Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Drábik János szerint a magyar...

Drábik János szerint a magyar nyelv a Földön az ősnyelv és még az Észak-Amerikai indiánok is magyarok. Honfoglalás szerinte nem volt, a magyarok már a jégkorszak óta itt laknak. Mennyire lehet Drábik Jánost komolyan venni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Drábik János 2013. áprilisi nyilvános facebook bejegyzésében egy 1860-as állítólagos MTA véleményre alapozva ezt állítja: " ókori nagy nyelvek (és nyomokban a mai európai nyelvek) is a magyar nyelvnek csupán 'leány-nyelvei', vagyis különböző képen romlott változatai" Tehát jogos a kérdés a latin nyelv kapcsán. Ezek szerint a latin is a magyar ősnyelvből származik? A román, olasz, spanyol, francia, portugál nyelvek ( latin nyelvcsalád) is a magyar ősnyelvből származnak?
2018. júl. 24. 22:47
 32/51 anonim ***** válasza:
44%
Már bocsáss meg, az általad linkelt cikkben Drábikra hivatkoztál, miközben semmi köze Drábikhoz. Az hogy a magyar ősnyelv, azt nem Drábik állítja elsősorban, hanem nagyon sok nyelvész, akik az etimonok gyakoriságára alapozzák ezt. Drábik nem szokott a levegőbe beszélni, amit mond általában több független forrásból is megerősíthető. Ezt józan ésszel nem is nagyon tudná senki megcáfolni, ugyanis mi még megértjük az ezer éves ó-Mária siralmat, miközben az angolok az eredeti Shakespeare művekből egy kukkot sem értenek. Ellenben a többi állításról kérek hivatkozást, mert az indiánoshoz eddig nincs köze, és honfoglalás-jégkorszakhoz pedig nem adtál semmit. Én úgy vettem észre, Drábik ha idéz, akkor mindig neves tudósoktól idéz, vagy a saját több évtizedes levéltári kutatásait kommunikálja, aminek tartalmát bármilyen kényelmetlen sok embernek, még nem tudták megcáfolni.
2018. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
solarGyula Az írtam, hogy Drábik mellett dr. Simom Péter is állítja ezt az indián-magyar rokonságot. Teljesen egyértelművé tettem, hogy Dr. Simon Péter kapcsán linkeltem a cikket a magyar ősnyelv és indiánok témakörében. A sziriuszi dolgok kapcsán pedig én egyáltalán Nem hivatkoztam Drábikra, pedig megpróbáltad nekem tulajdonítani. Az nem az én állításom volt. Te írtad, hogy Drábik bankrendszerrel és összeesküvés elmélettel foglalkozik. Megjegyzem azzal is. Azonban idéztem 2013-as facebook bejegyzését amelyben egy 1860-es állítóslagos MTA véleményre hivatkozva Ő is nyomja ezt a " magyar ősnyelv" dolgot.
2018. júl. 24. 23:09
 34/51 anonim ***** válasza:
93%
"...a magyarok mar a jegkorszak óta itt laknak." Dehogy a jegkorszak óta, mar a dinoszauruszokat is a magyarok irtották ki.
2018. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
90%
Drábiknak meg elég sok agymenése van. Mint írtam, nem kell komolyan venni, kb. Szaniszló szintje.
2018. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
solarGyula Rengeteg videója és rengeteg videó sorozata van a youtubon. Van például egy több részes, sok, sok órahozás videó sorozata talán ha jól emlékszem Új honfoglalás a címe. Annak az a fő lényege, hogy a magyarok visszatértek, hazatértek a Kárpát-medencébe, mert az eredetileg is magyar volt. Én most nem fogom átrágni magam a sok órás anyagon, ha valóban érdekel a youtubon fent van, hallgasd. Szerintem egy csomó hülyeséget is beszél az öregúr.
2018. júl. 24. 23:31
 37/51 anonim válasza:
100%
László Gyula szerint nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy a magyar szókincsbe mikor került bele a szláv szavak sokasága (mint pl.: bárány, birka, kacsa, galamb, bab, barack, gabona, zab, gerenda, kemence, kémény, pad, csizma, kapca, nadrág, szoknya, ebéd, uzsonna, vacsora, galuska, kalács, szerda, csütörtök, péntek, szombat, csizmadia, esztergályos, kovács, mészáros, kalapács, kasza, vödör): de egyesek szerint úgy tűnik, hogy ezek délszláv eredetűek.
2018. júl. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
87%

'A teljes európai lakosság ősnyelve a magyar volt,'


Ezek szerint a Római és Frank Birodalomban egyaránt magyarul beszéltek? Ez nekem új..

2018. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
09:52 Igen ezt Drábik János írta 2013. áprilisi facebook bejegyzésében.
2018. júl. 25. 10:35
 40/51 A kérdező kommentje:
" a magyar nyelv ősnyelv, s például az ókori nagy nyelvek (és nyomokban a mai európai nyelvek) is a magyar nyelvnek csupán 'leány-nyelvei', vagyis különböző képen romlott változatai" egészen pontosan így fogalmazott, de a lényeg, hogy írás szerint a magyar az ősnyelv a többi nép nyelvei csak a magyar " leánynyelvei", vagy " romlott változatai".
2018. júl. 25. 10:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!