Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok sokáig víz alatt...

Hogyan tudok sokáig víz alatt maradni percekig is?

Figyelt kérdés
Láttam a fókusz című műsorba, hogy 1 férfi 1 "részt vétel" után már több mint 1 percig bírta a víz alatt.Miféle gyakorlatot csinálhatott ? /nemkellenek olyanok h. biztos búvárkodott, meg h. superhős. effélék kíméljenek!
2010. jún. 18. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerű! Gyakorolni kell! Én is kibírom több mint egy percig, mert minden hajmosásnál gyakorlom! Egyszer még jól jöhet:D
2010. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Én régebben próbálgattam ezt...

Megfelelő légzéstechnikával és koncentrációval lehet gyakorolni és kitolni az időt.

Pl. tudnod kell kizárni mindent és csak a szívedre figyelni, és azt a légzéseddel lelassítani!

Ehhez egyrészt legalább 10-15 percig kell teljesen mozdulatlanul lenni a vízben (ülve, vagy állva) és közben összpontosítani :)


Sok sikert, de nem akarunk a hírekben viszont látni :D

2010. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most gyakorlom a Balatonban. Tehát sokat egy helyben nyugaodtan lélegzel, nyugodt mély levegőket veszel. Mielőtt viszzatartod a levegőt, veszel egy nagy lélegzetet, de ügyelj arra, hogy kb a max "kapacitásodnak" a 60-70% át szívd be a tüdődbe, mert ha túl sok levegő van a tüdődben a tüdő nagyon nekifeszül a mellhártyának ami légzési ingert okoz, igy csökkenti az időtartamot. Miután visszatartod a levegőt ne koncentrálj görcsösen, hétköznapi dolgokra gondolj - pl hogy mit kell bevásárolnod :) - légy nyugodt, szinte menj le alfába. Lazítsd el az izmaidat, ne stresszelj, stb... Így lecsökken a pulzus, kevesebb o2-őt fogyasztasz. Elkezd azonban (nekem 1 perc után) jönni egyfajta légzési inger, ezt nem tudod leküzdeni, azt mutatja, hogy lassan ideje levegőt venni. Nekem így 1,5 - 2 perc megy...


Itt egy videó, amiben a főhősünk az inger után még kínozza magát, hát nem jó példa ...


http://www.youtube.com/watch?v=WDi6tn46wJc

2010. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon könnyű: valami nehéz súlyt kötsz magadra, ami majd nem engedi, hogy felgyere a felszínra, és beleugrasz a Dunába egy elhagyatott részen. Akár napokig, hetekig, ha szerencséd van ÉVEKIG a víz alatt maradsz...
2010. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Az előző elötti koment tetszik.

Hát, mi búvárként sokat gyakoroltuk. A saját rekordom 3 perc körűl volt de volt aki mégtovább bírta.

Ha nagyon komolyan gondolod akkor érdemes elkezdeni futni vagy úszni hozzá. Utánanézhetsz a búvárok számára írt szakirodalomban, valahol bitosan találsz egy jó szakleírást.

Ha csupán egy perc a cél azt a legtöbb ember nagyon hamar akár néhány próbálkozás után el tudja érni.

Van egy módszer, aminek az a lényege, hogy az ember előszőr egymás után gyorsan kicsiket lélegzik majd egyre nagyobbakat kissé lassabban. Ez segít, de veszélyes. Be is tíltották.

Nem hallottam róla, hogy nem szabad teljesen teleszívni a tüdőt. Mi mindig teleszívtuk. Sőt, beszívtuk hasba, majd tovább, és felhúztuk a vállunkat, hogy mégtöbb levegő áramolhasson a tüdőnkbe. Ha megnézel néhány szabadtüdös búvárok videót, láthatod a technikát.

Tudnod kell, bár mit teszel, egy idő után így is úgy is fájni fog. Aztán vannak holtpontok is. Sokan csak azért nem érik el a képesséeik határát, mert nem értik a testük jelzéseit.

2010. jún. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, bár a téglás fasz.ság nem kellene oda. ilyen értelmetlen embert -.-
2010. jún. 19. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

19:39 - te tudsz lélegezni a víz alatt vagy ezt a szívlassítást akkor hogy gondoltad? :D

Ez bizony gyakorlat kérdése, mi kiskorunkban folyton azzal versenyeztünk, hogy ki bírja tovább szusz nélkül :D Általában én nyertem, nekem nagyjából másfél perc (94 mp) a rekordom :) Amúgy tényleg az a titka, hogy a szívverésedre kell koncentrálni, csak azt légzéssel vajon hogyan lehet lassítani... ? :D

2010. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

A szívverést lassítani, elég nehéz. Azt is gyakoroltuk. Nem egyszerüen a szivedre kell koncentrálni, sokkal inkább képesned kell meditativ állapotba kerűlnöd és úgy is maradnod miközben a vízalatt vagy. Nem egyszerű amikor a tested már levegőért kiált.

Gondolkodtam rajta, és eszembe jutott még két tipp amit kifelejtettem. Először 5-6 próbálkozás után érdemes pihenőt tartani. Észre fogod venni mikor. Az ember hirtelen egyre kevesebbett teljesít az előző eredményeihez képest. Fárad.

Fújd ki a tüdődből a levegőt amennyire csak tudod. Aztán tarsd vissza a lélegzetedet. Így sokkal hamarabb el lehet érni a levegőhiányt. Meglepő, még így is mennyire sokáig képes az ember kibírni. Kezdetben igaz csak alig néhány másodperc, de ez gyorsan javúl.

2010. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:23

Víz alatt lélegezni??? Én nem írtam ilyet!


Mind ezt a VÍZ FELETT kell csinálni ;)

Nem nehéz a szívverést befolyásolni lefelé, de nem is arra kell gondolni, hogy percenként kettőt ver.

2010. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"csak azt légzéssel vajon hogyan lehet lassítani... ? :D"

kérdésedre a válasz:

Én pl. apró pihegő lasabb/gyorsabb lélegzettel tudom befolyásolni. Először felpörög, majd 1 perc után a kiindulási érték alá esik. Egyszer magamra kötök egy vérnyomás mérőt és megfigyelem...

2010. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!