Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A globális felmelegedés...

A globális felmelegedés okozza ezt a rendkívüli időjárást?

Figyelt kérdés

Súlyos aszály, erdőtüzek, nagy forróság Észak Európában:

[link]


Újabb és újabb melegrekord, a sarkkörön túl 33 fokot mértek. Strandidő a jeges tengernél!!!

[link]


Soha nem látott jégvihar Olaszországban:

[link]


Teljesen megvan bolondulva az időjárás. Szerintem lesz itt világvége 20 éven belül, és ezt a világvégét a globális felmelegedés fogja okozni. A Föld csak melegszik és melegszik az emberek miatt, de hát a tudósok hiába mondták hogy hagyják abba egyszerűen nem és nem.. És lehet már késő..



2018. júl. 19. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
miarák
2018. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Attól mert hetente felrakod 2x ezt az idióta kérdést, még nem változik az időjárás...


Hagyd abba. Plz.

2018. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Igen az okozza, ezeken a helyeken az ilyesfajta időjárás szélsőséges, és amióta rendszerezik nem igazán történt hasonló.
2018. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
56%
Igen ez az, közeledünk oda ahonnan már visszafordíthatatlan. De a legtöbb amit az ember tehet hogy felhívja mások figyelmét a problémára.
2018. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy nem elég olvasottak az emberek a témában. Több mint kétszer annyit invesztál a világgazdaság jelenleg a megújuló energiaforrásokba, mint a fosszilis energiahordozókra. Ez az arány növekszik. Jelenleg az éves megtermelt energia több mint tíz százaléka közvetlenül megújuló energiaforrásokból származik. Ez az arány növekszik.

Az üvegházhatású gázkibocsátást illetően az előírások folyamatosan szigorodnak, és volt már a mostaninál milliószor szennyezettebb a levegő. Londonban olyan szmog volt az iparosodás körül, amit azóta sem látott senki, de még a japán nagyvárosok sem.

Az üvegházhatású gázok kibocsátása az EU-ban 2005-2006 óta csökkenő tendenciát mutat. Továbbra sem értük el a legbrutálisabb fölmelegedést, az ugyanis a középkor elején-közepén volt, és láss csodát, mindenki túlélte.

Aztán... Az, hogy melegszik a hőmérséklet, az egy teljesen pozitív folyamat. Interglaciálisban be is b**zna, ha tartósan csökkenne. Csak ugye ehhez nem az évre lebontott grafikonokra van szükség, hanem kilencedikben tanulni kell a földrajzot. :D

Menjünk tovább. A növekvő globális átlaghőmérséklet jelensége mint mondottam, teljesen természetes. Sőt, az lenne a gond, ha nem így lenne. Soha nem mondott olyat tudós, hogy az emberek miatt melegszik, ha ilyet mondott volna, ezután a mondata után úgy b**zták volna ki a kutatóintézettől, hogy a lába se éri a földet. A kérdéses pusztán annyi, hogy a teljesen természetes felmelegedés túl nagy-e és ha igen, csak statisztikai ingadozás-e vagy hozzájárult az emberi tevékenység is., és ha igen, akkor mennyiben.

Csak úgy közlöm, üvegházhatás nélkül befagyna picit a s*ggünk. :D

20 év múlva a felmelegedés miatt nem lesz világvége, a globális átlaghőmérséklet valószínűleg valamivel magasabb lesz, ami a bioszférát majd pöttyet nehezen érinti, a fejlődő országoknak szintén nem fog tetszeni, de már az ember megjelenése előtt is pusztult elég sok állatfaj lehűlés miatt is, felmelegedés miatt is. Ismétlem, tessék föllapozni azt a kilencedikes földrajzkönyvet.

Ehhez most hozzásegít az ember is, ezt aláírom és ezen a téren nagyon komoly bajok vannak. Ezt nem is akarom cáfolni.


Amit azonban el szeretnék mondani... Elnézést kérek az ellenséges hangnemért, de már a hócipőm tele van azzal, hogy mindenki világvégét fest elénk, holott jelenleg alakulunk.

A Google már pl. teljesen zöldenergiát használ. Csakhogy magyar példát is említsek: a Fertő-Hanság Nemzeti Park évtizedek óta tölti fel a tavat mesterségesen is az osztrákokkal együttműködve, hogy megóvják az ottani környezetet, és ez a vállalkozásuk igencsak sikeres.

Csak ugye abból nem lehet a TV-ben műsort csinálni, hogy "Kérem tisztelettel, kedves nézőnk, a környezetszennyezés tekintetében globálisan javul a helyzet, még ha lassan is, de egyre gyorsuló ütemben.", csak fölösleges riogatásból. A másik kedvencem, hogy tudományos handabandának tűnik már az is, amit középiskolában tanítanak, különösen igaz ez a kémiára.

És nem foglalkozom földrajzzal, sima, átlagos gimis vagyok, eljárok bulizni is, káromkodom, iszom, bagózom, paráználkodom, de nincs pofám nem ismerni az engem körbevevő világot legalább alapjaiban, mert satnya emberi lényként igenis kutyakötelességem. Úgyhogy ha kell, leülök a s*ggemre és tanulok.

18/F

2018. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem, ez a rendkívüli időjárás okozza a globális felmelegedést.
2018. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Megy a fószer a menő vagy éppen gagyi kocsijából, kibass...za az ablakon a parázsló cigit, az beesik a bokorba, van 40 fok, a száraz növényzet lángra kap, ég az erdő.


Ennyi.

2018. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Világvége...

Világvége volt 2000-ben?

2012-ben?

2017-ben?


Különbenis, légy olyan kedves és definiáld, hogy MI a világvége!

2018. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

#5 sok valós tényt sorol, de széles körű informáltságra hivatkozva rossz végkövetkeztetést von le. És a legnagyobb hibája, hogy még közben hülyének is néz mindenkit, aki nem ért vele egyet.


1. fingunk nincs, hogy a jelen interglaciálisnak ma még emelkedő, vagy süllyedő átlaghőmérsékletet kéne produkálnia.


2. nem tudjuk, hogy még ha éppen alapból felfutó hőmérsékleti szakaszban vagyunk is, az emelkedési ráta természetes-e. Az ipari időszakunkkal meredekebbé vált felfutás minimum gyanúra okot ad, hogy közünk van a dologhoz.


3. több száz éves természeti beavatkozásunk hatása, mértéke csak tippelhető, így semmi alapunk megállapítani, hogy jelen környezetvédelmi intézkedéseink elegendőek-e, megállítják, lassítják-e a folyamatot.


4. összességében fogalmunk sincs, milyen mértékű hatással vagyunk a globális felmelegedésre. Egyet lehet csak biztosan tudni: valahol a semmilyen meg a nagyon rossz között. Ez alapján a hatásunk visszafogása teljesen jogos megoldási döntés. Vagy segít, vagy nem, de ha nem csinálunk semmit, az biztosan nem használ.


5. a világ gazdasági, politikai tehetetlensége miatt szükség van a talán alaptalan pánikkeltésre, mert különben lófsz sem történik.


6. lehet vitázni a fentiekről, civilizációnk hatásának mértékéről, de lexarni, figyelembe sem venni, simán kamunak kijelenteni a legnagyobb felelőtlenség.

2018. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy kis kiegészítés: ha tényleg felmelegszik az idő, akkor a sarkköri jég előbb-utóbb elolvad, és az egy jó kis tengerszint-emelkedést hoz magával, aminek a hatásait gondolom nem kell említeni.
2018. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!