Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha nem aludnák...

Mi történne ha nem aludnák 7napig?

Figyelt kérdés

2018. jún. 11. 15:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Fura dologokat hallucinálnál.
2018. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Fizikailag lehetetlenség, mert előbb beájulnál és magától összeesnél majd elaludnál anélkül, hogy bármit is tehetnél ellene. Így van kialakítva a szervezet védekező mechanizmusa.
2018. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Az agyad úgyis lekapcsol ha nem bírja tovább.
2018. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Egy álló hétig tanulnál helyesírást és stilisztikát.
2018. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
teszteld, :D
2018. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
41%
Ha megfelelő anyaggal begyószerezed magad akkór lehetne ,de nem egészséges. Szerintem nem is próbálkozj!
2018. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Lehetséges (akár több, mint 10 napig is), de vagy nagyon tudatosan kell törekedni a folytonos ébrenlétre, vagy (még inkább) arra van szükség, hogy az embert valaki (vagy még inkább valakik) ébren tartsa (tartsák) (lásd alvásmegvonás).

De nem érdemes kipróbálni, elég csúnya dolgokat csinál. Megváltozik az idő-, tér- és testérzékelés minősége, jelentősen leromlanak a kognitív funkciók, a vérnyomás veszélyes mértékben megnő (ahogy, értelemszerűen, az infarktus, agyvérzés, általában a trombózis és embólia kockázata), az ember érzelmileg szélsőségesen instabillá válik (pl. nevető- és sírógörcsök jönnek rá különösebb ok nélkül), és igen: egy idő után hallucinálni kezd (bizonyos esetekben akár skizofréniára jellemző tüneteket is elkezdhet produkálni). És így tovább. Szóval inkább ne kísérletezz ilyesmivel a gyakorlatban.

2018. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%
(Máskülönben ki lehet heverni hosszabb távon (nem szükségképpen tesz az emberben maradandó kárt), ha túléled (ez nyilván a körülményektől is függ – az alany egészségi állapota, környezete stb.), de akkor se javasolnám.)
2018. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Egyszer 4 napig nem aludtam gyógyszerelvonás miatt, a végén már fura delíriumos jó érzésem volt.
2018. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én egyszer 40 órát voltam ébren, de már attól is néha összekevertem a gondolt dolgokat a valósággal. Szerintem rövid szakaszokban kb. ébren álmodtam. Nem olyan egyszerű ám tudatosan ébren maradni, amikor maga a tudatosság kezd megcsappanni. :)
2018. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!