Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minél többet tudok, minél...

Minél többet tudok, minél nyitottabb vagyok a világ felé, annál inkább rájövök, hogy nem tudok én semmit sem. Hogyan kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
Szóval ez az érzés őrjítő, mikor az ember érzi a saját korlátainak szorítását. Úgy érzem, hogy tudnom kell. Ha valami olyan dolgot hallok, amit én az alapműveltséghez sorolnék, de nem voltam vele tisztában, akkor iszonyatos lelkiismeret furdalásom van. 20 éves vagyok, úgy érzem, hogy intenzív változásokon megyek keresztül, lassan végleg búcsút intek a gyermek- és tinédzserkornak és leülepedett bennem egy olyan gondolat, hogy az emberi életem célja a tudatos és logikus gondolkozás és a világ, emberek minél alaposabb megismerésre. Mostanában azt veszem észre, hogy egy adott szituációt képes vagyok addig elemezni, míg az a legmélyén lappangó információt ki nem csavarom belőle, de még így is megfogalmazódik bennem, hogy olyan mélyre lehet ásni, amit én fel sem tudok fogni. Folyamatosan éget a vágy, hogy bölcs embereket keressek és őket hallgassam. Van itt még valaki, aki érzi és érti, amiről beszélek? Ez természetes folyamat? Hogyan kezdjek el tanulni és "tudni"?
2016. nov. 7. 11:35
 1/2 Vree ***** válasza:

Specializálódj. Sokkal egyszerűbb egyszerre egy témára koncentrálni, pláne hogy a hozzáértőket is szinte kizárólag ezekben a közegekben bennfentesként lehetsz jogosult megtalálni. Ha aztán van időd és energiád több területre is, az már a te dolgod.


Persze lehetsz ezermester is, mondjuk egy Vágó István vagy egy újságíró, csak akkor meg kell elégedned a valamivel felületesebb (de nincs kizárva, hogy részletes és aránylag pontos!) ismeretekkel.


És hát a másik dolog, "felosztani" valakivel/másokkal a tudást. Egy személy úgyse tud mindenhez érteni, fontosabb hogy több ember együttesen tudjun mindent és jól tudjanak egymással kommunikálni.


Kb. ennyit tudok javasolni...Ilyesmire gondoltál? :)

2016. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én értem miről beszélsz.Fiatal vagy még,ezért ez a mérhetetlen tudásszomj.Ami bennem is ott él,csak nem ekkora akarattal.Hidd el,ez nem fog elmúlni.Minél több dolgot tudsz,annál újabb kérdések és tudnivalók bukkanak fel.Sőt,lesz olyan is amikor rájössz,hogy nem minden tudás szolgál. :)
2016. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!