Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel magyarázod a világnak...

Mivel magyarázod a világnak ilyen valószínűtlen létezését?

Figyelt kérdés
Pl. ha az Ősrobbanás utáni első másodperc végén a tágulás sebessége 100 billiomod részével kisebb lett volna, állítólag már összeroppant volna az univerzum. Az anyag mennyisége is csak egy nagyon picit haladta meg az antianyagét. És sok ilyen van. Az értelmes élet, az ember kifejlődése is nagyon szerencsés volt. Mintha direkt így tervezte volna valaki vagy valami. Lehet, hogy nagyon sok univerzum van, és csak kevésben alakult így, ezért gondolkodhatunk mi ezen?

2018. júl. 13. 13:41
1 2
 1/20 Wadmalac ***** válasza:
53%

"Lehet, hogy nagyon sok univerzum van, és csak kevésben alakult így, ezért gondolkodhatunk mi ezen?"

Hát, nem kizárt, hogy végtelen mennyiségű univerzum-keletkezés a stabillá váló tulajdonságok hiányában elhalt.

Vagy ezernyi variáció létezett, létezik, a mienk csak egy ezekből.

Statisztikailag hiba úgy tekinteni ,hogy valószínűtlenül kicsi az esélye a mai állapot létrejöttének. Ez ugyanolyan hibás hétköznapi logika, mint azt hinni, hogy az ötöslottóban az 1-2-3-4-5 számsor kihúzásának esélye kisebb, mint bármelyik másik öt számnak.

2018. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Wadmalac ***** válasza:
62%

Van még egy ötletem, de ez csak egy teljesen légbőlkapott teória.

Mi van, ha az univerzum stabilitását adó törvények azon az elven alakultak, ki, mint sima newtoni fizikában a stabil egyensúly, szóval egyensúlyi állapotából kibillentve visszatér oda. Esetleg energetikai vagy egyéb törvényszerűségek miatt az egész rendszer CSAKIS a stabilitás egyensúlyába jutva jöhet létre, vagyis a természeti törvények "harmóniája" kényszerszerűen létrejön.


Persze nem zárható ki az a variáció sem, hogy ezt valaki nagyon bölcsen, okosan megtervezte ilyenre. Isten, a szimuláció programozója stb.


De nem is valószínűbb.

2018. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem olyan bonyolult kérdés ez, mint amennyire izgalmas intellektuális értelemben. Az ősrobbanásnak a Vatikánban sokan tapsikoltak, meg persze az általad említett tudományos tényeknek, mert hiszen ezek valamiféle teremtőre utalnak, de szerintem az antropikus elv ezeket az örömöket rendesen lelohasztja.
2018. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:
36%

Mármint a GYENGE antropikus elv.

Mert az ERŐS antropikus elvbe bele lehet erőltetni a teremtő fogalmát, létezését.

2018. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
38%
Én egy Teremtő létezésével.
2018. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5, ezzel én is kiegyeznék, egy Teremtő, de nem egy isten létezésével. Én inkább úgy képzelem "istent", mint egy számítógépes játék unatkozó fejlesztőjét. Van is egy film, ami erre lyukad ki.
2018. júl. 13. 14:58
 7/20 anonim ***** válasza:
saját magával.
2018. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
az túl tautologikus lenne
2018. júl. 13. 15:35
 9/20 anonim ***** válasza:
vagy rekurzív
2018. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:
79%
@6: Gondolom, annak a világnak a kialakulása jóval valószínűbb, amiben egy unatkozó kocka, alias teremtő leprogramozta a mi univerzumunkat...
2018. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!