Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha olyan szinten állna a...

Ha olyan szinten állna a génsebészet, te milyen élőlények mely tulajdonságait építenéd be magadba?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy csak olyan élőlények legyenek, amiknek ma is elérhető a genetikai állománya.
2010. máj. 28. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyikét sem én ember akarok maradni és nem valami hibrid,

Főleg hogy semmi betegség nem indokolja.

Egyébként Istent játszani szerintem nem szabad...

2010. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ezzel nem játszanánk istent, hanem új lökést adnánk az emberi evolúciónak.

A mi evolúciónk szerintem már leállt. Talán megfordult, mivel nincsenek elzárt közösségek, ahol változások jöhetnének létre és a gyengék sem hullnak el, hála az orvostudománynak. Egyszerűen nem adottak a feltételek a továbbfejlődésre.

2010. máj. 28. 14:22
 3/13 anonim válasza:
Szerinted lehet hogy az evolucio leállt,csak ez attol mert te igy latod nem igaz.Ha beszélnél egy darab tudossal ezzel kapcsolatban,máris felvilágositana,és kapnál egy tényszeru ,uj nézöpontot.Alapvetöen nem engedném h mütét álltal olyat hajtsonak végre rajtam ami hasonlithat az implantra.De nem lenne rossz ha olyan térlátásunk lenne mint a madaraknak,szaglásunk mint a négylábuaknak mondjuk.Az emberi test nincs nagyon felkészülve mondjuk az idöjárás szélsöségeinek,szinte már szörtelenek vagyunk,ami egy hidegebb helyen ruha nélkül nekünk a biztos halál.Tetszett a kérdésed,de én nem engednék semmit változtatni ezen.
2010. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Talán egyedül vagyok azzal, hogy ha adódna a lehetőség, hát lennék több/jobb, mint egy ember.
2010. máj. 28. 15:03
 5/13 anonim ***** válasza:

És mit értesz azon, hogy több/jobb legyél egy ember?

Új képességeket?

Azoktól erkölcsileg nem leszel jobb; ahhoz a lelkiismeretedet kellene fejlesztened.

2010. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Én disznógént kérek, hogy nekem is lehessen 30 perces orgazmusom :D
2010. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én köszönöm, inkább semmit. Az evolúció sosem áll meg, és a gyengék még ma is elhullanak (hajléktalanok pl). A legtöbb sci-fiben az ufók sem 210 centis kigyúrt kosarasok, hanem alacsony, vékony nyápicok. Valószínűleg azért, mert olyan technológiai hátteret építettek ki maguk köré, ami miatt szükségtelen volt a nagy fizikai tűrőképesség.


Hozzáteszem, nem vagyok nyápic, és 195 centi vagyok, de én az emberiség jövőjét mindenképp valami ilyesmi formában képzelem el.

2010. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"És mit értesz azon, hogy több/jobb legyél egy ember?

Új képességeket?

Azoktól erkölcsileg nem leszel jobb; ahhoz a lelkiismeretedet kellene fejlesztened."


Erkölcsi jóságról szó sem volt.

De például:

1.) egy orrszarvúbogár a testtömege 850 szeresét képes elcipelni. Ez olyan, mint ha a vállamra kapnék egy Király Tigris harckocsit.


2.) Egy medveállatka képes túlélni 570.000rad Röntgen-sugárzást. Az emberre 500rad halálos.


3.) A madarak tüdeje sokkal hatékonyabban szűri ki az oxigént a levegőből, mint az emlősöké.


4.) A kutyáknak egymilliószor jobb a szaglásuk mint az embernek.


5.) A cápák érzékelik az elektromos mezőket.


6.) A vándor madarak érzékelik a föld mágneses mezejét.


7.) A denevérek hallják az ultrahangokat.


8.) Az elektromos angolnák akár 500V feszültséget képesek generálni a testükkel.


9.) A gödörkés arcú viperák érzékelik az infravörös tartományt.


10.) A méhek érzékelik az ultra ibolya tartományt.


11.) a cápák immunrendszere megvédi őket minden fertőzéstől.

2010. máj. 28. 15:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a lótól kérnék kölcsönt pár gént...


17/F

2010. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

asszem ezt tiltja valamilyen emberi törvény mint a klónozást jelenleg,de nem tudom.

ÉS az evolúció folyamatosan tart csak lassú az milyen lett volna már ha egyik nap majom egyik nap ember

Ha jól tudom valamennyi idő múlva a kis lábujjad elcsökevényesedik

2010. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!