Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudjuk már egyértelműen, hogy...

Bubuka508 kérdése:

Tudjuk már egyértelműen, hogy a neandervölgyi ősember képes lehetett-e beszélni, vagy sem?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Még nem szivárgott ki egyetlen hangfelvétel sem...
2017. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
én jót beszélgettem velük mikor náluk jártam
2017. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tudjuk már egyértelműen..?"

Nem, nem tudjuk egyértelműen.


Nem igazán lehet tudni, hogy mióta beszél az ember (illetve az elődei). A link szerint leginkább nyelvészeti statisztikai alapon tudunk egy becslést adni, miszerint legalább 100 000 éve létezik beszéd, kb. 150 és 350 ezer éve fejlődhetett ki.

[link]


A neandervölgyi ember: "Mintegy 200-250 000 éve jelent meg és kb. 28 000 évvel ezelőtt tűnt el" (Ahány forrás, annyi féle időtartam.)

[link]

Kb. az ő idejükben alakulhatott ki a beszéd, úgyhogy akár beszélhettek is, legalábbis valamelyik ember (al-)faj, szóval ez sem bizonyít semmit.


A leletek anatómiai vizsgálata a beszédre utal. (Bár az nem bizonyítja az összetett beszédet, csak a beszéd képességét).

[link]

2017. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2-es: Akkor mit jelent ez: Oavmft trrsoia kll asio?
2017. nov. 26. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!