Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy szobahőmérőn a Celsius...

Egy szobahőmérőn a Celsius fok mellett mit jelent az F fok? Az mit mér?

Figyelt kérdés
Régen jártam már iskolába. Tényleg nem tudom.

#szobahőmérő
2018. júl. 31. 13:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Juj Wadmalac, értékelem az ilyen hosszú írásod, de nekem ilyen magasröptű szöveget ne írj. Mint írtam, ezer éve tanultam, ma épp ráértem és feltűnt, hogy kétféle mérési mód van egy hőmérőn. Lehet hogy magyar nyelvben jó vagyok, de fizikában, matematikában, kémiában egyáltalán nem. Ezért is kérdeztem meg. Egyébként nem pontoztalak semerre sem, mert most néztem vissza a kérdésemre, de valami oka van a többieknek, hogy lepontozták a válaszod. Mint írtam, nem értek hozzá. Köszönöm neked is, hogy írtál.
2018. júl. 31. 16:16
 12/15 A kérdező kommentje:
Mindenesetre neked is megy a hasznos-jel, ha már vetted a fáradságot. :)
2018. júl. 31. 16:18
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan feltűnt, hogy a távolságot mérheted centiben, méterben, vagy kilométerben. De ha ez nem tetszik, akkor hüvelykben, könyökben, lábban, vagy yardben. Nos ha lépsz egyet, azt a távolságot mindegyikben megadhatod, és mindre van egy képlet, hogy ha egyikben annyi, akkor a másikban annyi.


Ugyanez a helyzet a hőmérséklettel is. Ugyanazt a hőmérsékletet mérheted Celsiusban és Fahrenheitben, és itt is van egy képlet, amellyel kiszámolhatod, ha egyikben ennyi, akkor a másikban mennyi.

2018. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Oké, oké, megértettem. Már ne írjatok, köszi szépen a válaszokat!

Azzal tisztában vagyok, mi a mérföld, meg a yard. Az F fokon lepődtem meg, de már az első válasznál rákerestem, mi az a fahrenheit.

2018. júl. 31. 19:22
 15/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

- Ahogy előzőek már megválaszolták az F a Fahrenheit skálát jelöli.


- Nem mér az semmit ahogy a Celsius sem!

Ami mér az a higany/alkohol stb az üvegcsőben.


Az hogy épp milyen skálázással hasonlítod össze ezt a mérést az már más kérdés.


Lehet Celsius, Fahrenheit meg még sok egyéb skála is pl Kelvin.

[link]


Ezek adnak neki mértékegységet ha úgy tetszik viszonyítási alapot.

A Kelvin pl az abszolút 0-hoz viszonyítja aminél nincs hidegebb. Értelemszerűen annak negatív tartománya sincs!


Az F pedig:

"Fahrenheit-skála


Bevezetője Daniel Gabriel Fahrenheit.


Az 1700-as évektől széles körben használják, napjainkban főképp az amerikai kontinensen.


A Fahrenheit-skála nullpontja az általa kísérleti úton előállított legjobban lehűlő sós oldat fagyáspontja, a másik alappontja az emberi test hőmérséklete volt, amely hőtartományt az oszthatóság kedvéért 96 egységre bontotta (így a víz fagyáspontja épp 32 °F). Mértékegysége: °F (Fahrenheit-fok)

"

2018. júl. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!