Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy előre megálmodok...

Létezik, hogy előre megálmodok dolgokat?

Figyelt kérdés
Rengeteg minden bekövetkezett már, amiket megálmodtam. A közelmúltban is. És egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből. Valamilyen tudományos magyarázatot tudtok a jelenségre? Köszönöm a válaszokat. (Direkt nem az ezoba raktam, ott úgyis elhülyéskednék.)
2018. jan. 10. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, de csak utólag derül ki.
2018. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Létezhet, de ez akkor is parapszichológia...
2018. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha elég reális dolgokat álmodsz, akkor semmi nem zárja ki, hogy később megtörténjenek. Amiket én álmodni szoktam, azokon azért igen csak meglepődnék a valóságban :)
2018. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is sokszor megesik, hogy az történik, amit megálmodtam. Ennek nem az az oka, hogy különleges képességeim vannak, hanem, hogy irtó sok mindent álmodok (akárcsak mindenki más), és amikor valami megtörténik, ami miatt eszembe jut az álmom, akkor olyan mintha azt álmodam volna meg előre. Ami igaz is, csak hozzá kell tenni, hogy megálmodtam egy csomó minden mást is, ami nem történt meg. Ezekre meg javarészt nem emlékszem, mert nem történik semmi ami felidézné.
2018. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj, hogy ilyet már sokan állítottak, de bizonyítani még senki nem tudta.

Mikor arra kerül a sor, hogy na akkor írja le az álmait, onnantól kezdve hirtelen egyik sem válik valóra...

2018. jan. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Itt két vonalon lehet elindulni:

1: Léteznek ún. "jósló" álmok. Ezek úgy keletkeznek, hogy a tudattalan agyad már rájött valamire a tapasztalt jelekből, amire a tudatod még nem, és így figyelmeztet. Érdemes ezekre odafigyelni.

2: Létezik megerősítési torzítás. Ez azt jelenti, hogy ha valami bejön - vagy csak úgy tűnik, úgy értékeled, hogy bejött - azt remekül megjegyzed, míg ami nem, azt gyorsan elfelejted.

Ezért aztán, ha csak minden tizedik, vagy akár harmincadik ilyen jellegű álmod jött be, akkor is úgy érzed, hogy rendszeresen bejönnek az álmaid. De ez ilyenkor lehet véletlen is!

Megoldás: MINDEN ilyen álmot AZONNAL és PONTOSAN fel kell jegyezni. Aztán azt is, hogy mennyire jött be. Nem 10 év múlva, hanem gyorsan!

2018. jan. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Még a déja vu egyik formája is lehet, hogy akkor amikor történik veled valami, olyan érzésed van, hogy ezt már láttad, megélted korábban. Vagy, és itt vág ide, olyan érzésed lesz, hogy már álmodtál ilyet.

Nagyjából már megvan ennek is az agyi oka, az agy memóriakezelési "mellékhatása".

2018. jan. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miről is álmodsz? Csupa olyan dologról, ami foglalkoztat, mert éppen ez van napirenden. Holnap is. Nem álmodsz meg előre semmit, csak mindössze az aktuális eseményekről álmodsz.
2018. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Létezik. Én úgy tapasztaltam, hogy az ember ~20 éves koráig figyelhető meg intenzívebben, utána az agy "álomfelejtő" mechanizmusa felerősödik olyan mértékben, hogy már a deja vu jelenség is csak számottevően ritkábban, és lényegesen gyengébben jelentkezik, az előreálmodás, főleg ha akaratlagos, szinte teljesen megszűnik. Alapvetően a saját tapasztalataimból tudok csak következtetni, amik viszonylag mély nyomot hagytak bennem, mert igen sok kérdést vet fel a világ működésével kapcsolatban. Természetesen igyekeztem az összes létező feltételezést megismerni ezzel kapcsolatban, illetve az ember agyműködését illetően, de vagy szkeptikus nyakatekert és abszolút nem bizonyított magyarázatokat találtam, vagy másik végletként az ezoterikus maszlagot, ugyanannyi bizonyítékkal alátámasztva az álláspontját, mint akik a pszichológiai oldalát feszegették. Szóval érdemben nem hiszem, hogy bárki fog ennek a működésével kapcsolatban választ adni.

Amit én megfigyeltem, hogy amiket előreálmodsz, azok az életben random, nem jelentős eseményekhez fűződik általában. Olyasmi, mint a múlt emlékei. Amíg nem erőlteted meg az emlékezeted, addig a közeli, illetve közepesen távoli múltadból is csak néhány pont fog beugrani, általában jelentéktelenek, amik valamiért megmaradtak benned, még a jelentősebb érzelmeket, vagy következményekkel járó emlékek is a feledés homályába merülnek idővel, ellenben néhány emlék megmarad.

Az agyad valamiért határozottan próbál "ellenállni". Ha fel is ébredsz az álmodból, azonnal igyekszik elfelejtetni veled. Általában az életszerűségük miatt ezek eléggé kitűnnek a többi, jelentéktelen álom közül, mégis mikor felébredsz, az első önkéntelen gondolatod az, hogy ez b@romság, és azonnal igyekszel elfelejteni. Ha tudsz annyi lélekjelenlétet összegyűjteni, hogy ébren maradj, és a fejedben tartsd az emlékét, akkor rögződik. Innentől pedig lehet kísérletezgetni, megfigyeléseket tenni. Nem tudom, az ébredést mi váltja ki, valószínűsítem, hogy a valóság felismerése álmodban annyira erős érzelmi töltéssel bír, hogy felébreszt. Idővel sajnos az önkéntelen érdektelenség ezt leszabályozza nullára. Szándékosan is lehetséges előreálmodni, néhány alkalommal ez sikerült is. (Semmi komolyabb trükkje nem volt ennek részemről, kitűztem egy célt, amit tudni akartam, és rendkívül nagy erővel akartam, hogy alvás közben ezt megtudjam. Ennyi kellett, egy cél, és sok akaraterő.) Ez pedig részemről kizárta a lehetőségét az összes eddig hallott félremagyarázásnak, mert ilyen esetekben van időd felkészülni a várható eseményre, pontosan tudod mi mikor és hogyan fog bekövetkezni, aminek nincs ésszerű magyarázata. Az, hogy az agyad álmodban valószínűséget számol hetekkel előre, embertelenül bonyolult összefüggéseket talál ki, olyanokat is beleértve aminek nem lehet a tudatában, az egy ostoba magyarázat. Ilyen számításokra semmi nem lenne képes jelenleg, a legkomolyabb szuperszámítógépek még egybekötve sem, nemhogy egyetlen emberi agy. Úgy gondolom, hogy az élő szervezetnek valamiért szükséges az idő linearitásának illúziója, vagy talán az idő lineárissá tétele...de ez egy olyan kérdés, ami jelentősen meghaladja az ismereteink határait, mivel irgalmatlanul összetett probléma. Minden egyszerű, és egyértelmű törvények alapján működik, mindennek van logikus magyarázata, csak a komplexitása felfoghatatlan picinyke kis intelligenciánkkal. Legalábbis én ennek megértéséhez igen kevés vagyok.

2018. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igazi" jósképességet feltételezni mindig hiba.


Ahogy feljebb is írták, ezek vagy valamilyen nem tudatos indukció, vagy valamilyen tudatos torzítás eredményei.

2018. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!