Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora a nyomás egy habpatron...

Mekkora a nyomás egy habpatronban? Sűrített levegővel helyettesíthető a habpatron "töltete"?

Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A dinitrogén-oxid gáz nem helyettesíthető sűrített levegővel!

Legalább is normális-élvezhető tejszínhabot nem tudsz vele csinálni!

Egyébként: 7 MPa körül van.

2017. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60-70 bar van a patronban (töltöttségtől függ). De a normál habpatronokat általában 6-8g N2O-val töltik, a gáz sűrűsége pedig 2g/cm3. Emiatt a palackban lévő gáz egy része folyékony halmazállapotú.
2017. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
helyettesíthető levegővel, de miért? Ezen kívül hogyan tudod töltés után lezárni a patront?
2017. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nálunk nem kapható habszifon-patron 20-25 km-es körben, ezért arra gondoltam, hogy sűrített levegővel helyettesítem. A szifonba nyomott levegőt a jó szifonszelep nem engedi elszökni. Hogy a hab íze milyen lesz, azt még nem tudom, csak feltételezem, hogy jó lesz, hiszen a kézzel, habverővel felvert tejszínhab is levegőbevitellel készül.
2017. okt. 15. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
én a helyedben nem szórakoznék sűrített levegő rákötésével a szifonra. A szifonokon nincs biztonsági szelep, előfordulhat, hogy felrobban. néhány bar-nál többet nem bír ki egy átlag szifon. Idén meghalt nyáron egy instagram blogger habszifonja felrobbanása miatt.
2017. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!