Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Drábik János szerint a magyar...

Drábik János szerint a magyar nyelv a Földön az ősnyelv és még az Észak-Amerikai indiánok is magyarok. Honfoglalás szerinte nem volt, a magyarok már a jégkorszak óta itt laknak. Mennyire lehet Drábik Jánost komolyan venni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
20:16 Több előadása és vele készült interjúk nyilvánosak, fent vannak a youtubon. Többet megnéztem és több előadása is tartalmazza a szerintem elég kétséges dolgokat. Tehát az előadásai alapján szerintem össze vissza beszél. Én most nem válogatom neked ki, mert több youtube videóra kellene rákeresek. Kezd el hallgatni Őket és megtalálod. Egyébként ezt az indián rokonság dolgot Drávik mellett Dr. Simon Péter is állítja ezt most megtaláltam linkelem. Ha lesz időm a videókat hosszasan nézni akkor előkeresem Drávik állításait is. [link]
2018. júl. 24. 20:50
 22/51 A kérdező kommentje:
Helyesen Drábik. Elnézést.
2018. júl. 24. 21:07
 23/51 anonim ***** válasza:
44%
Így kezdődik a cikk: "A dakoták 1200 éves magyar nyelven beszélnek. Dr. Simon Péter állítja ezt, aki két évtizeden keresztül tanulmányozta az észak-amerikai indiánok kultúráját." Az egész cikkben még csak meg sem említik Drábik nevét. Mindjárt gondoltam hogy egy fake news ez az egész, ugyanis Drábik vesszőparipája a hitelpénz, bankárcsaládok viselt dolgai, nagyhatalmak ármánykodásai, és összeesküvés-elméletek. Én még egyszer sem hallottam hogy szíriuszi magyarokról, vagy hasonlókról beszélni. De még mindig javíthatsz a helyzeteden, ha küldesz egy kompromittáló linket Drábikról.
2018. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
ma 21:28 Hol állítottam én, hogy Drábik sziriuszi magyarokról beszélt??? Semmilyen helyzeten nem kell javítanom. Drábik előadásai fent vannak youtubon. Igen beszél mindenféle összeesküvés elméletekről is bankárok, hátérhatalom stb. Ugyanakkor beszél a magyar nyelvről amely szerinte is ősnyelv.
2018. júl. 24. 21:41
 25/51 A kérdező kommentje:
ma 21:28 Hol állítottam, hogy a linkelt cikk Drábikról szól? Annyi írtam, hogy dr. Simon Péter is az ősnyelvről beszél az állítólagos indián rokonság kapcsán. Legalább azt olvasd ami oda van írva.
2018. júl. 24. 21:45
 26/51 anonim válasza:
94%
Én is hallottam olyan előadását amelyben a magyar nyelvet az emberiség ősnyelvének nevezi, és a Kárpát-medencét pedig a magyar őshazának, a kedves Drábik Úr. " Természetesen" a zsidók titkolták el a magyarok valódi őstörténetét. Mindenben belekeveri a saját összeesküvés elméleteit.
2018. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:
94%
solarGyula! A szíriuszi származást valóban nem a Kérdező hozta ide.
2018. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

"Drábik János

2013. április 9. ·


(...) Mi volt a Magyar Tudományos Akadémia hivatalos véleménye a magyar nyelvről a Kiegyezést megelőzően? Az MTA 1860-ban kiadott szótárából ez világosan kiderül. Ez az úgynevezett Czuczor-Fogarasi értelmező szótár, amelynek az előkészítésében Vörösmarty Mihály is részt vett. E szótárban olvashatjuk: A Magyar Tudományos Akadémia hivatalos véleménye akkoriban az volt, hogy a magyar nyelv ősnyelv, s például az ókori nagy nyelvek (és nyomokban a mai európai nyelvek) is a magyar nyelvnek csupán 'leány-nyelvei', vagyis különböző képen romlott változatai" Forrás Drábik János nyilvános facebook oldala. Mit állít Drábik? Gyakorlatilag azt állítja, hogy a magyar az ősnyelv és a nagy ókori nyelvek és a mai európai nyelvek a magyar nyelv " leány nyelvei" és " romlott változatai".

2018. júl. 24. 22:19
 29/51 A kérdező kommentje:
Drábik egy állítólagos 1860-as MTA véleményre is alapoz, de több youtube előadásból is kiderül, hogy Ő maga is egyetért ezen nézettel miszerint a magyar az ősnyelv.
2018. júl. 24. 22:23
 30/51 anonim válasza:
11%

"Így kezdődik a cikk: "A dakoták 1200 éves magyar nyelven beszélnek."


Ez már így, ebben a formában korrekt lenne, ha azt is elmondanánk, hogy az összes többi nép is. A teljes európai lakosság ősnyelve a magyar volt, és csak a jégkori kirajzást követően kezdtek kialakulni, a mai primitív nyelvek ősei. Van aki állítja, hogy a világ ősnyelve a magyar, de ezzel nem értek egyet. Igaz ugyan, hogy a világ minden táján fellelhető nyelv, Ázsiában és Afrikában is élnek magyarul beszélő népek, de vélhetően innen vándoroltak el ők is.

2018. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!