Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megolvasztok egy acélt, és...

Ha megolvasztok egy acélt, és utána kiöntöm egy formába (pl téglalap) vmi olyan dologba, amit nem olvaszt meg az a forró olvadt acél, akkor ugyanazok maradnak a tulajdonságai, a megszilárdult acelnak?

Figyelt kérdés
Vagy tönkremegy,a tulajdonságai elromlanak,és használhatatlan lesz? És ha pl fogok alapanyagokat,megolvasztom mind,osszekeverem őket,tudok letrehozni vele én acélt? Vagy ez vmi speciális eljaras?
2018. aug. 1. 21:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Milyen szenacelt ajanlotok keshez? Eltartas.. hogy milyen eles...es hogy mennyire allja az uteseket,tehat hogy milyen kemeny,ha leejtem nem torik ketté..ilyesmik a fontosak. Ugy döntöttem nem csak rozsdamentessel fogok melozni.
2018. aug. 8. 11:58
 12/14 anonim ***** válasza:

Privát kérdést kaptam krómmal erősen ötvözött acélok kovácsolásával kapcsolatban.

Találtam valamit:

[link]

[link]

[link]


Forrás: Billingmann-Feldmann Sajtolás és zömítés

Műszaki Könyvkiadó 1977


Hátha mást is érdekel.

2018. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kést (Anyag nevet nem tudok) például csapágyból érdemes kovácsolni. Neten lehet találni reszelőből köszörülős eljárást is.

Be kell ismernem még nem kovácsoltam kést (mást sem), de a következő eljárást ajánlotta egy késkészítő:

Egy csapágyat vagy egy tengelyt laposra kovácsolni. Nagyjából kivágni kiköszörülni a kés alakját. A penge élesebbik oldalán kovácsolással az élet nagy vonalakban kialakítani, majd készre köszörülni. A kés annál jobb lesz, minél inkább a kovácsolással alakítod ki az élét, minél kevesebbet köszörülsz.

Azóta szerintem vannak olyan acélok, amelyek kiváló éltartósságúak kovácsolás nélkül is. Nem rég vettem elég drága lemez kést. Az él rendes kialakítása (köszörülés, fenés) után teljesen korrektül tartja az élét.

2020. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

#13: a kovácsolás tényleg segíti a jobb éltartást, mert összesűríti a kristályszerkezetet, a szálakat az élben.


De az alapanyag sem mindegy.

A csapágy, egy reszelő ötvözete valóban jó lehet.


Mindenesetre a végén az igazi pontot a mondat végére a helyes hőkezelés teszi fel.

2020. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!