Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az a tény,...

Szerintetek igaz az a tény, hogy minél okosabb valaki az annál boldogtalanabb?

Figyelt kérdés

Meglátásom illetve tapasztalataim alapján, ha valaki minél műveltebb, minél többet tud a körülötte lévő világról az annál boldogtalanabb. Mivel a valóság nagyon kiábrándító tudd lenni. Itt főleg gondolok arra ha valaki minél jobban ismeri az emberi természetet, hogy mi motivál egy ember arra hogy megtegyen valamit az annál boldogtalanabb, de véleményem szerint ez általánosságban is igaz.

Szerintem a legtöbb ember azért tudd boldog lenni mivel amit nem tudd az nem is fáj neki.



2018. márc. 6. 09:35
1 2
 1/13 Wadmalac ***** válasza:
82%

Mint minden általánosításnak, ennek is van igaz része, de hamis is.

Az igaz, hogy nagyobb tudással, szélesebb látókörrel több problémát is meg tudsz látni, illetve az emberiség egyre nagyobb részében kell csalódnod.

De a nagyobb tudás több lehetőséget is ad megoldások megtalálására, amikkel csökkenteni tudod a hátrányos dolgokat, illetve több szabadságot ad, hogy más utakat, lehetőségeket is találhass életcélra, sikerekre, boldogságra.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az egyszerűbb emberek éppen hogy sokkal többet panaszkodnak, mert nem látnak túl a problémáikon, sem azok megoldásában, sem más pozitívumok észrevételében.

2018. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
77%
Szerintem meg inkább az igaz az állításod! Ha valaki jóval okosabb, műveltebb és intelligensebb mint a többi ember nehezebb talál magának párt, barátokat, kevesebbet tudják őt igazán mélyen megérteni.
2018. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Ha valaki jóval okosabb, műveltebb és intelligensebb mint a többi ember nehezebb talál magának párt, barátokat, kevesebbet tudják őt igazán mélyen megérteni."

Igaz. Viszont azt a keveset, aki "megüti a szintet", sokkal jobban fogod értékelni, a velük való kommunikáció, kapcsolat sokkal nagyobb örömmel fog szolgálni, mintha lenne ezer buta barátod.

Ilyenkor a jó kommunikációs partner olyan, mint az oázis a sivatagban.


A kérdezőnek privátban éppen most ajánlottam a Sunset limited filmet, ami éppen ezt, az átlagnál sokkal okosabb ember szenvedő világképét mutatja be.

De ettől ez még nem kell, hogy általánosa igaz legyen.

Ugyebár nagyon okos ember is lehet bizonyos szempontokban szűk látókörű.

2018. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

"Igaz. Viszont azt a keveset, aki "megüti a szintet", sokkal jobban fogod értékelni, a velük való kommunikáció, kapcsolat sokkal nagyobb örömmel fog szolgálni, mintha lenne ezer buta barátod."


Igazat adok neked, de kevés jó barátból is sajnos az életkor előre haladtával morzsolódnak le emberek. Pl.: külföldre költözés, gyermek születése.

2018. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
71%
Bezony. Ezért fontos mindig új kapcsolatokat építeni.
2018. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
67%
Szépen mutatja a negatív-pozitív vélemények megoszlását, hogy a por és kontra is 50-50 %-ot kap. :D
2018. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
48%
Bár sosem értettem, hogy véleményt miért kell pontozni...:)
2018. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

NEM TÉNY!

Ez egy feltevés, ami szerintem nem igaz.

Minél okosabb valaki, annál több lehetősége van döntésekre, amelyek befolyásolják az életét.

A buta ember pedig lehet, hogy boldog egy rövid ideig - de aztán jönnek a problémák, amelyeket nem tud jól megoldani, és akkor már nem boldog!

2018. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
#8: igen, szerintem is ilyesmi a helyzet. Igazán csupán a problémákat is felfogni képtelen értelmi fogyatékosok lehetnének töretlen boldogságban. Viszont ha meg valami nekik nem jó, ők a legtehetetlenebbek ellene.
2018. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Úgy látom, közülük elég sok pontoz :-/
2018. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!