Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Emberek tenyésztése?

Emberek tenyésztése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is leszögezném, hogy nem provokatív céllal írom ki a kérdést és nem is rasszista szándékból, értelmes válaszokat és véleményeket szeretnék ^-^

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek miért nem jutott el az emberiség ennyi idő alatt odáig, hogy az embereket a faj fejlődése / fennmaradása céljából megfelelő genetikai adottságokkal rendelkező egyedekből "tenyéssze"? (máshogy fogalmazva: akiknek nem megfelelőek a génjeik, azok ne nemzhessenek utódot?)

elismétlem: nem provokatív célú a kérdés, csak mivel jómagam is genetikai betegséggel születtem, ezért szeretném tudni miért kell ezzel együtt élnem, ahelyett hogy szabályoznák ezt valamilyen módon a megfelelő utódok megszületése érdekében?



2018. máj. 29. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kedves előző, az hogy a német nép szorgalmas, tudja a fogához verni a garast, ha kell, és nem adósodik el, hacsak nincs rá feltétlen szükség, az nem genetika, az kultúra.

A náci állam népirtásai, amellett hogy embertelenek voltak, nem javítottak a genetikán, ahhoz sok tízezer év kellett volna, nem néhány év, és csak a genetikát kellett volna figyelembe venni, nem pedig sterilizálni még azt is, aki nem genetikai okokból lett siket, és aztán beszedni tőle a gyermektelenségi adót.

Ráadásul akkor lenne bármi eredménye, ha a tízezer évekig változatlan körülményekhez kellene alkalmazkodni. A technika azonban közben fejlődhet annyit (hol vagyunk már a csiszolt kőkorszaktól?), a társadalom annyira átalakulhat (már nem egy főnök vezet egy falut), hogy már egészen másra lenne szükség, mint a tenyésztés iránya. A tenyésztett emberfajta akár ki is halhatna, kasztként esetleg túl tudna élni, ha szükség van rá.

2018. júl. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A kasztrendszer pedig túl merev, ha nem illesz bele a kaszt koncepciójába, akkor te sajnos így jártál. A társadalomnak is nagyon rossz, csökkenti az alkalmazkodóképességet, úgyhogy nem ajánlanám.

A rassz csak a bőraljáig tart, ember eseténél a genetikánál sokkal fontosabb a kultúra, a technika meg az orvostudomány.

2018. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
A tenyésztést a nemesítéssel ne keverjük össze.A tudatos nemesítés hatása már az első generáción meglátszik.Az állat és a növény nemesítésben is ez a folyamat igen gyorsnak mondható.A genetika mindennek az alapja.Vegyük példaként a kutyákat a genetika nagy mértékben meghatározza hogy terelő,vadász vagy házőrző.A németeken azon idők jótékony hatása a mai napig látszik.Növény vagy állat nemesítés esetén is az eredmény gyorsan látható.Ajánlom a témában a „Hitler jurassic parkja” dokumentumfilmet.Egy tudós munkáját mutatja be vadbölény kísérlet kapcsán.A film amit tudományos alapon bemutat nagyon elgondolkodtató.Az adott kultúrát a genetika nagyon befolyásolja.A bicskás viselkedés zavaros ideggyenge egyedeknek meg az utódai is hasonló kaliberűek lesznek.Egyik sem nemz vagy fog tudósokat orvosokat nemzeni.Társadalmi hatás ide vagy oda.Az idegrendszer is a genetikai kódból épül fel.És a személyiség jegyek is igen csak örökölhetőek.Kultúrát márpedig kultúrált emberekkel lehet építeni.Fából vaskarika meg sosem lesz.Bizonyos személyiség és más jegyekkel rendelkező utódokat meg tudatosan létre lehet hozni.Ez már a közép korban is így volt.
2018. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Semmi gond, csak mutass fel bizonyítékot arra, hogy "a németeken azon idők jótékony hatása a mai napig látszik."

Aki pedig kicsit is járatos a genetikában az tudja hogy az utód a szülőktől a géneknek egy teljesen véletlenszerű kombinációját örökli. Nem véletlen hogy testvérek között is ég és föld lehet a különbség. Itt jön képbe a géntechnológia ami egy sokkal kiszámíthatóbb eredményt ad, és ezért is nagyobb jövője mint a nemesítésednek. Egyelőre viszont nem ismert minden egyes gén pontos funkciója, illetve hogy milyen kölcsönhatásban állnak egymással.

Ezt az elfuserált "aryan masterrace" szöveget meg addig nyomják akik nyomják amíg valaki nem dörgöli az orruk alá hogy amúgy a kelet-ázsiai népcsoportok rendelkeznek a legnagyobb átlag IQ-val a Földön, és gazdaságilag valamint az oktatásban is a kelet-ázsiai bevándorlók teljesítenek a legjobban az Egyesült Államokban. ( A zsidók mellett). Akkor jön aztán a kifogásgyár.

