Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy ilyen világhoz mi vezethetne?

Egy ilyen világhoz mi vezethetne?

Figyelt kérdés

Egy tökéletesen transzhumanista világról lenne szó.


Ebben a világban az emberek több szempontból is módosítva élnének,és szó szoros értelmében már nem emberek lennének,amennyiben az embert mint fogalmat a mai modern emberhez igazítjuk.

Nevezzük őket inkább poszthumánoknak.

A poszthumánok jelentős mértékben mesterséges implantokkal vannak kiegészítve.A végtagok,a külső hámréteg,az érzékszervek,és bizonyos szervek is mesterséges gépi implantátumok.Ezzel egy mai embernél sokkal nagyobb teherbírásra,szívósságra,és agilitásra képesek.Ehhez persze az energiatároló rendszerek,elektromotorok hatékonyságán kell javítani nagymértékben.Illetve olyan anyagok,vezetők,és mesterséges idegsejtek fejlesztése szükséges,melyek fél organikus módon tudnak kapcsolódni a biológiai eredetű szövetekhez,szervekhez.

A fennmaradó biológiai eredetű szervezet pedig nem lenne egyenlő a mai ember genotípusával.

Genetikailag módosított lenne.a változtatások végeláthatatlanok lennének.A sejtek oxigénfelhasználási hatásfokának növelésétől kezdve,a DNS javító mechanizmusok fejlesztésén keresztül,egészen az agy struktúrájának,az idegsejtek működésének megváltoztatásáig.

És itt leginkább az agy lenne kiemelt szerepben,illetve az endokrin rendszer.

Minden agresszióra való hajlamosító tényezőt vagy leredukálnánk,vagy teljesen megszüntetnénk.

A nemiséggel kapcsolatos agyterületeket,hormonális szabályozó szerveket is leépítenénk.


Végső soron egy teljesen békés,racionális,érzelmektől mentes lénnyé formálnánk az embert.

A szaporodást sejtkultúrákból kreált méhekben tartanánk fenn,és mesterségesen fenntartott őssejtvonalakból válogatnánk ki ,amiket a legjobb gamétákból termékenyítettünk meg,elkerülve minden fajta genetikai hátterű betegséget vagy az azokra hajlamosító polimorf allélokat.


Az poszthumánokra már nincsen szükség sem a termelésben,sem a szolgáltatói szektorban.Pusztán az oktatásban,egészségügyben,kutató szférában és egyéb olyan területeken,ahol az emberi agy kognitív funkcióit a gépek nem tudják eléggé hatékonyan lemásolni.


Egy tökéletesen egységes,globalizált világ lenne.

Népek,kultúrák,eltérő nyelvek,vallások,hiedelmek,háborúk,heves érzelmek,és nemek nélkül.


Ezt hogy lehetne megvalósítani?


Én sem hiszek benne,tehát én is csak rávágnám hogy "sehogy" ,de próbáljunk meg egy olyan alternatív jövőt feltételezni amiben ez megvalósulhat.


És igen,olvastam a Szép új világot. :D



2016. márc. 19. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Meglehetne, bár mai technika nem áll úgy, hogy erre képes legyen.


A nagyobb kérdés az, hogy minek?

2016. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Quatermain ***** válasza:
93%
Az agy is mesterséges lenne ezek szerint vagy hogyan gondoltad? Egyébként vannak az agy manipulálásra való törekvések, külső irányítással, implantátumok nélkül (még csak kísérletek) de a cél valójában sajnos ennek az ellenkezője.
2016. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es


Nem,az agy az biológiai eredetű lenne.Csak genom módosítás útján lenne változtatva.


Linkelnéd azokat a kísérleteket.Érdekesnek hangzik.


És Sir Butcher


Szerintem veszíteni már nem veszíthetünk semmit.Egy próbának nem ártana.

Ha az ember eredendő természetéből fakadóan képes volt mindarra a szörnyűségre amit tett és tesz,akkor rosszabb már nem lehet.

2016. márc. 19. 22:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lenne mindenkit fejbe lőni - olcsóbb és kényelmesebb.


A végeredmény mind a két esetben az, hogy nincsenek emberek. Akkor minek küzdeni annyit a kutatással eme sok izé megcsinálásához?

2016. márc. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jogos.Tetszik a hozzáállásod.


:D

2016. márc. 19. 23:49
 6/14 Quatermain ***** válasza:
Nem tudok forrást linkelni, bár vannak, de nem mondhatóak elég hitelesnek. Amit én 1-2 évvel ezelőtt olvastam, azt meg nem találom, egy nagyobb nevű hírportál hozta le, hogy az amerikai hadsereg milyen sok pénzt fordít ezekre a kísérletekre, mert ez lesz a jövő hadviselése. Ha nagyon érdekel a téma, akkor ezekkel a kulcsszavakkal találni fogsz több forrást: agykontorll, agyműködés távirányítással.
2016. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a jövőképed riasztó, ha ilyen világ jönne létre abban egyszerűen nem lenne érdemes élni.


