Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alvás közben miért nem érzékel...

Alvás közben miért nem érzékeljük az időt?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy míg például a valóságban 8 óra elég hosszú, azonban ha alszom akkor valamikor abszolúte nem érzem az időt hogy mennyi telt el.

2018. júl. 11. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Mert akkor gondolom egy olyan állapotba kerülsz,amikor nem figyeled az idő mulását,pl ha boldog vagy se figyeled,hogy hány ora van,pl vmi olyat csinálsz ami jol esik,vmi hobbi,akarmi,és ránézel az orara...az alvás se egy "kellemetlen" érzés...végül is az agyad sztem pont nem törödik az idővel,miközben regenerálni akarja magát,mert akkor pihen,vagyis nem dolgozik.
2018. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
68%

Hát én spec olyan jó 20%-os pontossággal meg tudom saccolni ébredéskor, mennyit aludtam át.

Hogy ez a kipihentségem fokából származik ,vagy valódi időérzék, azt nem tudom.

2018. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alvás közben kicsit másképp működik az agy, mind ébren. Egyrészt nem (annyira) hatnak rá a külső ingerek, inkább "önjáró" módban van, tehát a saját asszociációs láncain futkos végig, nem kell szinkronizálnia a külvilággal. Másrészt az alvás több ciklusból állhat, egy ciklus (nálam legalábbis) kb. 1,5 óra. Minden ciklusban álmodunk, de közöttük nem, tehát ilyenkor még a fenti folyamat sem működik, pontosabban nagyon alacsony, szinte vegetatív szintre szorul vissza, emiatt az (amúgy is a valóságtól elvágott) álmok megszakadnak, nincs bennük folyamatosság. (Ez persze akkor igaz, ha min. 2-3 órát alszunk.)
2018. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!