Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre olyan sokat...

Lehet egyszerre olyan sokat inni, hogy belehaljon az ember?

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 15:17
 1/10 anonim válasza:
99%
alkoholt?igen, úgy hívják, hogy alkohol mérgezés, és ennek van enyhébb, és halálos változata...
2008. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%
Szerintem az attól függ hogy mit iszol. Bortól sörtől szerintem nem de mondjuk 10-15 faja pia összekeverésétől és mértéktelen ivásától ha meg nem is halsz maradandó károsodást szenvedhetsz.
2008. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet. Ha erősen izzadsz, legalább fél napot - és csak tiszta vizet iszol, só nélkül. Úgy hívják, hogy belső megfulladás.
2008. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%

Paracelsus mondta (toxikológia atyja): "Minden dolog méreg, ha önmagában nem is az; csupán a mennyiség teszi hogy egy anyag nem méreg." Tehát elvben mindentől meg lehet halni, maxmimum gyakorlatban lehetetlen annyit magadba eröltetni.


Előzőhöz: Ezt a belső fulladást nemtom hol halottad, de ez így ebben a formában hülyeség. Mert ugyan hosszútávú desztillált víz fogyasztása tényleg káros lehet ha melette a szükséges anyagokat máshonnan nem juttatod a szervezetbe, de ahhoz egyrészt fél nap édeskevés, másrészt semmi köze a fulladáshoz.

2008. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy nem az alkoholról kérdezte, hiszen arról köztudott, hogy halálos nagy mennyiségben, azt viszont csak nagyon kevesen tudják, hogy a sok víztől is meg lehet halni.

Ez a sok víz, valóban sok (10-12+ liter egy nap, testtömegtől és egyéb egészségi tényezőktől függően). Hogy hogy lehet ennyit meginni? Elmész egy meleg nyári napon egy hosszú biciklitúrára, például, és sorra üríted ki a vizes palackokat aztán egyszer csak olyan szintet ér el a testedben az elektrolit egyensúlytalanság, hogy a szervezeted felmondja a szolgálatot, elveszted az eszméleted és meghalsz.


[link]

Itt az angol Wikipedia cikk róla, ha érdekel olvass utána.

2008. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt már alkohol mérgezésem. Az egyik barátom hozott szakét Japánból, kb.15 éves volt. (Mármint a szaké :) )

Úgy berúgtam, hogy nem tudtam magamról, elájultam és hívták a mentőt. A doki szerint, ha 10perccel később hívják a mentőket bekómáltam volna és meghalhattam volna.

Szóval nem csak attól lehet alkohol mérgezést kapni, ha sok mndent összeiszol.....Azóta antialkoholista vok.....

2008. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem az alkoholra gondoltam. Köszi a válaszokat!
2008. okt. 29. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, lehet. Volt régen egy hír, miszerint egy férfi bevett valami olyan gyógyszert, amitől csillapíthatatlan szomjúság tört rá, és addig ivott, míg belehalt (szétment a gyomra). Szóval van ilyen. Az sem tud a végtelenségig tágulni.
2008. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Körülményektől függ. Ha megizzadsz és hideg italt iszol, leforrázhatod a tüdőd.
2008. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
50%
Lásd Flipper Öcsi,alias Jeszenszky Béla Tibor(STEP,Hungária,Dolly Roll) esetét... éppen a fehérvári kórházban élet és halál között lebeg :(
2008. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!