Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy az ember...

Lehetséges-e, hogy az ember valamikor a távoli jövőben eléri a fénysebességet?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Eleve a testek nem haladhatnak fénysebességgel, mert végtelen lenne a tömegük.


A fénysebesség valahány %-át elérhetjük, de ott is rengetek probléma lenne, gondoljunk csak egy mikrometeorit becsapódására a fénysebesség 60%-nál.


Szerintem reálisabb, hogy építünk egy térgörbítő hajtóművet. A számítások megvannak hozzá, már csak a Jupiter teljes anyagát kéne energiává alakítani :)


Ami lehetséges, hogy kicsi, erős szondákat gyorsítunk lézerrel mondjuk x%-ra, és azokon küldünk robotokat a távoli csillagok felé. A nagy probléma, hogy le is kell lassítani valahogy, ami brutális nagy energiába kerül. Erre már vannak ötletek, és hajtómű elméletek.

Embert maximum hibernálva tennék fel egy ilyen szondára, és nagy eséllyel nem élné túl.

2018. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. febr. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
70%

Elvileg megközelíthető, de ennyi.

Ehhez kéne egy olyan hajtómű, ami nagyon sokáig tud stabil gyorsulást produkálni nagy mennyiségű hurcolt üzemanyag nélkül.

Ilyen meg még nincs.

Meg tényleg nem ártana, ha (ötlet Arthur C. Clarke) ez a hajó egy kilométeres jégsapkát tolna maga előtt, hogy az esetleges mikrometeor-ütközések ne párologtassák el a komplett hajót.

2018. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tislerics Máté ***** válasza:
56%

Amennyiben a fizika törvényei nem változnak, ez esélytelen marad.


(Amúgy nem értem miért kéne elérni. A 96%-a is már elég gyors...) :)

2018. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Amúgy nem értem miért kéne elérni. A 96%-a is már elég gyors..."

Az biza'.

Ha olyat tudni fogunk, az már döfi.

Ugyan itthonról nézve egy 4 fényéves út továbbra is legalább 5 év lesz (gyorsulástól függően), de legalább a pilótának rövidebb lesz.

2018. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyi mindent nem lehet még ezen kívül.

Nem lehet nulla Kelvinre lehűteni semmit.

Nem lehet örökmozgót készíteni. Sem első, sem másodfajút.

Nem lehet fordított keverőcsapot csinálni. Hogy beeresztem a csapvizet és a túloldal egyik csövén forró víz jön ki, a másikon meg jéggömbök potyognak.

Annyi mindent nem lehet.

De az emberek erre nem vágynak.

Csak fénysebességgel száguldozni - nyugalmi tömeggel.

Miért csak ez a kérdés jön állandóan elő?

2018. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tislerics Máté ***** válasza:

Amúgy részecskegyorsítókban már képesek vagyunk a fénysebesség 99,9999991%-ra felgyorsítani részecskéket.


Tehát mondhatjuk, hogy már közel járunk, de valójában még mindig végtelenül messze. Pár év múlva talán lesz majd 99,999999999999999999999999999991% is, de 100 soha...

2018. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Tehát mondhatjuk, hogy már közel járunk, de valójában még mindig végtelenül messze. Pár év múlva talán lesz majd 99,9999991% is, de 100 soha..."


Váljában ide sokkal több 9-est írtam, csak a GYK leszedálta 6-ra ... :D

2018. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam ezt a kérdést,mert felmérést végzek.Nagyon köszönöm a válaszokat.Az én véleményem is egyezik a többségével:szerintem meg sem fogjuk közelíteni soha.De lenne egy újabb kérdésem,ezt valahogy úgy találjátok majd meg,hogy:Mi ad a fény részecskéinek olyan hatalmas sebességet.(ha lehet részecskékről beszélni)Értem ezalatt például,hogy felkapcsolom a lápmát,és miért idul el felém valami csaknem 300 000 km/h-val?
2018. febr. 16. 22:20
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

"Mi ad a fény részecskéinek olyan hatalmas sebességet.(ha lehet részecskékről beszélni)Értem ezalatt például,hogy felkapcsolom a lápmát,és miért idul el felém valami csaknem 300 000 km/h-val?"

Az, hogy a fotonnak nincs nyugalmi tömege. Vagyis nem kerül energiába gyorsítani. Nem is lehet. Ő csak fénysebességgel tud mozogni.

2018. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!