Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy hal meg valaki éhen vagy...

Hogy hal meg valaki éhen vagy szomjan, mit is jelent ez részletesebben/konkrétan?

Figyelt kérdés

Csak feltételezésből és kiváncsiságból kérdezem, ne nézzetek betegnek, nem tervezem. :D

A konkrét lefolyása és a biológiai része érdekelne. Ha valaki szomjan hal, a végső stádiumban hogy történik ez?

Elájul, kómába esik, és többet nem ébred fel? Vagy görcsök rángatják, elgyengülnek az izmok, elsötétül minden és így szépen lassan álomba esik?


És az éhhalál? Belsőleg görcsök gyötrik, és szívinfarktust kap az illető? Vagy hogy kell ezt a végső halál beálltát elképzelni kb?

Ez érdekelne, aki ilyesmit tanul, vagy csak józan paraszti ésszel teljesen tisztában van vele, netalántán orvos, és ért is hozzá, az elmagyarázhatná részletesen, kérném szépen. :)


2017. szept. 24. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
2017. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__424586..

(#3-#4 válasz)


+ Egy műsorban beszéltek egyszer egy Halálvölgyön (USA) áthaladó emberről, aki pár tíz(?) kilométert akart gyalogolni, kb. egy látótávolságban lévő célhoz. Gondolta meleg van, de egy óra alatt úgyis odaér. Félúton leült egy kőre pihenni, elájult és meghalt. Valószínűleg a vére olyan mértékben besűrűsödött a kiszáradástól, hogy a szíve nem tudta megfelelően keringetni.


De valószínűleg ez csak egy fajtája a szomjanhalásnak, pl. szobahőmérsékleten a veseleállás és hasonló szervi problémák előbb végeznek az emberrel.

2017. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, legutóbbi. :) Nem is tudtam, hogy már van egy ennyire hasonló kérdés. Durva. :D (Azt nem én írtam.) Annak is utánaolvasgattam.
2017. szept. 25. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!