Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A filozófusok matekban is jók?

A filozófusok matekban is jók?

Figyelt kérdés

Vagy,akiket érdekel a filozófia, azok a matekhoz is értenek?



Van összefüggés?



24/L


2017. szept. 8. 20:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Érdekesnek találtam a kérdést, és emiatt el is olvastam a válaszokat.

Ezek kapcsán azt javasolnám, hogy tekintsétek át a filozófusok KÉPZÉSÉNEK a tantárgyi, tudományági előírásait, követelményeit.

A képzés - ha nem tévedek - a tudományegyetemek bölcsészettudományi karain történik.

Ez eleve behatárol egy érdeklődési területet, és nem utolsó sorban képességeket, azaz azt, hogy az illető személy melyik agyféltekének területeit használja inkább.

Úgy gondolom, egy jó filozófus MINDKETTŐT képes használni.

(erre hoz is néhány hozzászóló konkrét példát is.)


Tehát: követelmény-e a mostani bölcselet (filozófus)képzésben a természettudományok ismerete, művelése?

2017. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

En ugy tudtam a a Matek a kiralyno a fizika a kiraly, de mindegy Valamit ma is tanultam.


A fizika megmondja hogyan, a Matek leforditja szamokra, a Filozofia, megmondja Miert.


Ez az EN filozofiam :)

2017. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#21-es vagyok...

Bocs, de kissé befejezetlenre sikeredett a hozzászólásom.


A Kérdező eredeti kérdésére a válasz:

a (komolynak veendő) filozófusoknak matekból IS jók kell lenniük.


Néhány hozzászólótársamnak bizonyára azért van elmarasztaló véleménye róluk, mert az általuk megismert "filozófusok" ezt a mércét, sajna, nem ütik meg. De ennek ellenére meglehetősen magas társadalmi és főleg anyagi megbecsültséget vívnak ki maguknak, köszönhetően a sajátos tudományos minősítési eljárásoknak, gyakorlatnak.

2017. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
köszönöm az infot !
2017. szept. 11. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!