2018. júl. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az állat és növénytenyésztésben semmilyen genetikai kódot nem kellet ismerni.Az előnyös tulajdonsággal rendelkező egyedeket szaporították tovább.A gének meg adott felhozatalból öröklődnek.Az utódok tulajdonságait már a DNS megismerése előtt is lehetett befolyásolni.Bizonyos tulajdonságokat felerősíteni.Ehhez csak az egyedek tulajdonságait kellett megvizsgálni.Ha szőke hajú utódokat akarok kék szemmel.Akkor szőke hajú kék szemű párokat kell pl keresni.És így tovább.De megfordítva ki lehet így ölni tulajdonságokat is.Ha egy lovat keresztezek szamárral az öszvér lesz.Ott elveszik a ló előnyös tulajdonsága meg a szamáré is.Ez tudományos tény amit már őseink is ismertek.
2018. júl. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor biztos új neked hogy barna hajú, barna szemű szülők is tudnak szőke, kék szemű utódot nemzeni. Hiszen ez egy recesszív tulajdonság.

Elő példa erre a párom. A másik három testvére sötét hajú és sötét szemű. :)

2018. júl. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Öszvéreket meg nem véletlen tenyésztettek, hiszen sok szempontból előnyösebb tulajdonságokkal rendelkeztek mint mindkét szülő külön-külön. Semmilyen tudományos tény nincs abban amit mondasz. Előző kérésre sem tudtál bizonyítékot felhozni.
2018. júl. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Amit eszel gyümölcsöket azokat így tenyésztették ki.


https://www.youtube.com/watch?v=QbElNgTxag8


Ha valakinek van kutyája azokat is hasonlóan tenyésztették ki.A terelőkutyát is pl úgy tenyésztették ami nem terelt hanem a torkát kapták el kötél neki.A legszebb gyümölcsök és zöldségek lettek tovább tenyésztve.A Hitler jurassic parkja c fílmben például elmondják az adott példényokat a tudós hogy tenyészette ki.Én láttam a filmet régebben.Tudatossan válogatták ott is mit mivel.Ez mind tudományos bizonyított tény.Megvan szabva az is hogy mivel mit nem szabad párosítani.A gének adott felhozatalból dolgoznak.Akik hivatásos mód evvel foglalkoznak nem esztelenül párosítanak mindennel mindent.

2018. júl. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
15 és 18 leírta amire gondoltam.Zöldségek esetén inkább helytállóbb termesztésről beszélni.Viszont ha egy népcsoportot berakunk egy területre leszűrhető hogy mit ért el rajta.A német és az osztrák igen sokat értek el.Hazai szinten is ez mérhető.A horvát és német települések nálunk is fejlettebbek ugyan azon megyében.A cigány települések lepusztultak.Más országokban sem értek el többet.A visszamaradottabb emberek körében a dohány,alkohol,drogok,meg még tovább rontanak a születendő utódokon.Ha az emberek viselkedését,intellektusát nézzük, az egyre jobb módú helyeken kulturáltabb okosabb emberek élnek.Adott keretegből különböző népcsoportok igen is hogy mást tudnak kihozni.Ha átmegyünk a magyar határon külföldre sok esetben ott is nem véletlen akár egész más világba csöppenünk.És ez nem csak pénz hanem inkább nagy mértékben adott népcsoport adottságainak kérdése is.A német sokáig nem keveredett más kultúrákkal.Jelenleg még Európa egyik leg fejlettebb országa.Ezt kulturálisan és emberileg valamint intellektusban is értem.Vitatkozni lehet rajta.De ha tovább megyek munkahelyi szinten ezek a dolgok ott is tovább mérhetőek.Kik dolgoznak a legalján és kik jobb helyeken.Katicából cserebogár sosem lesz és ez vitathatatlan tény.Én úgy látom egy szabályozott szelekcióval bizonyítottan jobb lenne az életünk.Ez az állat és növényvilágban bizonyított tudományos tény.Akár milyen tabu is ez emberekre kivetítve.
2018. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19, Nem, lehetetlenség különválasztani a társadalmi hatásoktól ezt az egészet.


Csak és kizárólag olyan kísérlettel lehetne kimutatni a genetika hatását, ha fognál 100 cigány babát, és 100 fehéret, 100 ázsiait... majd felnevelnéd őket egy laborban, pontosan ugyan olyan körülmények között, pontosan olyan eloszlásban vegyes szülőknél. Tehát pl a sztereotípiák sem játszhatnak bele, (buta cigány, sötét bőr)


Elképzelni sem tudom, mi jönne ki eredménynek. Személyes véleményem, hogy biztosan vannak genetikai, intelligenciabéli és vérmérsékletbeli különbségek... de a mértékét nem tudjuk. Lehet elenyésző, és nagyrészt a környezet, család, társadalom emeli ki a különbségeket. A genetika maximum az alapozást adja.

2018. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!