Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy van olyan ember...

Igaz, hogy van olyan ember alkotta tárgy a világűrben, amely már legalább egy fényévnyire van a Földtől?

Figyelt kérdés

2018. aug. 4. 12:10
1 2
 11/19 apababa ***** válasza:
100%
Eddig a voyager 1 22 millárd km /22000000000/ ment 41 év alatt egy fényév az kb 9,5 billió km /9500000000000/ táhát az első fényév megtételéhez még legalább 19000 évre van szüksége. A legközelebbi csillag több mint 4 fényévre van tölünk azaz 80000 évnyire ezzel a tempóval.
2018. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Wadmalac ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, lesz-e valami az életemen belül a Hawking által felvetett, sörösdoboznyi interstelláris szondákból. Ezektől tized fénysebességet várnak.
2018. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
0%
Sokkal fontosabb lenne itt a földi poblémákat megoldani, amig még van rá lehetöség, mint teleszemetelni a kacatjainkkal a galaxist is.
2018. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

#13:

Ezredszer látom azt a teljesen hibás vélekedést, hogy az ilyen irányú kutatások az akadályai a jelen problémáink megoldásának.

Ez egy teljesen helytelen, alaptalan és veszélyes gondolkodás, mert tudományellenes hangulatot szít, alaptalanul.

A tudósok nem a földi problémák megoldása helyett foglalkoznak ilyen "hülyeségekkel" és nem a Föld megmentésének a pénzét herdálják.

Ezt támadni ugyanolyan zöldség, mint reklamálni azon, hogy Józsi bácsi miért a konyhakertjét locsolgatja, amikor Kanadában erdőtüzek pusztítanak.

2018. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ennek a felvetésnek akkor lenne jelentősége, ha a Földi bioszféra megmentésének tevékenységét bármiképp is veszélyeztetné az űrkutatás. Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy korántsem bizonyítható, hogy az éghajlatváltozást az eddigi emberi tevékenység jelentősen befolyásolja és nem egy, az emberiségtől teljesen független, periodikus természeti folyamat a felelős érte.


Mert ha így van, akkor bizony igencsak jól jönne a tudomány, ami esetleg segíthet kirajzani az űrbe, új területeket meghódítani, megtaníthat új környezetekben megélni, esetleg adna az emberiségnek egy új esélyt a faj túlélésére. - Elvégre a dínók is kihaltak, pedig nem ők okozták az akkori okölógiai katasztrófát. Szóval ezzel az emberiség okozta ökokatasztrófás zöld -séggel érdemes csínján bánni, illetve erősen véges erőforrásainkat nem egyedül erre elpazarolni...

Vannak komoly vállalatok, szervezetek, akik jól keresnek ezen és érdekük megmarketingelni a környezetvédelmi témákat. Ám épp ezért mérhetetlen ostobaságokat is műveltek már nem egyszer ennek nevében, amik nemhogy jót tettek volna, hanem épp ellenkezőleg.


Egyéb iránt azt se felejtsük el, hogy a talajszint, vagy a vízszint alatt is lehet élni, nyilván más módon, mint eddig megszoktuk, de épp a tudomány adja meg a választ majd erre is. Ma már a mezőgazdaság se feltétlen csak a talajszinten képzelhető el. A felmelegedésnek lesznek rémes következményei, de aligha okozhatja a teljes emberiség kihalását, inkább egyfajta gyors életmódváltásra kell szerintem gondolni, vagyis alkalmazkodni a változó környezeti feltételekhez.

Azért "vízhiány" ide vagy oda, ne feledjük, hogy alapvetően vizes bolygó vagyunk, ahol a felület 2/3 részét víz tölti ki. Még akkor is bőven lenne vizünk, ha a Holdon és a Marson lévő jövőbeni kolóniákat nem a vizes üstökösökről, holdakról, hanem innen szeretnénk ellátni.


