Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Bibliai Neflinek szülei,...

A Bibliai Neflinek szülei, vagyis a testet öltött engedetlen angyalok, illetve a Sumer mitológiában talállható Annunakik (óriások) ugyanazok-e?

Figyelt kérdés
A Neflinek az engedetlen angyalok és a földi asszonyok közösüléséből fogant nagy és erőszakos hibrid lények voltak.
2010. máj. 22. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Miféle Bibliai Nefli? Hiába keresem ezt a nevet a online biblia keresőjével, nem talál semmit.
2010. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sztem nem ez volt a neve és mintha az ördög kriptája című filmben lett volna róluk szó
2010. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ToXeN ***** válasza:
Nefilim-nek írják, angolul pedig Nephilim, így már rá lehet keresni.
2010. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem jó ötlet a neten utánakeresni a Neflimeknek, mivel ott úgyis baromságokat írnak. Azoknak a véleményére lennék kiváncsi, aki rendelkezik a témával kapcsolatban kutatási anyagal. Egyébként a kérdésemnél rosszul írtam, nem Neflinek, hanem Neflimek vagy Nefilimek.
2010. máj. 23. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető szerintem, mivel az özönvíz előtt voltak ezek a neflinek, amiket csak noé családja mesélhetett tovább, akikből aztán lett a sumér birodalom is, és akiktől Mózes is származott, aki ír róluk. (Nem véletlen például az sem, hogy az özönvíz maga is szinte minden mitológiában megvan.)
2010. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"(Nem véletlen például az sem, hogy az özönvíz maga is szinte minden mitológiában megvan.)"


Nem véletlen, persze. Azért van, mert minden kultúra kezdetben vízpart, jellemzően tengerpart mellé települt, ami időnként kiönt, Így minden nép kollektív emlékezetében (= mítoszok) élhet egy 5-10 ezer éves árvíz, de nem kötlező, hogy ez ugyanaz az árvíz legyen.

2010. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

9.-es korszakom egyik nagy kérdése volt. Összeírtam a jellemzőket (csak a tényszerűeket) és azt láttam, hogy igen. Pontosabban: ugyanarról a jelenségről írnak (függetlenül attól, hogy az valódi vagy képzelt vagy más jelenség).


Az ilyenek - nevezzük mítoszoknak - esetén számolni kell azzal, hogy az adott jelenséget más "körítéssel" adják vissza. Vagyis ugyanazt látják, ugyanazt észlelik, de a magyarázat már ideológia függvénye, ami abban a korban mondható úgy is: hitfüggő.

2010. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Például akkoriban vettem észre, hogy Prométheusz a görögöknél az, akit a Szentírás ördögnek ír le (akkor még nem olvastam olyan műveket, amelyek ezt leírták). Érdekes megnézni, hogyan fejlődött az a társadalom, amelyik Prométheuszként tekintette. Ez most csak annyiban kapcsolódik a kérdésedhez, hogy egy jelenség társadalom által való tolmácsolása mindig társadalomra jellemző. Ezért is gondolom, hogy a kérdésedre igen a válasz.
2010. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nefilim (=Óriások, ÚRiasok) valójában a régi idők becsületes, tiszta és hős napkirályait jelentette.

Az özönvíz utáni bibliai utódot Nimród Napkirály képviselte.

A későbbi, hitványabb történetírók negatívnak állították be a szoláris, fényteli királyokat.

Ugyan ez történt indiában is, ott valójában az aszúrák (=az ÚRak) voltak a fényteli és ragyogó istenkirályok,

a Védák írói őket állították be feketéknek és gonoszaknak.


A történelmet általában a hitványabb ember írja, a bátor, a hős, csinálja a történelmet.

Sajnos elmúlt az a régi, dicsőséges kor.

Egy tanúja viszont maradt, amit "ismerhetünk":

ez nem más, mint a magyar nyelv.

Nagy a mi örökségünk, de sajnos távoli is.

Fényteli időket láttunk és éltünk.

2011. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Noé=Pazuzu=Ziuszudra
2011. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!