élvezeti alapú húsigény) lenne nagy probléma. A hobbi-/társállattartást is nehéz lenne betiltani.


"A táplálék mennyisége úgy vélem, elég lehetne simán,"

Miért most nem lenne elég?


"a legtöbb növényt milyen pazarlóan fogyasztjuk, kizárólag a termését/szárát/levelét/gyökerét, a felhalmozódó növényi hulladék már komoly gond lehet, nem? "

A felhalmozódó növényi "hulladékot", mellékterméket vissza lehet forgatni a talajba, zöldtrágya formájában. Esetleg lehet fűtőanyagnak használni. Ez nem lenne probléma.


"Egy részét talán fel lehetne használni bioetanol gyártáshoz, biogáz előállítására, de megoldhatná ez a teljes mennyiség újrahasznosítását? "

Ahogy írtam nem okozna problémát a sok növényi szervesanyag. A talaj tápanyagutánpótlásához "nyersen" is kiválo alapanyag.


Ha lehetne embereken kísérletezni, akkor is jobb állatokon kísérletezni, mert olcsóbb tartani, gyorsabban szaporodnak stb.

Probléma a hobbi és társállat tartás hiánya, amit tamagocsival nem lehet pótolni teljesen.

Terápiás állatok is sokat segítenek testi-lelki betegségben szenvedőknek.



Sok méhfaj él vadon is, és van egy csomó önporzó, szélporozta, vegetatívan szaporított haszonnövény, amit méhbeporzás nélkül is terem.

De pár évtizeden belül ki lehetne nemesíteni (hagyományos nemesítéssel vagy GM módon) önporzó, parthenocarp növényeket.



A vadgazdálkodást is át kéne értelmezni vagy kiírtani az összes vadállatot.

2017. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Wadmalac ***** válasza:
52%

Egyébként az állati fehérje "termelés" jövője valószínűleg tényleg nem az állattartás lesz, hanem a klónozott, "labor"-hústermelés.

Ez az állatvédők problémáit is kiszűrné, plusz a takarmánytermelési területek is felszabadulnának.

Egyéb állattartási költségek csökkenéséről viszont nehéz addig beszélni, amíg a tömeggyártás feltételei nem adottak.

A klónkádas termelés költségei ismeretlenek, jelen proto körülmények között egyetlen hamburger-húspogácsa több millió dolláros akció.

2017. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
64%

" A méhészek a méhek legnagyobb ellenségei."

Persze! Azért cipelik a kaptárakat mindig a legdúsabban virágzó mezőkre.

Fel kellene érni ésszel, hogy a méhek, és méhészek tevékenysége nélkül a virágos növények terméshozama érzékenyen csökkenne!

Méhészek nélkül valóban lenne egy gyors szaporodási szakasz, de utána jönne a tömeges pusztulás.

Néhány vissza-vadult méhcsalád nem lenne képes a virágos haszonnövényeket beporozni.

Nem lenne elég alma, barack, szója stb.

2017. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%
Problémák? Hát nem tudom, egy mindenevő lény anyagcsere háztartása hosszú távon hogyan alakulna kizárólag növényi étrenden. De a természetnek oka volt így "rendelkezni". És én neki jobban hiszek.
2017. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
37%
A méhek úgy kezelnék a helyzetet, hogy megrajoznának, ami még nem lenne akkora nagy baj. A laikusok nincsenek azzal tisztában, hogy ma már annyi új élősködő van, hogy a természetben már nem élnének túl, az ellenséges fajok kiirtanák. Nem minden méz jó telelésre, ezt a tavalyi év megmutatta. Egy vegán gazdaságú országban izgulnának azon, hogy jaj, ki ne haljanak. A méhészek nemcsak elszednek a fölöslegből, hanem védekeznek a betegségek, élősködők ellen.
2017. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
56%

9-es, te biztos városi ember vagy, akinek sose volt semmilyen állata, ezért fogalmad sincs arról, hogy:


Egyes jól tejelő fajtákat még borjaik, gidáik, gödölyéik mellett is fejni kell. Úgy tenyésztették őket, hogy sok tejet adjanak. Ha nem fejik, akkor tőgygyulladást kapnak. Mutánsok, nem olyanok, mint a természetben élő rokonaik, akiket nem kell fejni.


A juhok úgy vannak tenyésztve, hogy ne hulljon a szőrük, mert ez előny. A természetes szőrhullás kiiktatva. Mutánsok, nem olyanok, mint a többi emlős, aminek természetesen hullik a szőre.


Nem minden méz jó, és egy nagy méhcsaládot ki tud irtani néhány atka három év alatt. Nem a méhekkel van baj, hanem a megváltozott környezettel, amin a vegán életmód sem segít.


Egyébként pedig, ha azt tanítaná a vallás, hogy minden állatnak joga van ahhoz, hogy vadon éljen, akkor nem lehetne a kártevők ellen sem védekezni, hiszen a kukacnak is fáj, ha eltapossák. Ez szintén csökkentené a termést.

2017. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Wadmalac ***** válasza:
78%

Egyébként addig értem a dolgot és húsevő létemre aláírom, hogy az étkezési céllal állatok megölése nem kóser, plusz az állatokat kínzó módú állattartás sem az. Még az állattartás gazdasági hatékonyságának kétségességét is megértem.

De ezek kivédhetőek lesznek, részben ma is azok.

Azt viszont nem fogom megérteni, ezeken felül miért is kell támadni a haszonállat-tartást?

Ez valami olyan elborult filozófiai irányzat, hogy csak na, ilyen értelmetlenül radikális elvárásai a buddhizmusnak sincsenek.

2017. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Wadmalac ***** válasza:
64%

Csak mellesleg, ha totálisan elfogadom a "ne bántsunk más élőlényeket" elvet, akkor miért is kivételezünk az állatokkal? A növényekneknincs joga, mert nem tudnak jajgatni?

Így nem sok fajta ennivaló marad:

Gyümölcsök, termések, a táplálékkén használt teljes növény, szár, gyökérzet már "nem éri", nem lesz répa, spenót, sóska, saláta, rebarbara, hopp, ugrik a dohány is, gyógynövények, fűszernövények nagyja.

Állatból viszont nyugodtan meg lehet enni a természetes okból kimúlt dögöket, hurrá.

Jaj nem, a megtermékenyítetlen petesejtből keletkezett "meddő" tyúktojás még mindig támadhatatlan táplálék maradna, de ha az állattartás is bántás, ez is ugrott, a tejjel, tejtermékekkel együtt.

ezen kívül mi marad?

Semmi.

A totál szervetlen alapanyagokból előállított mesterséges táplálékon kívül.

Mert akkor az étkezésünknek legnagyobb részét ilyennek kéne kitennie, mert a másik két variáció, gyümölcs és természetes dög kevés lenne.

Na most ehhez mit szólna az a "természettudatos" aktivista, aki már egy csomagoláson látott E-betűtől felsikít?


:D


Na, szóval illene reális határokat húzni az ember-természet szimbiózis túllihegése ellen.

Valljuk be, egy fanatikus vegán a természetben, dzsungelben, tundrán, mediterrán erdőben, tökmindegy, hol, egy hét alatt simán éhen halna.

2017. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy elnézem, itt a tudományban jártas emberek véleménye kifejezetten káros a primitívség számára. Irtja is, ahol tudja. Ez eddig e rovatra kevéssé volt jellemző, mára igen. Hiába, az oktatás lezüllesztése meghozta eredményét, hamarosan a primitívség lesz a mértékadó népszemlélet. Kíváncsi leszek, mit tesz akkor a tudományban jártas emberek közössége, ha ma semmit.
2017. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!