Plusz ha megnézzük a Holdon vagy az űrben, esetleg a Marson uralkodó feltételeket, ehhez képest még mindig sokkal jobb lesz ezen a bolygón évmilliókig a föld vagy a víz

alatt... Na most ha odakinn az űrben megtanulunk élni, akkor talán itt a Földön se elképzelhetetlen ez a túlélési projekt. Nem kell minden palát gondolkodás nélkül bevenni, amit a média ránk szór csak azért, mert folyton ugyan azt a (részben) sületlenséget ismételgetik...

2018. aug. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

#15-höz: "igencsak jól jönne a tudomány, ami esetleg segíthet kirajzani az űrbe, új területeket meghódítani, megtaníthat új környezetekben megélni, esetleg adna az emberiségnek egy új esélyt a faj túlélésére"

Nos, az emberi faj mindent megtesz azért, hogy kiirtsa fajtársait, kiirtsa önmagát. Kenyerem javára már megéltem, de nehezen tudom elképzelni azt az okot, ami miatt horribilis energia befektetéssel néhány vállalkozó kedvű (és igen bátor, akár önfeláldozó) embert idegen égitestre küldve megpróbálkoznánk a faj túlélését biztosítani. ITT , a Földön, EZEN a bolygón kell megoldani továbbélést, elsősorban morális átalakulással, egymás tiszteletével, a gátlástalan harácsolások megszüntetésével. Itt adottak az életfeltételek, csak sok szőrös, nagy pajeszú tokásnak semmi sem elég, egy kaszinóba próbálja a környezetét degradálni, a pénzért, hatalomért embereket gyilkoltatni, földönfutóvá tenni, hamis THM és egyéb kulcsszavakkal álcázva a telhetetlenségét, nem törődve embertömegek sorsával...

Ezt a "faj"-tát nem kell átmenekíteni sehova, az emberiség összvagyonából jelentős anyagiakat kiszakítani ennek érdekében. Az emberiség azért fog (FOG!!!) kipusztulni, mert életképtelenné vált, millió módját kidolgozta már az öngyilkosságának, és ezt kisebb-nagyobb mértékben nap-mint nap alkalmazza is már. Hatalmuk csúcsára ért (horribilis vagyonokat összeherdáló) "nagy" emberek, fő-celebek vetnek véget életüknek, jómódjukban, kiégésük következményeként. Nincs már CÉLJA az életüknek, a túladagolt drogok (vagy a golyó) már csak a pont az életüket záró "i"-betün...

Az emberiséget szépen bele ballagtaták a zsákutcába, akik ezt tették, azt hiszik, ők kimaradnak a végső szörnyűségekből. Pedig az lesz az igazi horror, amikor már egymást kell felfalniuk, hogy ideig-óráig túléljenek. Érdekes látvány lesz, ahogy az összerabolt vagyon (és hatalom...) összenyomja őket. MÉG itt a Földön, nem más bolygón, vagy idegen égitesten.

2018. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os, előző vagyok.

Nagy igazságod abban, amit írsz. Azonban én mégis azt gondolom, mivel a két felfogás nem zárja ki egymást, ezt az esélyt ugyanúgy megérdemli az emberiség, miként a Földön való kizárólagos boldogulást lehetőségét. Tegyünk meg mindent mindkettőért és győzzön a jobbiknak bizonyuló ötlet. Esetleg legyen döntetlen. Maradjunk részben itt, szépítsük bolygónkat kulturáltan, de egy részünk járja, esetleg népesítse csak be a galaxist és a nagy embertömeg ne ezt a csodálatos anyabolygót szipolyozza ki...

Miért vonnánk el az egyik lehetőséget, ha megadjuk a másikat?

Ezen túl úgy vélem, ha az emberiség nem létezne, akkor is kellene egy biztonsági másolat a bioszféráról, mert rajtunk kívül számtalan, sokkal végzetesebb veszély leselkedik törékeny planétánkra, ami függ a Naptól, kisbolygók szeszélyes pályáitól, belső vulkanikus tevékenységektől, kozmikus fekete lyukaktól és nem utolsó sorban esetleges idegen civilizációktól. Ha ilyen létezne, akkor mihamarabb érdemes volna tudni róluk és életteret foglalni, nehogy itt maradjunk bezárva ebbe a kozmikus szegletbe eonokon át, múzeumi kegytárgyként és emlékeztetőül a fejlődni képtelen, szűk látókörű civilizációk mementójául. Összefoglalva: Miért kellene bezárkóznunk és az ebből adódó problémákkal küszködve kipusztulnunk?

