Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis időutazós dillemma kérdés....

Kis időutazós dillemma kérdés. Ennek mi az eredménye?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi, visszaküldik őt 1925 Nov. 1-áre 18:45 percre.. Él egészen 2017-ig.

2017-ben visszatérnek és újra elküldik őt 1925-be, de most október 31.-re, vagy akár korábbra.

A férfi már ismeri a korábbi önmagát, ezért jól tudja hol lesz nov. 1-ben. Hagy neki egy üzenetet, hogy 2017-ben mi vár rá, így előre fel tud készülni és elkerülni azt, hogy megint visszaküldjék.

De ha nem küldik vissza okt. 31-be, akkor nem tudja magát figyelmeztetni, nem tudja elkerülni a visszaküldést sem.

Tehát az egész meg sem történt? Vagy ennél komolyabb dolgokról van szó? Sima paradoxon? Esetleg időhurokba kerülnek és ez az esemény végtelen sokszor lejátszódik, hogy hol visszaküldik, hol pedig nem?


2017. okt. 15. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Mivel teljesen legyőznè a halálfèlelmet, szerintem elèg komoly irányba változna a világ 2017-re. Nem hiszem, hogy èrdekelne az időutazás. Addigra már nem lenne már szüksège rá az èlethez.
2017. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Ez jellegében nem különbözik attól az esettől, mint mikor visszamész a múltba és megölöd saját magad. Az is paradox jellegű eset, hiszen ha megöltek, akkor nem lesz kinek visszamenni a múltba, és így nem lesz, aki megöljön. Viszont így megéled azt, hogy visszamehess a múltba, és meg tudod ölni magad…


A paradoxont nem szereti a tudomány, mert sokszor egyetlen paradoxon elég ahhoz, hogy bármit és bárminek az ellentétét le lehessen vezetni belőle. A tudomány viszont igyekszik konzisztens, ellentmondásmentes modellt alkotni.


De modellt alkotni csak megfigyelések, mérések alapján lehet. Mivel sem természetes úton, sem mesterségesen nem fordult még elő – tudtunkkal – időutazás, így megfigyelése, kísérletek, mérések híján nincs miből modellt alkotni. A fizika nem foglalkozik az időutazásos paradoxonok feloldásával, vagy az időutazás fizikájával, mint ahogy a biológia nem foglalkozik a rózsaszín unikornisok szikes talajon való szaporodásával. Kicsit olyan ez, mintha lenne egy olyan dobozunk, amit nem nyithatunk ki. Persze lehet jó játék az, hogy tippelgetjük, hogy mi lehet a dobozban, de sok időt nem érdemes pazarolni rá, lévén nem nyithatjuk ki azt a dobozt. Amíg így van nem lehet azt mondani, hogy valakinek a tippje jobb lenne, mint valaki másé.

2017. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Így van, szokásos kauzalitási probléma.

Ugyan ilyenekre hivatkozva állítják sokan, hogy az időutazás lehetetlen, de valójában ezernyi alternatív teoretikus feloldása van a teoretikus kérdésnek.

Például a múltba visszaérkezéstől létrejövő párhuzamos valóságok, aminek eredményeképpen a jelenre nincs hatása a múltban beállt változásnak. De van sok más variáció is, például okozat-késés, vagyis a múltban beállt változás nem hat "azonnal" a beavatkozás, a múltba utazás időpontja után megkésve érvényesül a változás.


Kár is ezeket ragozni.

Jelen tudásunk szerint nem csupán a kauzalitás miatt, de valószínűbb, hogy sosem lesz lehetséges a múltba utazás, mint az, hogy lesz ilyen.

És így a kérdésben felvetett paradoxonra sincs ultimatív megoldás.

2017. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!