Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátnőm szerint alvás...

A barátnőm szerint alvás közben percekig nem vettem levegőt. Alvási apnoe lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja a barátnőméknél aludtam, és reggel azt mondta, hogy amikor egyszer felébredt éjszaka, perceken keresztül nem vettem levegőt, aztán hirtelen újra vettem. Rögtön az alvási apnoe jutott eszembe, és most utánanéztem, mik a tünetei. Valóban elég rosszul alszok, többször is fel szoktam ébredni, illetve nap közben is fáradt vagyok. Viszont legjobb tudomásom szerint nem horkolok, arról legalábbis nővérem nem felejtett volna el tájékoztatni... (Egy szobában alszunk.) A felkelés utáni fejfájásról és légszomjról nem tudok mit mondani, de napközben mindkettő rám szokott törni néha. Szerintetek lehetséges, hogy alvási apnoém van? Én nem igazán hiszem, de azért jobb utánajárni. :)

16L


2011. aug. 8. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Apnoe: légzéskimaradás

Tehát, ha alvás közben ki-kimarad a légzés, akkor az alvási apnoe. Nem hiszem, hogy percekig kimaradt... (max. perceknek tűnhetett)

2011. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom, perceket mondott. Szerintem 1-2-re gondolt. :)
2011. aug. 9. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!