2018. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es: "rajtunk kívül számtalan, sokkal végzetesebb veszély leselkedik törékeny planétánkra".

Érvelését fenti állításától eltekintve akár el is fogadhatom logikusan építette fel. Sajnos nem kell nekünk a külső veszélyek elsőbbségéért félni, hiszen az emberiség ismert történelmének minden időszaka a pusztításról, a hatalomról szól. Az, hogy a pusztítás nem érte még el a 100 százalékot, azaz az emberi faj kipusztítását, csak véletleneken múlt. Műszaki képzettségű és érdeklődésű emberként mély nyomot hagyott bennem, hogy az a

2018. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es: "rajtunk kívül számtalan, sokkal végzetesebb veszély leselkedik törékeny planétánkra".

Érvelését fenti állításától eltekintve akár el is fogadhatom logikusan építette fel. Sajnos nem kell nekünk a külső veszélyek elsőbbségéért félni, hiszen az emberiség ismert történelmének minden időszaka a pusztításról, a hatalomról szól. Az, hogy a pusztítás nem érte még el a 100 százalékot, azaz az emberi faj kipusztítását, csak véletleneken múlt. Műszaki képzettségű és érdeklődésű emberként mély nyomot hagyott bennem, hogy az atomfegyverek kifejlesztésekor komoly aggodalmaknak adtak egyesek hangot, hogy a láncreakció kiterjedhet, kontrollálatlan módon elpusztíthatja a teljes Földet. Nos, azért csak megnyomták a piros gombot... A CERN üzemeltetése során is felmerült, hogy keletkezhet egy fekete lyuk, ami úgy elnyeli a földet, mint éhes kacsa a nokedlit. És? Csak beindították... Persze, az ember nem arra született, hogy a fán maradva bogyókon éljen, de véleményem szerint a technikai fejlődés egy színt fölött már ártalmára lehet (VAN!) az emberiségnek. Rövidre fogva az érvelésem, szerintem (az általam is használt) számítástechnika megszületése nyitotta ki a kaput, aztán a mesterséges intelligencia fogja ránk zárni. Szépen menetel már most is a nihil irányába az emberiség, a technikai ki-mit-tud (az űripart is beleértve) néha virtuális sikerélményeket kelt az emberiség számára, esetleg részben a fele-sem-igaz műsorra hajazva..., de az emberiség jövője szempontjából sok értelmét nem látom. AZ EMBER test, lélek és szellemből gyúrt lény. Fizikai téren gyors és látványos fejlődést lehet elérni, vibrátoros, elektronikus, stimuláló, testépítő kütyük csapják be a testünk sejtjeit, miközben a lélek, a szellem visszavonhatatlanul korcsul.Elég csak a korábban már említett telhetetlenségre, mohóságra utalni. Gátlástalanul küzdenek a vagyonért, miközben élni nincs idejük, esetleg a fenékképű arcuk közepébe dugott szuper drága havannai szivarral készített szelfi képeikkel próbálják vagyonukat, hatalmukat fitogtatni..., miközben mindebből annyit visznek magukkal a "túlvilágra", mint a nincstelen koldus.

A túlélést egy normális, morális alapokon álló önmérséklet biztosíthatja csak, figyelembe véve a mindenkinek képessége szerinti munkavégzést, és a szükségletei szerinti javadalmazást. Tudom, ez a "duma" már a gyakorlatban megbukott, de nem az elmélete, hanem a gyakorlata miatt. Sajnos, csak a "javadalmazás" része érdekelte a hatalom csúcsán állókat, ennek érdekében nem csak kezeiket enyvezték be alaposan, hanem a rendelkezésre álló hatalmi eszközökkel nem csak az anyagi javakat, hanem számtalan emberi életet is elvettek. Sajnos ez a mai aktualitás, és szerintem ez maradna előbb-utóbb a Földtől akárhány millió távolságban megtelepedő fajtársaink esetében is...

2018. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!