Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti optimisták vagytok a...

Ti optimisták vagytok a jövővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet hallom, hogy a világ végre kezd jobb hellyé válni, hogy ismét egy olyan generáció jön mind a holdraszállás idejében, egy bizakodással teli jövőbe tekintő nemzedék. Engem is lenyűgöz pl a Tesla és belegondolni milyen gyorsan fejlődik a technologia elképzelhető, hogy egy két évtizeden belűl már a Tesla, vagy más elektromos autók annyira elterjedtek lesznek, hogy szépen lassan át is állhatunk. Olvastam hogy a napelemek is egyre olcsóbbakká válnak. Elon Musk marsutazás terveit hallva én is olyan izgalomba jöttem amilyenben valószinűleg a 60 évekbeliek lehettek, és ott van még a hidrogén fúzió ami ha sikerűl elméletileg végtelen energiára teszünk szert ami minden problémát megoldana nem?

Ti mennyire látjátok a jövőt optimistán?



2017. okt. 3. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A Föld borzalmas hely lesz 30-50 éven belül, de én rendkívül optimista vagyok, ugyanis azt már nem fogom megérni.
2017. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok optimista. A Földön az előrejelzések szerint a legszegényebb országokban robbanásszerűen nő a populáció, a fejlettekben meg csökken. Ez nagyon nem jó hír.
2017. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A Földön vannak komoly problémák, de régebben még sokkal komolyabbak voltak. Ma az élet SOKKAL jobb, mint régen.

Egyetlen igazán komoly probléma lehet: az, ha a bölcsességünk nem nő úgy, mint a hatalmunk, és tönkretesszük magunkat.

Ha viszont ezt elkerüljük, akkor csodákra leszünk képesek.

2017. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
lesz néhány nagyobb háború, de általánosságban folytatódik az a pozitív tendencia hogy a mai kor a történelem folyamán a legbiztonságosabb
2017. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
90%

"a mai kor a történelem folyamán a legbiztonságosabb"

Az egyén számára. De a legveszélyesebb az emberiség számára.

2017. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Bizakodással vegyes pesszimizmus.


Soha nem élt még az emberiség olyan jólétben és kényelemben mint manapság. Ezt aláírom. És azt is, hogy ha nem jön közbe nagy gebasz, akkor az automatizáció és a mesterséges intelligencia fejlődésével olyan távlatok nyílnak meg, amit elképzelni is nehéz.


A gebasz azonban itt van a nyakunkon. Ha nem leszünk képesek úrrá lenni a globális felmelegedés problémáján, akkor ezt a jólétet alapjaiban ássuk alá. És nem valamikor évszázadok múlva, hanem még a mi életünkben.

Termőterületek és termésátlagok fogyatkozása, ebből következő tömeges népvándorlás (ennek már látjuk a nyitányát, de ez még csak a kezdet) háború, népirtás. Kb. ez vár ránk.

Nagyon gyorsan és határozottan kellene cselekedni, ha ezt el akarjuk kerülni, de a vezetők közül sokan még a probléma létét is tagadják. Akik meg látszólag komolyan veszik, azok az atomerőművek bezárásával igyekeznek csökkenteni a CO2 kibocsátást. Így nehéz lesz.

2017. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tislerics Máté ***** válasza:
52%

A jövő kiszámíthatatlan. Csak a történelemből lehet következtetni arra, hogy mi várható a következő 100-1000-10.000 éveben... Megnézhetjük mi volt 1000 vagy 10.000 éve. És láthatjuk, hogy az emberiség kisebb-nagyobb botlásokkal, de egyértelműen egy élhetőbb, fejlettebb világ lett.


Gondoljunk csak bele abba, hogy egy ókori egyiptomi hogyan viszonyulna egy mai város látképéhez. Jól összecsinálná a gatyáját. Nem értene semmit a nyüzsgésből, a kütyükből, a problémákból. Mint ha csak egy groteszk álomba lenne. Aztán idővel megszokná és belátná, hogy ez a jövő. A mai embernek is ugyan ilyen szürreális lenne megélni egy 5328-as évekbeli nyüzsgő várost. Csak kapkodnánk a fejünket, hogy mi zajlik körülöttünk. Nem értenénk semmit. Ha valaki azt gondolja tehát, hogy képes elképzelni a jövőt az nagyon nagyot téved.


Szerintem balgaság azt a nézetet is terjeszteni, hogy a világ pusztulóban van. És még nagyobb balgaság bedőlni ennek. Az ember mindig is be volt tojva a jövőtől. Mindig közelinek érezte a világvégét. Most a globális felmelegedéstől félünk. pár 100 év múlva meg majd a mesterséges intelligenciától meg a túlnépesedéstől fogunk, megint pár 100 év múlva meg a nanotechnológiától... stb.... Én ezt már unom...


Az emberiség töretlenül halad a galaxis benépesítése felé, és szerintem nincs az a globális hiszti, ami megakadályozhatná ebben...

2017. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!