Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mindig kifulladok szónoklat...

Mindig kifulladok szónoklat közben. Mit csinálhatok rosszul? Van erre valami retorikai fogás?

Figyelt kérdés

Alig beszélek egy kicsit, hamar légszomjam lesz, meg kell állnom, mert nem fér több levegő a tüdőbe, ellenben tele van elhasznált levegővel, és muszáj kifújnom magam. Ennek nem sokkal egyszerűbben kellene működnie? Nem távoznia kellene az összes levegőnek beszéd közben?

Mikor kellene beiktatni a levegővételeket?


Nem tudom miért van ez, de nekem ez nem jön természetesen, valahogy nem tudok beszélni, és mindig kifulladok


Bármilyen szakmai tanácsot hálás szívvel fogadok



2018. márc. 14. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Légzéstechnikának hívják
2018. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyakorold el otthon előre hangosan. Érezni fogod, hogy hol van lehetőség normálisan levegővételre úgy, hogy ne zavarja a mondandódat.

Közönség előtt teljesen más beszélni. Gondolom, ha beszélgetsz valakivel, akkor nem fogy el a levegőd. Akár a stressz, izgulás is hatással lehet rá.

2018. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem olvastam át őket, de hátha hasznosak:


[link]

[link]

2018. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy kis kardiót bele vinni a hétköznapokban, hogy a keringés és a légzés edzéseben legyen: spinning óra példának okáért.


Az úszás is nagyon jól fejleszti a levegővételt.

2018. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!