Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világ legnagyobb kérdéseiről...

A világ legnagyobb kérdéseiről lenne szó. mik ezekre a válasz? bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lehet hülyeségnek fog hangozni csak mert tudatlan vagyok vagy nem járok utána a dolgoknak, de van pár dolog a mi világunkba amit nem tudok megérteni, itt is lennének.


Elsőnek is, a semmiből hogy tud az ember kitalálni valamit?

példaként a matematikát hoznám fel, mai napokba hétköznapi dolog hogy van a matematika ami elméletekkel áll elő és sok megoldott és megoldatlan képlettel rendelkezik. Na most a képleteket mi alapján és hogyan találták ki? Miért gondolkodik az ember olyanon amit nem tud, amilyen tudás nincs birtokába. Én most hiába kezdenék el gondolkodni valami olyanon amit nem ismerek, mivel nem ismerem nem tudok rá képletet kitalálni, Püthagorasz kitalálta a pitagorasz tételt és az a mai napig tudjuk mi és hogyan számoljuk, de hogyan mi alapján találhatta ki?


A másik a nyelv és annak ismérve. Rendben az oké, hogy vannak nyelvek és azoknak írásmódjuk és ismerjük ezeket ha megtanuljuk. De kitől is tanulta meg az első ember aki több nyelv tanulására képes volt? ha nem volt aki tanítsa mivel minden "törzs"-nek saját nyelve volt akkor hogy lehet az hogy más "törzsböl" oda érkező ember megérti az ő "kódolt" nyelvüket. valakinek meg kellett hogy tanítsa neki, de mi alapján? én most elmegyek egyiptomba soha nem fogom megérteni az egyiptomi írás formát ha csak nem tanítja meg nekem valaki aki tud az én nyelvemen is, de régen amikor ilyen még nem volt mégis megtörtént valahogy.


A csillagászattal kapcsolatba pedig azt nem értem hogy több millió fényévnyire tartózkodó bolygókról mindent megtudnak állapítani, méretüket, súlyukat, felszínüket. De mégis miből állapítják meg? Ilyen fejlett a technológia, hogy el látunk több millió fényévnyire és látjuk mi van ott, de még így se tudunk más életformáról? A holdról meg nincs egy normális képünk ami ezzel a csúcsmodern teleszkóppal készülne, mondjuk valami ultra szép nagyítású kép a hold felszinéről, a porszemekről, de azért millió fényévekre ellát a nasa...érthetetlen.

sorolhatnám még az ilyen dolgokat és lehet ha eszembe jut kérdésként alábbiba felteszem, de örülnék ha ezeket valaki meg tudná józan ésszel magyarázni.

válaszokat köszi.

ui: (lehet tudatlan vagyok ne kövezzetek meg.)



2018. júl. 10. 12:21
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

"A NASA-t pedig én sem értem, jogos a feltevésed. Én se láttam még holdporfotót "

[link]

[link]

[link]


"de exobolygókról már felszíni animációs fotókkal jöttek"

Soha, sehol, senki tudományos fórumon nem tett fel fotókat exobolygók felszínéről anélkül, hogy leírták volna, hogy ez művészi fantáziakép, szóval vagy ilyen ,vagy állatira más.


A mai "trendi" tudományszkepticizmus oka legtöbbször a tudás hiánya.

2018. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!