Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » TUDATOS ÁLMODÓK! Milyen...

Ka.ka.o kérdése:

TUDATOS ÁLMODÓK! Milyen élmény a tudatos álmodás? Egy-két kérdés ezzel kapcsolatban az ezt rendszeresen űzőkhöz:

Figyelt kérdés

Ami NEM érdekel: hogyan kell.


Most csak és kizárólag az élmény érdekel. Jöjjenek a kérdések:


1. Megtörténhet-e, hogy egy ideig irányítod az álmot, azután elveszíted a kontrollt?


2. Ha beszélgetsz valakivel, te döntöd el, mit mondjon a másik (amennyiben teljesen irányítasz)?


3. HA nagyon jók az álmok, megtörténhet, hogy szívesebben élsz az álmaidban, mint a valóságban? Ha ilyesmi a helyzet veled, kicsit mesélhetnél róla, nagyon megköszönném.


4. Mennyire részletesek az álmok? (Épületek, falak, emberek külseje [idegeneké, akik csak sétálnak az utcán])


5. Lehet-e álomban olvasni? (ha valamelyik kérdésre nem akaródzik válaszolni, ez legyen az :D)


6. Képes vagy-e tanulni?


7. Kérlek, leírnád egy-két élményed, lehetőleg részletesen?:)



#repülés #város #álom #részlet #kérdőív #álmodás #részletesség #tudatos álmodók #valóság és álom #álom és valóság
2017. szept. 13. 20:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Az irányítás elvesztéses résztkiegészíteném:


Elveszítheted-e az irányítást úgy, hogy még mindig tudod, hogy álmodsz?

2017. szept. 13. 20:33
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Gondolom láttad te is az Eredet című filmet......

Na ilyen nincs a valóságban!

Az emberi agy, mikor álmodunk, elraktározza, szelektálja az aznapi emlékeket, közben régi emlékképek is előkerülnek, ezekből az agy rendszerint épít egy történetet, fantazmagóriát, hogy megmagyarázza saját magának, tulajdonképpen mi is történik.

Ezt nem lehet irányítani.

Viszont, ha csak szimplán lehunyod a szemed,nem alszol el, csak relakszálsz akkor, tudod irányítani, az elmédet, és simán tudsz magadnak egy világot teremteni.

Nem alszol, de nem is vagy éberen, mintha kicsit álmosan ábrándoznál, bambulnál, az működik.

Álmokat befolyásolni, max kB. Addig, lehet, amíg totál be nem alszol, eléred azt az álomfázist, amikor már elveszted az irányítást a tudatod felett.

Bár nekem soha nem jött össze a tudatos álmodás, de engedd meg hogy válaszoljak a kérdéseidre.


1. Már fent leírtam, hogy amíg el nem érünk egy bizonyos álomfázist, addig tudjuk még irányítani, utána, már teljesen "kikapcsol" az agyad.


2.Ez nehéz kérdés, de mivel az agy kreálja a történetet, valószínű.


3. Én már 20éve ott élek.


4. Olyan mintha ott lennék, színesek, részletesek, mintha valóság lenne, pedig nem is irányítom.


5. Ha az emlékképek között visszaköszön egy könyv sorai azt el, de olyan könyvet amit soha nem olvastál olyat sajna nem.

Pedig mennyivel könnyebb lenne így tanulni...


6. Nem.


Mint írtam, nem jött össze a tudatos álmodás, viszont olyan előfordult már, hogy egy rossz dolgot, ami sajnos másnap meg is történt, előre megálmodtam.

2017. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, el lehet veszíteni a kontrollt, és igen, akár úgy is, hogy közben még mindig tudod, hogy álmodsz.

2. Igen, azt is meg lehet álmodni, hogy mit mondjon a másik. Akár még másik nyelven is.

3. Igen, megtörténhet, sok emberrel meg is történik. Az, hogy az életem jelenleg egy sz**, álmomban meg akármit megtehetek, szerintem nem igényel bővebb kifejtést.

4. Változó. De többnyire nagyon részletesek, ha igazi tudatos álomról van szó. Kb. mint a valóság, csak sokkal szebb.

5. Lehet olvasni, lehet írni, lehet rajzolni, lehet énekelni, lehet aludni, lehet idegen nyelven beszélni, lehet álomban álmodni... bármit lehet.

6. Tanulni? Álmomban? :D Nem köszi. :D Ha arra gondolsz, hogy a tudatos álmodást lehet e tanulni, az nehéz kérdés. Elméletileg lehet, nekem nem kellett tanulnom.

7. Nem. :)

2017. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából úgy tudnám leírni a tudatos álmodás közbeni kontrollt, mint amikor a filmekben a varázslók/mutánsok/akármik gyakorolják a szupererejüket. Mint amikor a Star Warsban Luke kiemeli a hajóját a mocsárból. Amíg megy a koncentráció, addig létrehozhatsz embereket, repülhetsz, védőpajzsot hozhatsz létre egy egész város köré, bármit... aztán jön az a rész, amikor még mindig tudatában vagy, hogy elvileg sikerülnie kéne, és nagyon akarod, de egyre kevéssé megy. Ilyenkor jön a pánik, szép lassan elveszíted az irányítást, aztán önmagadat is, és már csak simán álmodsz. Vagy rögtön felébredsz. Ez utóbbi a gyakoribb.
2017. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb 5percig sikerült. Egy kicsit irányitani. Megpróbáltam hogy az úton üsön el valami és (szerintem sikerült mert pont akkor keltem fel és visszaludtam)

Iskolába voltam de rá jöttem hogy nem lehetek ott mert be van zárva most (karantén) utána minden homályossabb lett és érezhető volt hogy ez nem a valóság.

2020. ápr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én szinte minden álmomat tudom irányítani és ezek a saját tapasztalataim által formált válaszok

1- Velem még ilyen nem volt, csak olyan hogy valami olyasmit tapasztaltam álmomba amitől félek ezt nem bírom elkerülni

2- a többi előlényt nem én irányítom ők azt tesznek amit akarnak saját magamat vagyok képes irányítani

3- mivel legtöbbször én döntöm el mikor akarok felébredni az adott álomból így addig vagyok benne amíg én akarok, van olyan álmom amibe szívesen visszamennék de nem tudok olyat mondani amiben élnék is mert ezeknek az álmoknak mindig van egy beteg oldaluk

4- szamomra nagyon. Sokszor emlékszem különböző emberek ruháira vagy részletesen a helységekre amikben voltak

5- igen lehet sőt az időt is meg tudod nézni

6- hat ez attol függ mit. nem tudsz leülni és megtanulni valami teljesen újat mert csak olyan tudsz amit már az agyad eleve is tudott. olyan van hogy felszínre hozol valami olyan tudást amire azt hitted elfelejtetted

7- nem mert nem akarok a pszichiátrián kikötni :D

2021. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1-es de van szóval ezt buktad
nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!