Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy pohár normál csapvízbe...

SIDLER22 kérdése:

Ha egy pohár normál csapvízbe belevezetem a hálózati áramot akkor fog-e vízbontódás történni?

Figyelt kérdés
Egy pohár csapvizet (viszonylag kemény vizet) le akarok bontani HHO-ra a hálózati árammal. Kell hozzá adnom sót vagy valamit, hogy jobban vezessen vagy fog vízbontódás történni magában is? Egyáltalán ha növelem a feszültséget akkor jobban fogja bontani? Vagy ez pontosan mitől függ? Megoldható nagy árammal vagy nagy feszültséggel átlagos víz lebontása is?

2018. jún. 27. 18:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

#1 vagyok. Lehet, hogy az átlagnál jobban értesz hozzá, de az még nagyon kevés.

- Egyenáram kell hozzá, mert a váltóval (ami a hálózatban van) nem fog bomlani a víz.

- Kb 3V körüli feszültség az ideális (most nincs kedvem a pontos értéket kikeresni), ami ráadásul kicsit függ az elektróda anyagától is. Ennél nagyobb feszültség csak feleslegesen melegíti a vizet, amit így akár fel is forralhatsz, de attól még nem fog intenzívebben felbomlani.

- A keletkező gázelegy igen veszélyes, nem véletlenül hívják durranógáznak.

- Ha a vizet elkezded sózni, akkor a NaCl miatt az egyik elektródán klórgáz is fejlődhet szerencsétlen esetben (tudod ezt vetették be az első vh-ban, mint harci gázt).

- Az áramerősséget nem tudod közvetlenül állítani, amit tehetsz, az az elektrolit vezetőképességének javítása, illetve az elektróda felületének növelése (az utóbbi az inkább járható út).

- És akkor még nem szóltunk semmit az elektródákról (mert az sem mindegy, talán a legegyszerűbb grafitot alkalmaznod).

Szóval van néhány apró mozzanat, amitől az egész vagy működik, vagy nem. Esetedben inkább nem, mert fogalmad sincs az elektromosságról és a kémiáról, ide viszont mindkettő elég alapos ismerete szükséges.

A fentiek miatt kérdésedre nem lehet két mondatban válaszolni, több oldalt kellene írni, részletesen elmagyarázva az egymásra épülő dolgokat. Emiatt sincs normális válasz a kérdésedre. Mármint szerinted nem normálisak a válaszok, pedig csak téged védenek, hiszen szemmel láthatóan fogalmad sincs az egészről, viszont nagy kockázattal járhat a meddő kísérleted!

2018. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Jó tehát akkor 3-4 volt fölött nem érdemes vizet bontani mert csak melegszik. Hát ezt közel sem nevezném veszélyesnek. Az áramerősség meg feltételezem könnyen állítható az elektródák távolságával.
2018. jún. 27. 22:55
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Tessék itt egy elég részletes munka különböző kísérleti elrendezésekről és az elméleti háttérről:

[link]

2018. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 EagleHUN ***** válasza:
100%

Igen fogja bontani a vizet.


Gyorsan váltakozva (gyakorlatilag egyszerre) keletkezik H2 is és O2 is mindkét elektródán, azaz durranógáz és nem tudod szétválasztani! Tehát haszna nem sok.

A túl magas feszültség java meg kárba vész mert csak melegíti a vizet, meg veszélyes is (robbanás és áramütés miatt)..

2018. jún. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, fogadjunk, hogy nincs gyereked. Majd ha lesz, és a kölök felmegy a netre és megkérdezi, hogy pl. hogyan kell puskaport keverni, akkor a kérdésedből ítélve tapsikolsz majd örömödben, hogy milyen segítőkész emberek vannak a neten, és hogy nem neked kell elmagyaráznod a gyereknek.
2018. jún. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Én nem tudom hogyan kell puskaport keverni :D

És melyik fém vagy ötvözet az amivel a legnagyobb hatást tudnám elérni a bontáshoz?

Van egyébként egy megbütykölt számítógép tápom.

