Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feketére megégett...

Hogyan lehet feketére megégett pénzérmét megtisztítani a ráégett koromtól?

Figyelt kérdés
Véletlenül égő kályhába került valamikor régebben és mivel gyűjteményem része, szeretném egyszer tiszta és fényes állapotban látni.
2017. szept. 20. 20:24
 1/10 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
Súrolópor, fogkrém, szódabikarbóna. Kíserletezz !
2017. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a fogkrém kipróbálva és elvetve, mert semmi eredményt nem adott, a többi tippet kipróbálom még majd.

Csak karcolni nem nagyon szeretném.

2017. szept. 21. 07:00
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
Ékszerboltokban kapható tisztító folyadék, ami mondjuk kifejezetten ezüsthöz van, de tapasztalatom szerint működik egyéb fémen is. Többszöri áztatás és körömkefe, a fogkrém is jó, de az inkább csak az utolsó simításokhoz, ilyen vadtag oxidhoz kevés.
2017. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ha nagyon értékes akkor vidd el szakemberhez, mert bármilyen súrolást szakértő szem meglát és csökkenti az értékét.
2017. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kérdésem 4-es válaszolóhoz:

- Milyen szakemberre gondolsz, ki foglalkozik ilyesmivel, mint érmetisztítás és esetleg hol találhatok ilyet?

2017. szept. 21. 21:00
 6/10 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
Ja, még eszembe jutott hogy ha ennyire súlyos valami oldószerbe beáztatni mint a WD40. Az szerintem a kormot oldja de a fémet nem károsítja. Fegyvereknél is használják. És utána tisztítani valami finom, nem szemcsés anyaggal.
2017. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi ez a WD40 pontosan és milyen üzletekben kapható?
2017. szept. 22. 08:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a helyzet elég súlyos, mert erősen fekete az érme, bár van néhány világosabb, tisztább folt is rajta és az anyaga nem tudom milyen, de a mágnes tapad hozzá.
2017. szept. 22. 08:13
 9/10 A kérdező kommentje:
O.K. rendben, utána néztem a WD 40-nek, most már tudom mi az, csak abban nem vagyok biztos, elég hatékony lesz-e. Ki lesz próbálva. Köszönöm!
2017. szept. 22. 14:51
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

Numizmatikai restaurátorra csak akkor van szükség ha meggyőződtünk arról, hogy értékes éremről van szó. Numizmatikai és restaurátor üzletekben kell érdeklődni. Vagy a M. Nemzeti Múzeum kapcsolati oldalán.

[link]

[link]


Ha magunk is nekifoghatunk akkor rákereshetünk, de példa:

[link]

2017. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!