Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Star trek technologia...

A Star trek technologia megvalositható?

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 19:08
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
fúziós reaktor elég a csillagközi utazáshoz?
2017. júl. 8. 19:11
 2/21 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
még fúziós reaktorunk sincs nemhogy hajtómű hozzá.
2017. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

Már a mostani technikánk is elég lenne, csak az utat így még évmilliókban mérik, és ember nélkül.

Fúziós reaktorral is meg tudnánk oldani, akkor 10e év körül van a legközelebbi csillag.

2017. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 2*Sü ***** válasza:
97%

A jelenlegi tudományos ismereteink alapján fénysebességnél gyorsabban nem lehet utazni. Sem mesterséges gravitáció, sem antigravitáció sincs, így a gyorsulás sem lényegtelen, márpedig az F=m*a képletből adódóan a sebességhez nem kell energia, csak a gyorsításhoz lassításhoz. Pusztán energiából pajzsot sem lehet csinálni, nagy sebességnél meg a kisebb objektumokkal való ütközésnek is katasztrofális következményei lennének. Ergo a gyorsítás csak egy dolog, ezen kívül számtalan egyéb probléma miatt elképzelhetetlen tudományos komolysággal az, hogy egy másik csillaghoz belátható időn belül – évtizedek – eljussunk úgy, hogy elfogadható kockázat mellet oda is érjünk, és ne ütközzünk össze egy kisebb kaviccsal.


De dobjuk félre mindezt. Oké, van egy fúziós reaktorod. Az szépen energiát termel. Jellemzően hőt. Ezt persze át lehet alakítani mondjuk elektromos energiává. A fő probléma, hogy hogyan lesz ebből mozgási energia a vákuumban. Itt a lendületmegmaradás a legfőbb probléma. A Földön könnyű gyorsulni, mert kvázi ugyanakkora lendületet kap a Föld, mint amennyit az autó kap a gyorsulás során. (Csak mivel a Föld tömege igen nagy, ez a sebesség elenyészően kicsi.) Egy légcsavaros repülőnél is annyi lendületet kap hátrafele a levegő, mint amekkora lendületet kap a repülőgép. Az űrben ahhoz, hogy lendületed legyen, ahhoz valaminek kell lennie, ami ellentétes irányú azonos lendületet kap. Jelenleg ez a hajtóműből távozó égéstermék lendülete. Fúziós reaktornál viszont nincs ilyen égéstermék, nincs mivel előbbre tolnod magad.

2017. júl. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Az azért megvan hogy a USS Enterprise vagy 650sze gyorsabb a fénynél?
2017. júl. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

És a star trek leggyorsabb jármüve elvileg 8nap alatt legyőz 2,5millio fényévet.

Szóval ez nem megvalósítható,még elméletileg sem.

2017. júl. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 EagleHUN ***** válasza:
52%

"És a star trek leggyorsabb jármüve elvileg 8nap alatt legyőz 2,5millio fényévet. "

Ezt melyik sorozat melyik évadának melyik részében volt?

Basszus átsorolom sci-fi ből fantazy-vá, mert ezzel már a szomszédos Galaxisba utazhattak volna 8 nap alatt...nem mintha nem szeretném mindkettőt. XD

Amúgy az Enterprise sorozat első részeiben (Amikor átkerülnek a galaxis túlfelére féreglyukon át!), elmondanak adatokat, távolságokat a visszaút számításairól, és abból én vissza tudtam számolni hogy a 9.9 fokozat közel fénysebesség. Szóval annyira azért nem voltak következetlenek legalábbis abban a sorozatban.

2017. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 EagleHUN ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva:

Egyenlőre nem valósítható meg.

Fúziós reaktorunk sincs.

És bár a NASA vizsgál egy megoldást ami esetleg hátralökött anyag nélkül is működhet vákuumban, ez még nagyon esetleges.

2017. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló(#4) azt írta " Oké, van egy fúziós reaktorod. Az szépen energiát termel...Az űrben ahhoz, hogy lendületed legyen, ahhoz valaminek kell lennie, ami ellentétes irányú azonos lendületet kap. Jelenleg ez a hajtóműből távozó égéstermék lendülete. Fúziós reaktornál viszont nincs ilyen égéstermék, nincs mivel előbbre tolnod magad."

Ez tévedés! Van égésterméke a hélium (vagy akár nehezebb elemek is!) Igaz ez nem túl nagy tömegű, viszont a felszabadított rengeteg energiából ezt a kis tömeget is fel lehet annyira gyorsítani, hogy közel fénysebességgel lökjük hátrafelé. A tv. az hogy lendület = tömegszer sebesség, ha kicsi a kilépő tömeg de nagy a sebessége az is jó lendületet ad!

Továbbá fénysebesség közelében valóban fellépnek "ütközési" problémák. Ám ha ezt sikerülne elhárítani, akkor az utazók szempontjából néhány év vagy 1-2 évtized alatt elérhetővé válhatnak a legközelebbi csillagrendszerek!

Ha jó hibernációt fejlesztünk ki akkor még távolabbiak is!

2017. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 EagleHUN ***** válasza:

A fénysebesség bizonyos %-nak elérése és a mai technológiával szondákat juttatni a legközelebbi szomszédainkhoz, már ma sem teljesen fikció!

[link]


Nem kell hozzá fúzió! Sem spéci hajtómű!

2017. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!