Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha drón vagy egyéb repülésre...

Ha drón vagy egyéb repülésre alkalmas szerkezetnél két azonos tipusú motor van egymás fölött akkor a felhajtó erejük össze adódik mintha egymás mellett lennének?

Figyelt kérdés

2017. dec. 30. 13:08
 1/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Egyrészt inkább a rotorra gondolsz szerintem, az nem ugyanaz mint a motor.

(A motor lehet fizikailag máshol elhelyezve, valamilyen erőátviteli rendszerrel odavezetve a rotorra a forgatónyomatékot.)


Másrészt természetesen ha 2 rotor egymás fölött van akkor más a légáramlás mint ha egymás mellett.

Már ha elég közel vannak egymás alatt akkor a második az első légáramára rádolgozik.


Meglepő de nekem az az érzésem hogy az egymás melletti "konvencionális" elrendezés a hatékonyabb, mivel a légáram sebességének vannak korlátai. Azaz az egymás alatt lévő rotorok közül az alul lévő már nem fogja tudni annyival tovább gyorsítani a légáramot mint a felső. (Ennek oka részben a turbulencia, illetve pl a hangsebességet ha eléri a légáram akkor káros rezgések és egyebek lépnek fel a rotor szárnyéleken.) Így viszont könnyen belátható hogy ez az elrendezés ha ugyanannyi energiát fogyaszt is mint az egymás melletti elrendezés kisebb felhajtóerőt generál!

Erre jutunk akkor is ha a leáramló levegő felületének nagyságát nézzük, 2 különálló rotor alatt ez kétszer akkora felület!


A válasz tehát nem, nem adódik össze. Az egymás melletti elrendezésnél adódik össze!


Szerintem maradj a "konvencionális" egymás melletti elrendezésnél, az működik!

2017. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Két motorra gondoltam. Amiket az aljuknál össze rögzitek , a forgás irány ellentétes lenne a proppelereket pedig úgy raknám rá hogy a felhajtó erő azonos irányú legyen mind két motor esetében.
2017. dec. 30. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Léteznek ilyen elrendezésű gépek, azonban az egymás alatti motoroknál erős turbulencia képződik, és ez instabillá teszi a gép irányítását.
2017. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!