Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A reál vagy a humán oldalt...

A reál vagy a humán oldalt "szereted jobban? Az adott témán belül melyik az a téma, amiben tájékozottabb vagy?

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 08:23
 1/4 anonim válasza:

Reál.

Fizika, matek. Szeretem a logikus dolgokat. A humán sosem volt az erősségem. 17/L

2018. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Reál. A humános oldalról sosem volt jó tanárom, csak olyanok, akik szemétkedtek velem és minden hibámat kihangsúlyozták és nem adtak javításra lehetőséget. A matekos oldalról meg mindig kihívásként éltem meg az összetettebb feladatokat és az összes tanárom segített, ha volt kérdésem a tárgyból, így pszichológiailag, gondolkodás módilag és oldottságilag is a reál tárgyak vonzottak.

25 éves koromig utáltam a szépirodalmat. Addig a menetdinamika és Hawking volt számomra a kikapcsoló, könnyed olvasmány.


No meg már iskola előtt darut építettem vaslemezből otthon különböző váltós áttétekkel - szóval a reál tárgyak számomra szórakozást is jelentettek és jelentenek mai napig.

2018. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel a reál, ezért tudom, hogy a humán nélkül a reál egy bizonyos szint után nem fejlődhet. Ezért úgy fogalmaznék: a kellemes közérzetemhez az kell, hogy elsősorban reál dolgokkal foglalkozzam, de különös gondot helyezzek arra, hogy a humán dolgokkal való foglalatosság soha nem kerüljön egy szint alá.


Egyébként: az emberi jellem, az emberi viselkedés, ami nemcsak a társas viszonyokat, hanem az egyén helyzetét is alapvetően határozza meg, szóval ezeknek a tudománya vajon reál, vagy humán? Mert ugye ha azt nézem, emberről szól, akkor humán. HA meg azt, hogy miként lehet kutatni, akkor annyira reál, hogy annál már nem is lehet jobban.


Más szavakkal: a reál tudomány arra tanít, hogy a hosszú távú stabilitás csak az arányosságban, harmóniában van. Még másképp: minden mindennel összefügg. És az egyén ebből kiválaszthat egyet, kérdés, a többit mennyire nézi.

2018. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes: szóval van, aki nem szívesen osztaná ketté a tudományokat ilyen szinten.
2018. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!