Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eltörtem egy szobai hőérőt és...

Eltörtem egy szobai hőérőt és azt hidtem hogy higanyos de nem gurultak el a szemek csak ugy folyt ki mit ha víz lett volna milyen folyadék lehetett?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a folyadék hőmérő részen ottvan hogy alkoholt is használnak de nézd meg

2010. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

kösz a válasz

lehet mert büdős volt tudod ilyen higgitó szagó

2010. jún. 11. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Az ún alkoholos hőmérő valójában festett benzolt tartalmaz nem alkoholt. Azért olyan büdös.Kékre vagy pirosra szokták festeni.
2010. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ún. alkoholos hőmérőkben festett pentanol van, nem benzol, az ugyanis rákkeltő, mi értelme lenne lecserélni az egyik veszélyes anyagot a másikra? Meg miért hívnák "alkoholosnak" ha nem alkohol lenne benne?
2010. jún. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még régen törtem véletlenül benzolosat, elég egyedi szaga volt, még mindíg emlékszek rá (mondjuk azóta már többször is dolgoztam benzollal...).


Szerencsére csak kis mennyiség van benne, nem kell tőle megijedni. Nem kell benyalni és nem lesz semmi gond, ilyen minimális mennyiségektől senki nem kap rákot.

2010. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7%

"hőérőt" "hidtem" "ugy" "mit ha" "büdős" "higgitó" "szagó"

nem semmi

2010. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!