Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóban létezik az introvertál...

Valóban létezik az introvertáltság és extrovertáltság, vagy ezt csak Jung találta ki? Én szerintem nem lehet beskatulyázni így

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Minden ember egy internalizáló-externalizáló skálán helyezhető el, pl. 70% INT, 30% EXT.

100% ilyen vagy olyan nem nagyon létezik, de még a 100% is csak a normális emberi határokon belül maradást jelenti. Egy tényleg totálisan externalizáló ember egy állat lenne, egy totális internalizáló pedig kómában vagy katatóniában töltené az életét.

2017. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
84%

Az is igaz viszont, hogy valakinek a viselkedése ezen a skálán extrém módon eltérhet más környezetben, pl. megszokott helyen, ismerősök közt lehet végletesen extrovertált, míg ha nem "hazai" pályán van, lehet teljesen introvertált is.

Az ilyen pszichikai jellemzők nem kezelhetőek teljesen általános személyiségjegyként, viszont azt sem lehet mondani, hogy nem mérvadó paraméter. Csupán fontos, hogy mindenképpen más tulajdonságjegyekkel együtt, környezeti tényezőkkel együtt alkalmas személyiség-jellemzésre.

Az biztos, hogy igaz, hogy egy jellemzés annál pontatlanabb, minél kevesebb fix alapcsoportra oszt egy komplex tulajdonságot.

A pszichikai alapjellemzők nem komplett személyiségjegyek, inkább olyanok, mint egy-egy alapszín, amiből aztán kikeverhető a komplett színpaletta, mert természetesen mindenki egy kicsit más összetétel.

2017. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző: introvertált magatartás ≠ introvertált karakter. Mindenkinek vannak különböző én-állapotai, és ezekhez más magatartások társulnak.
2017. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Előző: introvertált magatartás ≠ introvertált karakter. Mindenkinek vannak különböző én-állapotai, és ezekhez más magatartások társulnak."

De nem feltétlenül tudsz megállapítani egy "alapállapotot", amivel a személyiséget ilyen kategóriába lőheted.

Még egészséges személyiségnél sem, hát még skizofrénia esetén.

2017. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!