Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent az egyenesen...

Mit jelent az egyenesen arányos és fordítottan arányos kifejezés?

Figyelt kérdés

Valami valamivel mikor lesz egyenesen arányos, vagy fordítottan arányos? Neten próbáltam keresgélni, de egyszerűen nem értem, amikor anatómiából bevágnak egy ilyet. Pl. a hang magassága fordítottan arányos a hangszalagok hosszával. Én eddig azt hittem, hogy egyenesen arányos, mert ha hosszabb a hangszalag, magasabb a hang.

A válaszokat előre is köszönöm!


2018. júl. 20. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Egyenesen arányos: az egyik nő, akkor a másik is nő.

- Fordítottan arányos: az egyik nő, akkor a másik csökken.

Például ha a hangszálak rövidebbek, akkor magasabb hangot adnak.

Önmagukban ezek általában azt jelentik, hogy az egyik ahányszorosára nő, a másik annyiszorosára nő vagy annyiad részére csökken. Ha azt mondjuk, hogy négyzetesen arányos, akkor ahányszorosára nő, a másik annyi^2-szeresére, sőt van négyzetesen fordított arányosság is, amikor annyi^2-ed részére csökken a másik.

2018. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2018. júl. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!