Össze vannak forrasztva az azonos feszültségű vezetékek.

Annó haverom használta egy kis köszörűhöz, de lehet itt is jól fog jönni.

2018. jún. 28. 06:54
 17/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, én állatira nem tartom jogosnak a reakciót.


Már első megválaszolta, hogy váltóáram vízbontásra nem jó.


Utána meg teljesen jogosan jöttek a reakciók, hogy már csak a próba is életveszélyes, jobb esetben csak az egész ház villamos hálózatának leverése lesz az eredmény.


És sértődésből sikerült még egy külön topikot is indítani.


Szerintem teljesen jogos, hogy veszélyes hülyeségre nem a hülyeség elkövetésének pontos instrukciója a válasz, hanem az, hogy ne.

A szituáció enyhébb, de hasonló, mintha azt kérdezné valaki, hogyan építsen házilag csőbombát vagy milyen típusú és vastagságú kenderkötéllel a bokáján ugorjon le bunjeezni a tizedikről.

A felháborodás a figyelmeztető válaszokon kifejezetten korlátoltság, már bocs.

2018. jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Van egyébként egy megbütykölt számítógép tápom.


Össze vannak forrasztva az azonos feszültségű vezetékek."

Én ezt sem próbálnám meg, ismeretlen ellenállásba nem kötünk nagyteljesítményű dolgokat, mert minimum tűzveszélyes.


Ehhez mindenképpen egy SZABÁLYOZHATÓ táp kellene, lehetőleg rövidzár-védelemmel.

Némi mekgájverjkedéssel, a bontóáram szálra sorbakötött potméterrel és jelentős óvatossággal (tápmelegedés foylamatosan ellenőrizve, lassan, kis lépésekben emelve a feszültséget) megoldható, de ennek biztonságos elvégzéséhez tényleg nagyobb elektromos tudás és rutin kell.

2018. jún. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Jó lehet kicsit besértődtem, de jogosan.

Az utóbbi picit veszélyesebb kérdéseknél (nem csak nálam) azt látom, hogy a kérdésre nem válaszolnak, de elmondják az illetőnek, hogy ne csinálja. Ez teljesen hülyeség. Egyrészt semmi köze hozzá, hogy én mennyire értek a témához. Lehet, hogy minden mást tudok kivéve ezt az egy dolgot. Feltételezik, hogy a kérdést egy kisgyerek írta ki és interneten keresztüli szülőnek gondolva magukat felvilágosítják a "kisgyereket", hogy az áram bizony odab...sz! Én is már válaszoltam hasonló kérdésekre. Megírtam a kérdésre a választ és megjegyzésként a végére beírtam, hogy ez picit veszélyes úgyhogy csak óvatosan. Számomra ezek a kommentek azt sugallják, hogy ne csinálj semmilyen kísérletet. Ne tudj meg semmit és ne ismerkedj sem az elektronikával sem a pirotechnikával se semmivel. Éld a kis sz...ros életed teljes tudatlanságban élvezetek nélkül biztonságban. Nehogy valami olyat tegyél amibe belehalhatsz. Az életben az a lényeg, hogy legyenek sikerek és az ember csinálhassa azt amit. A lehetséges kockázatok figyelembe vétele nélkül. És ahhoz, hogy bizonyos dolgokat amiket meg akar az ember valósítani szükség van bizonyos információk összegyűjtésére. Ezért megy fel az ember a gyakori kérdésekre. Felteszi a kérdést s megkapja, hogy ez veszélyes. Nem csoda hogy felháborodik rajta. Pár sorral később meg már a halálát kívánják: "Én mostmár remélem, hogy beledöglesz."

Pedig csak egy egyszerű dolgot akartam megtudni ami hiányzott.

2018. jún. 28. 08:30
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ismerjük el, hogy ha valaki felteszi a kérdést, hogy autóján nincs töltés, mi lehet az ok, akkor a válaszok között ritkán lehet olyant olvasni, hogy városban meg ne menjél hetvennel! :D
2018. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!