Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell négyzetméter/súlyt...

Hogyan kell négyzetméter/súlyt kiszámolni?

Figyelt kérdés
Adott egy méret és annak a súlya. Hogy tudom kiszámolni hogy abból egy négyzetméternek mekkora a súlya?

#négyzetméter számítása
2018. júl. 18. 18:10
 1/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Egyszerű arányosítás.


Nyilván ha valaminek kétszeres a felülete – ugyanakkora magasság esetén, pl. egy asztallapnak –, akkor kétszeres lesz a tömege is, ha háromszoros a felület, háromszoros a tömeg is. Ergo ha:


x m² → y kg


akkor x-el elosztva mindkét oldalt azt kapod, hogy:


1 m² → y/x kg

2018. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Addig oké ha van mondjuk egy fél négyzetméter aminek tudom a súlyát akkor annak a dupláját veszem, és kijön a négyzetméter/súly. De ha nem lehet így kilogikázni, mert mondjuk 27*41 cm a 3kg?
2018. júl. 19. 19:38
 3/6 2*Sü ***** válasza:
54%

27 cm * 41 cm = 0,27 m * 0,41 m = 0,1107 m²

(Erős kritika: Azért mértékegységet átváltani illene legalább 7-8 éves kortól.)


0,1107 m² → 3 kg

Osztva mindkét oldalt 0,1107-el:

1 m² → 3/0,1107 kg ≈ 27,1 kg

(Erős kritika: Azért ez is általános iskolai alsó tagozatos matematika.)

2018. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erős kritika: Rohadj meg!
2018. júl. 19. 20:46
 5/6 2*Sü ***** válasza:

:-) Megoldom ingyen a problémádat helyetted, de nyilván én rohadjak meg. Vicces.


Nézd, ha nem tudod, hogy ki írta a Nemzeti dalt, akkor kvázi bármilyen társaságba mész, el fog hangozni az a reakció, hogy „Ezt sem tudod? Ez az alapműveltség része!”. És valahol jogos is ez a kritika. Pedig hát erre az információra sokkal ritkábban lesz szükséged, mint az általános iskola alsó tagozatában megtanult mértékegység átváltásra, arányosságokkal való számolásra, meg a később megtanult százalék számításra. Persze ha valaki azt találja mondani, hogy ez az alapműveltség része, amit illene tudnod – ennek ellenére azért segít neked –, az rohadjon meg? Ne már… Sőt ezt még csak meg sem kell különösebben tanulni, józan paraszti ésszel ki lehet logikázni, ha valaki egy kicsit gondolkodni is kezd.


Értem persze valahol az indulatot, de ki kell kérnem magamnak a sértést. Fáj, nem fáj, szerintem teljesen jogos, sőt szerintem kvázi szükséges és fontos is rámutatni, ha ilyen mélységű tudásbeli hiányossággal találkozik.

2018. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Áttudom váltani a mértékegységeket, nem tudom miből vontad le hogy nem. Am. még mindig nem tiszta hogyan kell kiszámolni. Mit osztasz mivel?
2018. júl. 20. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!