Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem tart nagyon rossz felé a...

Nem tart nagyon rossz felé a világ?

Figyelt kérdés

Mesterséges intelligencia és automatizálódás.


A mesterséges intelligencia nem fordulhat ellenünk? Nem támadhat ránk?

Ha az egyszerűbb munkákat automatizáljuk, mi lesz a 90-es IQ-jú, de hatalmas szívű, jókedélyű, szívesen dolgozó munkavállalókkal?


Nem nyomasztó, hogy minden mesterséges?

Egész nap nem mozgunk. Az embernek a két óra szabadidejében kell sporolnia, ha nem akar rövid úton megbetegedni, mert az egész nap során nincs meg a szükséges mozgás. A sport így szükséglet, mint az evés.

A legtöbb ember városokba zsúfolódik. Beton, aszfalt, épületek és ember-ember hátán. Talpalatnyi parkok. Akit nyomaszt, hogy nem lát elég természetet, az mit csinál? Megint a pici szabadidejében kell elmenjen pótolnia ezt a természetes igényt.


Mi lesz a kézműveskedéssel? Mindent gép fog csinálni? Nem fog a nagymama hímezni, horgolni?


Nem fogunk főzni a szeretteinknek? Csak a gépek által készített ételek fognak létezni?


A gépek egyre okosabbak... Nemcsak testünknek, agyunknak is egyre kevesebb energia kell a hétköznapokban. 5 éve még, ha idegen helyre indultam, előző nap jegyzeteltem, térképet rajzoltam, útbaigazítást kértem. Ma már ott, útközben nézem meg a térképet az okostelefonon. 5-10 éve a diák még puskát írt, legalább azt tudnia kellett, mi hol van a puskán. Most telefonról puskázza ki...

Nem butulunk el, ha egyre kevesebbet használjuk az agyunkat?

Közben munkája annak marad, aki orvos vagy fejlesztő, IQ pedig 160.


A gyerekek nevelésére egyre kevesebb IDEJE és türelme a szülőknek. A gyerekek szemtelenek, féktelenek. Egyre rosszabb, bármelyik pedagógus ezt állítja.


Még folytathatnám...


2018. febr. 13. 19:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
De.
2018. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem.


Nem (annyira) nyomasztó, hogy minden mesterséges, mert beleszületünk, beleszokunk. Amúgy az európai falusi lét is mesterséges, ne hidd, hogy nem. A városokban legalább koncentrálva vannak az erőforrások, nem jelentünk akkora terhet az élővilágnak.


A pici szabadidőnk, az a régi időkhöz képest elképzelhetetlenül nagy (részben épp a gépesített háztartásainknak köszönhetően). Akkoriban a lakosság túlnyomó része fizikai munkából, leginkább földművelésből élt. Mozogtak, de nem volt más lehetőség (és hamar le is strapálódott a testük, mert ki kellett menni, ha esett, ha fújt). Kényszer volt a főzés is. Ma egyre inkább lehetőség.

A horgolás, hímzés is kettő a rengeteg érdekes elfoglaltság közül. Aki szereti, csinálhatja. Aki nem szereti, az meg minek erőltesse?

Aki szeretne, készíthet vagy vehet kézműves termékeket. Ja, hát nem olcsó. Nem véletlen nem volt túl sok vagyontárgyuk a régi idők embereinek.


A munkahelyek miatt nem kell izgulni. A munka világa folyamatosan alakul, változik, ahogy tette korábban is (megvan, hogy száz éve mennyivel kisebb volt a szolgáltatószektor?) A hatalmas szívű, jó kedélyű emberek szépen kitanulnak más szakmákat, ahol nem lesz egyhamar automatizálás, például nevelői-gondozói pálya, ahol úgyis jobban lehet kamatoztatni a humán készségeket, mint a gépsor mellett.


De, elbutulunk, ha nem használjuk az agyunkat. Hát gyerünk, tessék használni! :)

Másféle agyi készségek kellenek, mint korábban. Ez minden technológiai váltásnál így volt (gondold el, mennyi mindent meg kellett jegyezni, amikor még nem tudtak írni-olvasni az emberek)

Ma az ingerek, információk világában kell jól tájékozódni. Azt pedig továbbra sem szabad ész nélkül elfogadni, amit kidob a gép, különben kellemetlen meglepetések érhetnek.


Szerintem bátran kell szembenézni a jövővel. Lesznek kihívások, elég kemények is, de mikor nem voltak?

2018. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az ember is élőlény, a természetesség kell neki. Anélkül testi-lelki beteg lesz.