Nemrég olvastam, hogy tavalyelőtt volt Amerikában egy Elliot Rodger nevű fiatal, aki bekattant és mészárlást rendezett egy kaliforniai kisvárosban, mert önhibájából nem tudott csajozni.


Ami még ijesztőbb, hogy egy egész ideológiát épített a pár év alatt kialakult emberiségellenes világnézete köré és írt egy önéletrajzot, ami leginkább Hitler Mein Kampf-jára hasonlít.


Folyékonyan beszélek angolul, úgyhogy kíváncsiságból elolvastam.


Az önéletrajz, vagy ahogy ő nevezi, a kiáltvány végén egy olyan jövőképet ír le, amiben a nők koncentrációs táborokba vannak zárva, ahol halálra éheztetik őket, és ő maga, aki valamiféle diktátora az egész bolygónak ezt egy magas toronyból figyeli és röhög.


Titkos laboratóriumokban akart megtartani pár nőt mesterséges megtermékenyítésre, akiről a világ népessége -akik mostanra kizárólag férfiakból állnának- semmit sem tudnának, csak a pár tudós, aki a szaporodásért felel.


Elliot a beteges világnézetével arra a következtetésre jutott, hogy a szex a leggonoszabb dolog a világon és egy olyan világ lenne igazságos, ahol a szex be van tiltva -és természetesen ő a világ ura-.


Érdekes módon a homoszexuálisokról egyszer sem ír a kiáltványában, erre nem találtam magyarázatot.

2016. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez annyira tipikus....számítottam is rá


ha csak egy szóval is megemlíti az ember a szexualitástól mentes világot,akkor már mindenki rögtön hasonlítgatja minden féle mezei szociopatához.


Nos,nézzük az észérveket az én általam felvázolt világ mellett:


-Értelemszerűen nem lenne nemi erőszak,hisz nem csak az agy ezen vezérlőközpontjai lennének megváltoztatva,de a másodlagos és elsődleges nemi jellegek is módosítva lennének.


-Nem lenne olyan hogy nem kívánt terhesség,ebből kifolyólag nem lennének nem kívánt gyerekek,valamint árvák se.

Ez az én értelmezésemben jó dolog.Nem tudom hogy vagy vele,de szerintem nem jó árvaházban felnőni.


-Nem lennének szexualitásból adódó pszichés betegségek.A modern társadalmat akár a rákos daganatok járják át a torz testképeken alapuló önértékelési zavarok.És ha ezek megszűnnek,akkor rengeteg ezekre épülő további mentális betegség is csökkenni fog (pl.anorexia,depresszió)


-Nem lenne továbbá semmi fajta nemi diszkrimináció.Nem lenne alapja se a férfi- se a nőgyűlöletnek.Hisz a nemek mai értelmükben megszűnnének.


És most nézzük az én általam felvázolt jövőkép ellen szóló érveket:


-Nem lehetne dugni.


És ennyi.

Ennyi szól ellenem.


Ezért rémisztő egy világ?Ezért kell egy tömeggyilkoshoz hasonlítani?

2016. márc. 22. 21:05
 9/14 A kérdező kommentje:

Egyébként az ilyen kijelentéseken mindig elmosolyodok.


"Kérdező, a jövőképed riasztó, ha ilyen világ jönne létre abban egyszerűen nem lenne érdemes élni. "


Miért?Mintha a maiban lenne értelme?!Vagy bármilyen világban lenne értelme élni?

Feltételezem azt az álláspontot képviseled hogy az élet értelme hogy élvezzük.


Nos,akkor lenne egy alternatívám:Mindenkit csatlakoztassunk egy olyan virtuális valósághoz,ahol személyreszabottan töltheti mindenki a saját virtuális kis életét.Erről persze nem kell senkinek se tudnia hogy nem a fizikai valóságban van,hanem pusztán generált világban él.

Ebben a világban mindenki egy tökéletesen gondtalan és boldog életet él.

Az agyat közben folyamatosan endorfin,oxitocin adagokkal lehetne "vidáman" tartani.

Végső soron az agyat egy állandósult bedrogozott örömfürdőben tarthatnánk,és egy mesterséges valóság illúziójával szórakoztatnánk.


Ez hogy tetszik?Ez ellen már tényleg semmi kifogásod nem lehet,mert mindenki annyit szórakozik,annyit szeretkezik a kis világában amennyit akar.

És a legjobb hogy közben annyi virtuális nemi erőszakot,gyilkosságot,bűntényt követhet el amennyit akar,hisz az egész világa csak algoritmusokból áll.

2016. márc. 22. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, te szűz vagy?
2016. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!