Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit csinál az emberi test, ha...

Mit csinál az emberi test, ha 24 óráig nem eszik semmit?

Figyelt kérdés

Ma volt velem ez, csak csapvizet ittam.

Kíváncsi vagyok mi mehet végbe odabent.

Ja, és nem "fogyózom", csak ez most így alakult.. 6)


2018. aug. 13. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A teljeskörű, illetve mélyreható tudományos értekezést meghagyom másoknak. Mindenesetre a máj glikogénraktárai lemerülnek s megvan az esélye, hogy beáll a ketózis. Van, akinél nem, de van, akinél kevesebb idő is elég ehhez.

A folyamatok szépen mennek a maguk útján, a tartalékok használódnak. 24 óra után már rég nincsenek aminosavak az ételből, de ott az izom, amit lehet bontogatni. Glükóz is remekül lesz belőle, eleinte azért a testi sejteknek nagyon kell, az agynak pedig tovább, hacsak nem vagy zsíradaptált.

Az se mindegy, hogy mennyit edzel közben, egyes raktárak nyilván sokkal jobban merülnek kemény edzés hatására. Az izmok glikogénraktáraira ez eléggé igaz...


Úgyhogy a test köszöni, megvan, de azért lassan készülődik a hosszabb éhínségre s glükózról ketonokra vált át.

2018. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, reggel megindulok a boltba, egy kicsit megilyeszettél amúgy. :p

Mellesleg alig mozogtam, nagyon max 250 lépést, na meg nem emeltem semmit. 1x 2x laptopot, de az pár kiló csak.. ;)

2018. aug. 14. 00:20
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne ijedj meg, a test sokkal hosszabb akár több hetes éhezést is kibír.


A ketózis pedig egy természetes folyamat, nem káros!


Sőt többen kifejezetten ezt akarják elérni ketogén diétával.


Na de a lényegi kérdés, miért nem eszel?

Nem szerencsés ha a saját nehezen megszerzett izmaidat zabálja fel a tested.

2018. aug. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Semmi bajod nem lesz. Egy hónapig is bírnád...
2018. aug. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
40%
A hires 2-es szabalyt alapul véve(2percig levego nelkul,2napig viz nelkul,2hetig élelm nelkul birja az emberi test komolyabb karosodas nelkul)nyilvan ezek a szamok a korulmenyekhez kepest valtozhatnak,de az hogy te egy napig nem ettel semmit nem befolyasol
2018. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Tapasztalat, első-kézből!

Ne firtassuk hogy hol és miért, de én kizárólag teán és vízen 27 napig bírtam, gyakorlatilag gond nélkül!

32 éves voltam, 168cm, 62 Kg.

2018. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 2-es szabály annyira híres, hogy 3-assal szokták mondani.
2018. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Már aki. Egy zsíros ember, ha bekap vitaminokat meg iszik ásványvizet, akkor neki lehet 10-es szabály is.
2018. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
és a 10 nem hétben, hanem hónapban értendő.
2018. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!