Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lesz akkor ha tegyük fel...

Connor156 kérdése:

Mi lesz akkor ha tegyük fel az egyik lábamat átteszem egy időgépbe és eltaposok a kő korszakba egy létfontosságú bogarat és aztán vissza húzom a lábamat a bogárral a talpamon?

Figyelt kérdés
Egyből megváltozik a jelen és fel se tűnik vagy nem is fogunk létezni? Már nagyon rég furdalja ez a kérdés az oldalam remélem tudtok választ adni rá
2017. nov. 8. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Isten ments!

Olvassa csak el, akit érdekel. Nem hosszú.

2017. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
A kőkorszak nem volt olyan régen, hogy egy "létfontosságú" bogár eltaposása (ez is mit jelent?) befolyásolná érdemben a történelmet. Ha én most a szobában leütök egy legyet, mi változik attól 20 ezer év múlva? Teljesen mindegy, hogy leütöm vagy sem, holnap ugyanúgy megyek a munkába, az élet folytatódik ugyanúgy.
2017. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mutass egy "időgépet" és megmondom neked a választ, mielőtt ezt a kérdést kiírnád.
2017. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

18:53 hát ez jó xD tudod az a problèma, hogy nem tudsz a saját testedtől elvonatkoztatni. Te ha a legyet lecsapod, akkor megszüntetsz egy egèsz sor lehetsèges valóságot. (Ja tudom biztos dilis vagyok) Ha nem csapod le a legyet, lehet nem szakítasz meg egy gondolatmenetet ès a hozzá kapcsolódó esemènyláncot. Az is lehet, hogy a lègy miután veled találkozott, a közeli kajáldában valaki menüjèn pihen meg. Az a valaki pont arra gondol, hogy ma este elhívja "azt a lányt randizni". Már majdnem lekűzdötte a fèlelmet ès nyúl a telefonjáèrt de! Meglátja zümi haverodat ès kiakad, hogy a kajáján lófrál egy kib***tt lègy. Elkezdi legyezni hátha tovább áll. A lègy viszont szarik rá. Újra a kaján landol. A szerelmes b***ari pedig már dühös. Már ètvágya sincs. Kidobja a kaját. Teljesen máshol jár fejben, már eszèbe sincs a lány ès a nagy bátorság. A lègy valakinek mèg ott a büfèben beledöglik a kajájába. Tegyük fel világos színű a kaja ès a kanálon veszi èszre a zümit. Lehet ez a valaki annyira finnyás, hogy hányingere támad ès kidobja a taccsot a kajáldában. Ha 10 ember van jelen akkor mind a 10 nek megvaltozik a gondolatmenete. B

2000 èv múlva pedig kitudja mi lesz. Ha nem èrted a káoszt ne okoskodj. :)

2017. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
majd jól megcsíp valami gyík azt nézhetsz
2017. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem változik meg a jelened, hanem létrehozol egy alternatív idősíkot abban a pillanatban, amikor eltaposod a bogarat. Így a következmények már arra az idősíkra lesznek hatással. A te jelened nem változik.

Bizony, így működik, észrevettem volna ám, ha változik a jelen. ;)

2017. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
XD
2017. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

#14, de értem ezt a marhaságot (eléggé populáris okoskodásnak tűnik), valamint inkább ez a te meséd is okosodás, ezer helyen támadható. Kezdjük azzal, hogy én a városon kívül lakok, a legközelebbi szomszédom is jó messze van, úgyhogy a légy nem fog senkinek a kajájába szállni. Ilyen esetben a légy élete vagy halála teljesen mindegy a következő idők szempontjából.


Persze sok esetben nagyon apró dolgok sok mindent meg tudnak gyökeresen változtatni. Pl. Hitler az első világháborúban sokszor meghalhatott volna, sokszor volt biztos olyan, hogy egy golyó nem messze tőle fúródott egy fába. Lehet mondani, hogy egy bolha biztos megcsípte az ellenséges katona fenekét, ezért fél méterrel arrébb célzott a vakarózás miatt. Ezelőtt ez a bolha biztos egy kutyában volt, az előtt meg egy tanyán egy hajadon párnahuzatában. És akkor mi lett volna, ha a hajadon kimossa egy nappal azelőtt a párnahuzatot?


Viszont nekem ez az egész nagyon erőltetett, és a világ eseményeinek többsége szerintem nem torkollik ilyen nagy jelentőségű eseménybe. Ha ma 8 órakor értem haza, de hazaérhettem volna 7:50-kor is, ha nem megyek be a pékségbe, ez 10 perc száz év múlva teljesen tök mindegy lesz.

2017. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Hitler az első világháborúban sokszor meghalhatott volna"

Igen.

Akkor lehet, hogy 5 évvel később lett volna a háború, és kisebb részletek változhattak volna.

Elkerülhetetlen volt, Hitler nélkül is elindult volna.

2017. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
14 vagyok. De magára az esemènykáoszra elèg nagy hatása van mindennek. Nem csak az egyèn èletèt kell nèzni. A fenti szöveget pedig csak pèldának írtam nyilván. Három sík változik minden hatással. Gondolat, èrzès, tett. Ha valami eltereli a gondolataid, nem úgy ès nem azt fogod tenni amit tettèl volna.
2017. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!