Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért élünk, mi az élet érteleme?

Miért élünk, mi az élet érteleme?

Figyelt kérdés
nem tudok rájönni gondolom pontosan ti se tudjátok de ha csak tippetek van akkor érdekelne
2008. okt. 28. 09:35
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
A válasz: 42.
2008. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Azért hogy túléljünk. És nem a legszűkebb értelemben. Ha valami túlélést segítő dolgot csinálsz (szerelmeskedsz), azaz öröm. Ha valami pusztítót (pl. lopsz) akkor lelki vagy testi fájdalom ér, szomorúság. Az élet célja, minél jobban túléljünk, örüljünk minél kevesebb fájdalom érjen, gyerekeink legyenek és azok tovább éljenek, így hagyunk valamit a későbbi nemzedék számára.
2008. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Ezt a kérdést igazán nehéz mindenki számára elfogadhatóan megmagyarázni.Nagy butaság szerintem azt hinni,hogy csak annak van létjogosultsága aminek értelme is van.Ezt nem A személyre értem, hanem önmagában az élet létezésére. Magyarán nem biztos,hogy kell valami értelmet keresnünk az élet létezésére csak azért, hogy utána azt mondhassuk :Ahá most már ÉRTEM és TUDOM miért van az élet.Az ÉLET nem más mint a VÁLTOZÁS és az örök MOZGÁS.
2008. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinek más. Van akinek az, hogy gyerekeket szüljön, van akinek az, hogy túléljen, van, akinek, hogy boldog legyen, és van, akinek nincs "célja" nincs "értelme" az életének csak úgy él.

Nekem kicsi gyerek koromtól van egy érzésem, egy érzetem, hogy az én életem értelme a szerelem, hogy szeressek és szeretni tanítsak.

2009. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Miért élünk? _ Mert voltak-vannak véletlen anyag-környezet kombinációk. Nekünk igy sikerült.

Mi az élet érteleme? _ Rengeteg, de ha választasz magadnak egyet, csak akkor van.

2009. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Egy filozófus írta: Életünk értelme meggyőződni életünk értelmetlenségéről. Ezt a cinizmust magamnak is tartom...

Miért? Mert minden lépés az életben egy lépés a halál felé...

2009. dec. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
78%

Szerintem az életnek nincs értelme!!!!Mert egyszer úgy is meghalsz és addig amit elértél kárba vész!!!!Ha csak nincs mondjuk egy céged amit örökölhetnek a gyerekek!!!!!

Az élet értelme??Ezen én is sokat gondolkodom tulajdon képen semmi!!Az álmok hajszolása amik sosem valósulnak meg!!

Hogy mért élünk??Ez is jó kérdés tulajdon képen szerintem a létnek semmi értelme!!!Azért élünk hogy tönkre tegyük a Földet??Azért teremtett minket Isten??NEM!!!!De mi mégis ezt tesszük csak pusztítjuk a természetet aminek semmi értelme csak magunknak ártunk vele!!!!Ezért az életnek nincs semmi értelme!!!

2011. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Zsolt108 válasza:
Először is mi az élet? Vajon a hal mit érez amikor a saját közegéből, univerzumából furcsa kétlábú lények ragadják ki egy számára másik dimenzióba ahol nincs levegő és fel akarják falni? Addig a pillanatig úgy gondolta hogy mindent tud amit a világáról tudhat. Mi emberek is így lehetünk. A világ úgy van leírva ahogy akarjuk. Tudatlan halak vagyunk mind. Az élet értelmének vizsgálatához tudnunk kell mi is az élet.
2011. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy kényelmesebbé és boldogabbá tegyünk az elkövetkezendő korok embereinek életét.
2011. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ha azt a tényt nézed, hogy egyetlen célja a szaporodás, akkor még nem érkeztél el a végleges válaszhoz. Mert tovább gondolva rájöhetsz, hogy az "ÉLET" célja az információ gyűjtés és annak tovább adása az leszármazottnak - illetve a biológiai továbbfejlődés (DNS). Az emberi faj tekintetében ezen felül csak az intelligencia tovább fejlődése lehet még az "ÉLET" célja. Ebből a láncolatból kiemelve magát az egyedet - nincs különösebb célja a szaporodás után. De nyilvánvalóan az egyed szemszögéből nézve a "kapott időt" értelmesen és boldogan eltölteni. Szóval szerintem ennyi :-)
2014. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!