Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ennek mi a megoldása és miért...

Ennek mi a megoldása és miért (IQ teszt kérdés)?

Figyelt kérdés
[link]

2018. jan. 29. 11:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
25%

42!

Miért? 42 mindenre a válasz (:

2018. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

c


ami ugyanolyan az színt vált, ami nem, az eltűnik.


gyerekjáték :D

2018. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem minden IQ tesztnek van egyetlen helyes megoldása.


A pontos logikájára nem jöttem rá (#2 gondolkodása nem jó), de elég, ha azt nézed, hogy soronként egyik esetben sem lesz több a háromszögek száma, csak kevesebb, szóval kizárásos alapon 1 helyes megfejtés maradt, a C.

2018. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is #2 a jó. Megadottegy algoritmust, amit szerint minden lépés követ, és az utolsó sorban a c válasz következik belőle.


Ez nem zárja ki, hogy más algoritmusra gondolt a feladat készítője - esetleg az is segízene, hogy milyen viszonyok (soronkénti értelmezés v. oszloponkénti, stb.) számítottak az eddigi, könnyebb feladatokban.

2018. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

" (#2 gondolkodása nem jó)"


S: sötét

V: világos

_: üres


első sor:

SVSV+SVVS=VS__


Második sor:

VSSV+VSVS=SV__


Harmadik sor

__VS+__SS=___V


mint mondottam volt, ami ugyanolyan színt vált, ami különböző eltűnik.

2018. jan. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 2*Sü ***** válasza:

A #2-es logikája jutott eszembe nekem is:


Minden kis négyzet adott pozíciójában vízszintesen és függőlegesen is a szabály a következő:

▲ + ▲ = △

△ + △ = ▲

▲ + △ = △ + ▲ = üres


A meglévő hat sor és hat oszlop mindegyikére ráhúzható szabály, egy kivételével. Ez pedig a második oszlop jobb alsó háromszöge. Ott ▲ + ▲ = ▲ . Most van a feladat hibás, ami könnyen előfordulhat mindenféle netes szedett-vetett tesztnél, vagy csak soronként kell nézni a szabályt, és akkor a C a helyes válasz, vagy valami más a szabály. A sejtésem az, hogy csak el lett rontva a feladat, de gondolkodom még egy esetleges más szabályon is, hátha…

2018. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

közben rájöttem én is, és valahányszor új válasz érkezik, emlékeztet rá, hogy bizonyára gyengeelméjű vagyok, hogy nem jöttem rá rögtön, és kiírtam ide ezt a kérdést. nem baj, attól még lehet belőlem boldog és hasznos tagja a társadalomnak.

(egyébként nem IQ tesztet csináltam, csak IQ tesztekről olvastam, és ott volt ez a példa)

2018. jan. 29. 18:04
 8/15 BringaManó ***** válasza:

Azt én is láttam, hogy a #2-es azért nem jó, amit #6-os írt, de én inkább arra gyanakodnék, hogy más a szabály.


(Amúgy most rákerestem a képre, és egy-két helyen tárgyalják, ami erősíti bennem, hogy jó lehet, de a magyarázatokat (vagy egyéb körítést körülötte) direkt nem olvastam el, mert még szeretném megfejteni... :-)

aki kíváncsi, annak pl.:

[link]

[link]


Aki megnézi, csak annyit írjon, hogy ugye nem az van mellé írva, hogy hibás, hanem a magyarázat?... (Csak azért kérdezem, hogy ne túráztassuk az agyunkat fölöslegesen Süsüvel... :-)

2018. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 2*Sü ***** válasza:
Az első linknél le van írva az a szabály, amit én is leírtam. Nyilván ez akart a szabály lenni. A hibára nem tér ki, így ez tényleg egy hiba.
2018. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 2*Sü ***** válasza:

> valahányszor új válasz érkezik, emlékeztet rá, hogy bizonyára gyengeelméjű vagyok


Miért is? Néha az ember a legbonyolultabb problémák megoldására kapásból ráérez, miközben a legegyszerűbb problémák az adott pillanatban kifognak rajta. Sőt… Volt egy vicces történés. Volt egy logikai feladványokból épített játék. Volt az egyik pályán pár feladvány, és egy ismerősöm – hívjuk Aladárnak – elakadt annál, hogy „8 P vagy egy O A-ban”. Rögtön beugrott a megoldás, el is mondtam neki. Ennyire emlékeztem… Később én is eljutottam ugyanehhez a feladathoz, és leblokkoltam egy másik ilyen jellegű rövidítéses feladványnál. Hetekig törtem rajta a fejem. Persze nem reggeltől estig, de néha eszembe jutott. Egy másik ismerősömnek elmesélve ezt – aki ott volt, mikor Aladárnak segítettem – annyit válaszolt, hogy ezt már csak azért is tudnom kell, mert mikor Aladárnak segítettem, erre is 2 másodperc alatt mondtam a megoldást. Nem emlékeztem rá addig, de ahogy ezt kimondta, beugrott az, hogy tényleg tudtam rá a választ és azt is, hogy mi volt a válasz. Fura, nem?


Ha magad is rájöttél a megoldásra – még ha kicsit késve is –, meg úgy általában érdekel az intelligencia, akkor nagy valószínűséggel nem kell érte a szomszédba menned. Az önkritika, amit megfogalmaztál, az megint csak a racionális gondolkodás erősségének a jele lehet.

2018. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!