Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Helyes-e ez a biológiai feltevés?

Helyes-e ez a biológiai feltevés?

Figyelt kérdés
Nos, ma éjszaka egy Holtak Hajnala szerű álmom volt, azt álmodtam, lakótelepi tömbünket körülveték a "zombik". Nekem álmomban volt egy feltevésem, hogy 3-4 napnál tovább nem kell kitartani, ugyanis, az emberi szervezet, legyen akár élő, akár holt, 4 napot nem bír ki víz nélkül, mert kiszárad, és mozgásra is képtelen lesz. Ezzel kapcsolatok a kérdésem:ez így van, vagy nem?
2010. máj. 23. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Élő szervezet esetében igaz.

Hallott szervezet meg eleve nem tud mozogni, szóval baromság.

2010. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy baromság, de tudni akartam, hogy élővel így van-e. Kössz a választ!
2010. máj. 23. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Mint tudjuk a zombik félig élők, félig pedig holtak. De mindenképp szükségük lehet valamiféle táplálékra vagy folyadékra. Ha nem jutnak tápanyaghoz akkor valószínűleg teljesen halottak lesznek. Sajnos még senki nem vizsgálta meg őket ezért nem tudjuk pontosan mennyi ideig bírják tápanyag nélkül, de a feltevésed valószínűleg helyes! :D
2010. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet, h a zombik isznak, és vízben áztatják magukat. :D viccet félretéve: azért nem lehet megmondani, h helyes-e a feltevés, mivel alapból a zombi dolog is irracionális. így nem kell benne logikát keresni. nem így van? :)
2010. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor én most fogom a kisfejszémet, bemegyek az erdőbe, fogok egyet, és felboncolom, így reformálva meg a világ tudományos nézeteit :)
2010. máj. 23. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:
hajrá! vedd fel és ted fel youtubra légyszi
2010. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*tedd
2010. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hja van benne valami, de ehhez mit szóltok: Ha valaki meghal, akkor nem dobog a szíve -> megalvad az ereiben a vér (a filmekben az átalakuláshoz általában legalább 15 perc kell)-> nem tud oxigént és tápanyagot szállítani -> nem működnek az izmok és az agy se -> a zombik már alapból nem tudnak semmit se csinálni. Na ehhez mit szóltok? :D
2010. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Alapjaiban rengetted most meg a filmes világ horrorforrását! :D Ilyen tudással igen könnyű lenne egy zombiáradatot megfékezni. Bár az is mókás lenne, ha a vízágyúkba valamilyen ultragyors pillanatragasztót öntenénk, és azzal locsolnánk a zombikat.. Mókás lenne, nemde? :D
2010. máj. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!