Ha minden gépi, az lélektelen.


Én szívesebben főznék, mintsem gépi ételt enni... De most is nemrég értem haza és lassan eltűnök innen, mert lefekszem. Egész nap irodában robotoltam, mert a kajára és a lakás miatt kell a pénz. Egész nap nem azzal foglalkoztam, ami érdekel, amit szeretek.

Nem voltam a szabadban, nem főztem, nem sütöttem, nem foglalkoztam növényekkel, nem kézműveskedtem és nem mozogtam. Másfél óra szabadidő és alvás. Ez ám az élet.



Mindezt egy tömegnyomoros városban, talpalatnyi zöldterületekkel.

2018. febr. 13. 20:36
 4/28 anonim ***** válasza:
53%

Szóval: nem tart rossz irányba a világ, csak utálod a munkádat. Így viszont hiába írok bármit is, sötét helynek fogod látni a világot és pont.


(amúgy pont a robotolást a jövőben elfelejthetjük, a kulimeló mehet a gépeknek)


Majd jön a hétvége (ami a mai, kétnapos formájában szintén modernkori találmány), és foglalkozhatsz azzal, amivel szeretnél.

2018. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 bollocks ***** válasza:
36%
Nem unod még, hogy havonta felteszed ugyanezt a kérdést? Képezd magad, keress jobb állást, és lesz időd önmegvalósítani.
2018. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem teszem fel kéthavonta.


Én a munkát, mint olyat utálom. Kivéve, ha háztartásbeli, saját család részére végzett.


De kíváncsi vagyok a kérdésben feltett pontok cáfolatára.



Két napos hétvége. Már akinek van. :D

2018. febr. 13. 21:04
 7/28 anonim ***** válasza:
36%

Hétvégén is bent leszel az irodában?


Én már leírtam a cáfolatomat.


A munkát, mint olyat utálod, de azért legyen minden.

Ez sajnos egyik történelmi korban sem működött, és a jövőben se nagyon fog.


Lassan amúgy kijönne egy edzés a junk netezéssel elvert időből, ha már a mozgáshiánynál tartunk.

2018. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

És egy mogorvább, introvertált, magának való ember, (IQ 90) aki napi 9-10 órát dolgozik, kétszer 45-60 percet utazik...


- jelenleg: mikor pótolja a testmozgást és a természetben létet?

- ezek mellett, mivel egész az elmúlt 100 évet leszámítva ezeket nem mesterségesen kellett pótolni, hanem életünk része volt; szóval miután a létszükségleteit pótolja

- mikor fog a HOBBIJAIVAL foglalkozni?

- mindezek után mikor fog emberekkel találkozni? Introvertált is és túlhajszolt is, lesz igénye rá vagy elmagányosodik?

Persze 8 órát kellene aludni ezek mellett.


Amikor megszűnik a kis általános, agyat nem igénylő irodai munkája, mi lesz vele? Emberekkel nem akar foglalkozni, kutató, fejlesztő nem lehet. Ha már pénz kell, elvan az Excellel, de ha elveszik tőle, mi lesz?



Mi lesz azzal a diákkal, aki egyszer sem tapasztalja, milyen egy anyagot megérteni (bármit megérteni), óra előtt átolvasni, mert a telefonjáról puskáz?


10 év múlva egy anyuka se süt saját tortát a gyerekének szülinapra? Szerintem pedig az egyik legszebb dolog ez.


Mit fogunk mi két kézzel csinálni, ha minden helyett robot lesz?



Madách: Ember tragédiája - Falanszter szín

2018. febr. 13. 21:23
 9/28 A kérdező kommentje:

Még amúgy Budapest is úgy néz ki, mint egy falanszter. Jó, a belváros szép, de zsúfolt és nincs zöld, kijjebb pedig falanszter.


Amúgy támadó hangnem helyett 0 ércet olvastam eddig.



Nem szeretek sportolni, de szívesen lapátolnék havat, nyírnék füvet, szednék gyümölcsöt helyette - némelyikben volt már részem anno.


Honnan tudod, 2 komment között mit csinálok? :D

2018. febr. 13. 21:26
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyébként van, aki hétvégén bent van az irodában, van, aki tanul, van, aki mindkettőt egyszerre.

Igazából a környezetemben az embereknek nem annyi a dolguk, hogy munkahelyen vannak és hazamennek. Suli, nyelvtanulás, vezetni tanulás, túlórahegyek, elintéznivalók, orvoshegyek...

2018. febr. 13. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!