Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha az űrhajósnak...

Bubuka508 kérdése:

Mi van akkor, ha az űrhajósnak a szkafander sisakjában köhögnie, vagy tüsszentenie kell?

Figyelt kérdés
Hogyan oldják meg pl. az orrfújást, vagy orrtörlést?
2018. jan. 14. 13:42
 1/8 Roflkopter ***** válasza:
Hát az orrfújást sehogy, de köhögni/tüsszenteni ugyanúgy tudnának mondjuk nem hiszem h az űrben bármi irritálná a légutakat. :D
2018. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a légutak nemcsak kívülről irritálódhatnak, meg orrfolyás akkor is előfordulhat és az elég ciki lehet...
2018. jan. 14. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beleturházik a sisakba, aztán majd az űrhajóban kipucolja.
2018. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan az van, mint amikor légzőkészüléket viselsz. Akkor is előfordulhat, hogy tüsszentesz vagy köhögsz, mert se egy légzőkészülék, se egy szkafandersisak nem zárja ki ennek a lehetőségét. Gondolom a szkafandersisak is valamennyi túlnyomással működik(szinte biztos), így még attól sem kell tartani hogy amit esetleg kitüsszentesz vagy kiköhögsz, az gátolja esetleg a levegő utánpótlást. Az orrfújás és az orrtörlés lehetősége kizárt, vagy szipogsz, vagy lenyeled, vagy elviseled ahogy lefolyik :)
2018. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az altesti gondokra a pelenka megoldható, mert a fenekednek nem gond, ha valami kitakarja a látóterét.

A sisakban ez már probléma.

Éppen ezért, ha ott kijön valami guszta, akkor az a sisak levételéig ott is marad.

És még rosszabb a helyzet, mint a tüsszentő motorosnál, mert neki legalább a gravitáció segít.

Ami ott fent kirepül, az részben kidíszíti a sisakot belülről, részben ott röpköd és utána mindenhová gonoszan oda tud ragadni. Biztosan emlékszik valaki, mikor az olasz űrhajós majdnem belefulladt egy pohárnyi kifolyt szkafi-hűtővízbe, ami a sisakban úszkált.

Evés előtt inkább senki ne gondoljon bele.

Egyébként nem lehet túl gyakori a probléma, az űrhajósok egészségi állapotát nagyon komolyan monitorozzák, szerintem ha ott fent kehes lesz valaki, azt nem fogják űrsétára küldeni.


Amúgy szerintem Hadfieldet tutira erről is megkérdezték, ő meg jellemzően őszintén válaszolt az iylen guszta dolgokra is. Érdemes rákeresni.

2018. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régi rajzfilmben, a Mézga Aladár Különös Kalandjaiban, Blökinek, a kutyának fel kellett vennie egy szkafandert egy sugárzástúl sújtott bolygón.


Blöki: "És mi lesz, ha vakaródznom kell ebben a göncben? Azt hogyan csináljam?"


Aladár: "Sehogy."


Blöki: "Na látod, hátrányai is vannak ennek a technológiai fejlődésnek." :)

2018. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ha pisilni vagy kaksilni kell, az megoldható, csak arra voltam kíváncsi, hogy ilyen esetben mit lehet tenni
2018. febr. 14. 12:16
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Az űrhajózás sajtójának nem biztos, hogy jót tenne az a pár dolog, amit nem reklámoznak és nem árt hozzá az erős gyomor.

Odafent nem fenékig tejfel az élet.

Elgondolkodtál már, milyen lehet egy hasmenés nulla G-ben?

Vákuumos slozi ide vagy oda.

2018. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!