Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet rajtunk kívül még...

Létezhet rajtunk kívül még élet valahol máshol?

Figyelt kérdés
én hiszek benne,hisz annyi galaxis van..köszi a válaszokat :)

2017. júl. 28. 04:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezhet. Sőt, a nagy számok törvénye miatt tulajdonképpen biztosra vehető, hogy létezik is, de erre egyelőre nincs közvetlen bizonyítékunk, és egy jó darabig még nem is lesz.
2017. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
45%
én is hiszek benne
2017. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
27%
Elméletileg, van egy olyan galaxis, ahol hasonló a Nap, mint a miénk, van egy hasonló méretű bolygó, ahol megvannak az oxigén alap körülményei. De ezen a bolygón van egy rejtélyes óriás vörös folt/lyuk. Talán itt meglennének az élet alap körülményei, de sajnos ott nincs senki, és mire odaérne egy úrhajó, benne egy személlyel, biztosra veheted, hogy elfogyna a levegője.
2017. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Több mint valószínű,hogy létezik.Nem is kevés.Egy Drake nevű tudós felállította a Drake-formulát, amely szerint a teljes univerzumban akár sok millió lakott bolygó is létezhet.De az egymástól való átlagos távolságuk több száz fényév, ami valószínűleg lehetetlenné teszi, hogy valaha is találkozzanak egymással.Hacsak nincs teleportáció vagy térugrás.

Egyébként a fő kérdés szerintem nem ez: van-e élet máshol is, inkább az,vajon milyen lehet, azok az élőlények, hogyan gondolkodnak, éreznek?

2017. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!